polityka kadrowa

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Obawa o utrate pracy!!!

Postautor: jjolkaa » 2007-09-09, 15:29

Witam!
Mam taki problem - dyrektor kosztem przegrupowania (zmian w przydziale czynnosci innych nauczycieli) zatrudnil nowego nauczyciela stazyste - fizyka. Nikt nie odszedl z nauczycieli, zeby sie miejsce zwolnilo, to bylo dzieki zmianom w przydziale czynnosci innych nauczycieli. Po prostu nauczyciel ktory uczyl chemii i fizyki, nie dostal w tym roku fizyki tylko sama chemie; nauczyciel ktory uczyl bilogii i chemii, dostal wiecej biologii; a nauczyciel ktory uczyl matematyki i fizyki - matematyke.
Ja jestem matematykiem, najmlodszym sposrod wszystkich -kontraktowym, mamy w tej chwili powyczyszczane etaty. Czy jesli w przyszlym roku przez te kombinacje dyrekcji braknie godzin, to moge ja wyleciec?? Czy musza mnie juz traktowac jako stalego pracownika i tak ukladac arkusz, zeby najpierw mi zapewinc godziny (umowa naczas nieokreslony), a dopiero poziej temu mlodemu fizykowi?? Jak to prawnie wyglada??Bardzo prosze o kompetentne wypowiedzi i rady, bo nie wiem czy nie musze sie rozgladacza inna praca. Pracuje w szkole sredniej, a stad chyba najlatwiej wyleciec, gdyz dyrekcja zawsze moze sobie zaplanowac mniej oddzailow, tlumaczac sie nizem demograficznym:(

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Obawa o utrate pracy!!!

Postautor: Jethro Tull » 2007-09-09, 16:32

dyrektor zapewniec winien godziny do pełnego etatu o ile są mozliwości co też zrobił a dodatkowo uproscił przydziały stąd tez łatwiej uczyc tylko jednego przedmiotu niz dwóch. Nowy nauczyciel bedzie odbywał staż i po roku dyrektor oceni czy bedzie mógł zatrzymać w zatrudnieniu wszystkich nauczycieli w zależności od godzin, które bedą dostepne..Stazysta ma umowe tylko na rok zatem pozostali są w lepszej sytuacji bo juz sa zatrudnieni na umowach na czas nieokreslony.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: polityka kadrowa

Postautor: malgala » 2007-09-09, 16:35

Prawdopodobnie nauczyciele, którzy mają w tym roku mniej godzin w porównaniu z rokiem ubiegłym nie mają kwalifikacji do nauczania drugiego przedmiotu. Matematyk pewnie nie mógł uczyć fizyki i stąd konieczność zatrudnienia fizyka. OP rownież naciskają na dyrektorów, aby nie przydzielać nauczycielom godzin ponadwymiarowych o ile to możliwe. Wiele osób poszukuje pracy i dlatego pewnie taka decyzja dyrektora.

[ Dodano: 9 Wrzesień 2007, 16:36 ]
Jethro już odpowiedział.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: polityka kadrowa

Postautor: jjolkaa » 2007-09-09, 17:00

Dziekuje, ale w dalszym ciagu nie jest dla mnie do konca jasne - jesli braknie godzin dla wszystkich nauczycilei, a najbardziej w tym ukladzie jest prawdopodobne, ze zabraknie ich wlasnie dla matematykow, bo oni maja najbardziej wyczyszczone etaty 18/19 godzin. Czy w takim ukladzie dyrektor moze prawnie zwolnic mnie? Czy musi dokonac z powrotem przegrupowania, tak zeby tych godzin braklo dla stazysty- fizyka, bo ja mam umowe na czas nieokreslony?? Moze sie zdarzyc, ze dyrektor juz nie bedzie "bawil" sie w ponowne przegrupowywanie i ujmie tego stazyste w arkuszu a mnie nie?? Bardzo prosze o wyjasnienie mi jeszcze tej watpliwosci.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: polityka kadrowa

Postautor: Jethro Tull » 2007-09-09, 17:09

Przecież napisałem, że swego rodzaju pierszeństwo w zatrudnieniu maja nauczyciele ze stałymi umowami. Dyrektor przydzielając zajęcia winien spojrzeć na kwalifikacje nauczyciela również te dodatkowe.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: polityka kadrowa

Postautor: jjolkaa » 2007-09-09, 17:24

Dziekuje bardzo. Teraz juz rozumie.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

pierwszeństwo przy zwolnieniach!!!

Postautor: jjolkaa » 2010-01-25, 15:42

Witam,

Bardzo proszę o informacje w następujacej sprawie. Na najbliższy rok będzie brakowało godzin z pewnego przedmiotu, będą zwolniania... Jest z tego przedmiotu nauczyciel na pełnym etacie, pobierający emeryturę (ukończł 60 lat i podobno stąd może mieć godzin ile chce i normalnie pobierać emeryturę bodajze bez rozwiazywania stosunku pracy) oraz nauczyciel kontraktowy, równiez na pełnym etacie, zatrudniony na czas nieokreślony. I taka gorąca prośba - jak się ma prawo w tej sytuacji? (chodzi mi o możliwe rozwiązania zgodne z prawem). Kto powinnien odjść, a kto zostać?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: polityka kadrowa

Postautor: nadia » 2010-01-26, 17:01

Niestety pewnie Cię zmartwię, ale nie ma chyba żadnego przepisu prawnego dotyczącego tej kwestii. Wszystko zależy od dyrektora.U mnie jest podobna sytuacja.Nauczyciel na emeryturze pracujący w pełnym wymiarze godzin.W sytuacji kiedy miało dojść do połączenia klas, to właśnie n-l emeryt miał pozostać a 2 nauczycieli tego przedmiotu miało odejść.Taka polityka...

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: polityka kadrowa

Postautor: jjolkaa » 2010-01-26, 21:32

Dziekuje, ale zaczekam jeszcze, w nadziei może... jednak... jest jakaś podstawa prawna?

A tak w ogóle to nauczyciel może pobierać emeryturę i pracować na pełnym etacie bez żadnych ograniczeń godzinowych?
I jeszcze jedno pytanie - dyrektor może nauczycielowi emerytowi zaplanować na przyszły rok np. 0,5 etatu z powodu braku godzin czy musiałby ma dać wypowiedzenie, 6-miesięczne pobory + 3-miesieczną odprawę emerytalną (chociaż odprawa chyba mu się już nie należy)?

kate70
Posty: 5
Rejestracja: 2009-04-02, 10:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubelskie

Kto do zwolnienia?

Postautor: kate70 » 2010-04-09, 16:27

Witam
Chciałabym przedstawić swoją sytuację. Jestem nauczycielką dyplomowaną, z piętnastoletnim stażem. Mam umowę na czas nieokreślony.Co roku w naszej szkole tworzono 3 oddziały klas pierwszych, w tym roku (na razie) uzbierało się dzieci na dwie klasy. Moja posada jest zagrożona. W zeszłym roku pani dyrektor utworzyła klasę integracyjną i jako nauczyciela wspomagającego zatrudniła umową na 3 lata, nauczycielkę z innej szkoły. Czy w razie potencjalnych zwolnień - pierwszeństwo do zwolnienia ma osoba zatrudniona z zewnątrz na 3 lata, czy ma to jakieś znaczenie? Czy to zależy tylko od preferencji, czytaj sympatii dyrekcji. Mogę dodać,że podpadłam urlopem dla poratowania zdrowia. Pozdrawiam i proszę o poradę.

izis
Posty: 21
Rejestracja: 2009-01-23, 21:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: polityka kadrowa

Postautor: izis » 2010-04-11, 19:26

Z tego co mi wiadomo nauczyciel wspomagający musi posiadać odpowiedni kurs kwalifikacyjny lub studia, aby móc pracować jako drugi nauczyciel w klasie integracyjnej. Dlatego też dyrekcja zatrudniła kogoś z zewnątrz o odpowiednich kwalifikacjach.

kate70
Posty: 5
Rejestracja: 2009-04-02, 10:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubelskie

Re: polityka kadrowa

Postautor: kate70 » 2010-04-12, 06:26

Ta osoba robiła kurs po zatrudnieniu w naszej placówce. Ja również mam takie kwalifikacje. Pozdrawiam

sziwa
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-11, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Zwolnienie n-la mianowanego z wieloletnim stażem pracy.

Postautor: sziwa » 2010-05-11, 12:26

Witam.
Problem jest następujący:
W szkole były trzy nauczycielki od polskiego.
1 nauczyciel ma staż ponad 20 lat - dyplomowany.
2 nauczyciel ma staż 18 lat - mianowany z nadania.
3 nauczyciel 10 lat pracy - dyplomowany.
Nauczyciel nr 3 przybywa na urlopie zdrowotnym, w jego miejsce został zatrudniony na zastępstwo nauczyciel mianowany z 10 letnim stażem pracy. Jak później się okazało (w kwietniu 2010 r. na konferencji) nauczyciel zastępujący jest zatrudniony na czas nieokreślony z przeniesienia (podobno wydział edukacji kazał ją tak przyjąć - wszyscy zdziwieni) Dyrektor oznajmił, od września 2010 r. będą 4 polonistki a etatu jest na 3 polonistki dlatego podjął decyzję, że zwolni nauczycielkę nr 2.
Czy dyrektor miał prawo zatrudnić nauczyciela na czas nieokreślony, który miał być tylko na zastępstwie? Wygląda to tak jakby sposób zatrudnienia tego nauczyciela był zatajony.
Czy dyrektor może zwolnić nauczyciela z 18 letnim stażem pracy bo zatrudnił kogoś innego? Podobno mianowanego nie idzie zwolnić tak prosto?
Żaden z tych nauczycieli nie ma żadnej nagany ani złej opinii jako pedagog.
Żaden z tych nauczycieli nie jest w związkach zawodowych.
Czy ewentualna sprawa w sądzie pracy była by wygrana dla nauczyciela nr 2?
Czyn ktoś spotkał się z taką sytuacją?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: polityka kadrowa

Postautor: edzia » 2010-05-11, 22:34

Może nie będzie tu wprost odpowiedzi na Twoje pytania, ale wkleję, może się komuś przyda.

Dyrektor szkoły powinien chronić nauczyciela przed zwolnieniem

Dyrektor szkoły, który zwolnił nauczyciela mianowanego z powodu przyznanej mu wcześniej małej liczby zajęć, nie może innym pedagogom o podobnych kwalifikacjach przyznawać dodatkowych godzin.

Nauczyciel dyplomowany był zatrudniony w szkole i posiadał kwalifikacje do prowadzenia nauczania zintegrowanego, matematyki, informatyki i techniki. W 2008 r. doszło do zredukowania tzw. godzin do dyspozycji dyrektora, na podstawie których prowadzone były zajęcia informatyczne. Dodatkowo dyrektor zmienił pozostałe godziny do jego dyspozycji na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze. W nowym planie nauczania przyznano nauczycielowi 5 godzin informatyki, 2 godziny techniki i 2 godziny zajęć sportowych. Na podstawie opinii Ministerstwa Edukacji Narodowej, w której stwierdzono, że zajęcia sportowe nie mogą być wliczane do pensum nauczycielskiego, dyrektor uznał, że może pedagogowi przydzielić jedynie 5 godzin informatyki i 2 godziny techniki. A to nie wystarczy do osiągnięcia wymaganej połowy pensum (9 godzin). Dlatego w maja 2008 r. rozwiązał z nim umowę o pracę z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Nauczyciel odwołał się do sądu I instancji i zażądał przywrócenia do pracy. Ten uznał, że szkoła mogła przydzielić nauczycielowi połowę obowiązkowego wymiaru zajęć. A to w ocenie sądu spowodowało, że decyzja dyrektora była uzasadniona. Pokreślił też, że do pensum nauczycielskiego nie wlicza się zajęć wynikających z zadań statutowych szkoły takich jak zajęcia sportowe, kółko matematyczne. Są one realizowane poza pensum – w ramach obowiązującego 40-godzinnego tygodniowego czasu pracy nauczyciela. Sąd oddalił więc żądanie pedagoga, który wniósł apelację do sądu II instancji. Wskazywał, że dyrektor mógł innemu nauczycielowi matematyki przyznać wymagane 9, a nie 12 godzin zajęć. W efekcie dyrektor mógłby uniknąć jego zwolnienia. Wystarczyłoby, że przydzieliłby mu 2 godziny zajęć z matematyki.

Sąd podkreślił, że decyzje kadrowe należą do kompetencji dyrektora szkoły. Wskazał też, że inny nauczyciel, mając równoprawne kwalifikacje zawodowe ze zwolnionym, całe życie przepracował jako nauczyciel matematyki. Ponadto posiada inne kwalifikacje pożądane przez szkołę, np. możliwość prowadzenia nauczania indywidualnego. Sąd II instancji oddalił apelację.

Nauczyciel wniósł więc skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Ten uznał, że polityka kadrowa należy do dyrektora, ale powinien uwzględnić, że stosunki pracy na podstawie mianowania wyróżniają się szczególną ochroną. A jego rozwiązanie jest możliwe w ściśle określonych przypadkach. Dlatego zwolnienie nauczyciela może się odbyć, gdy rzeczywiście nie ma możliwości przydzielenia mu odpowiedniej liczby godzin. Przydzielenie zajęć innym nauczycielom w ramach godzin ponadwymiarowych, które mogłyby uzupełnić obowiązkowe pensum zwalnianego, może więc budzić wątpliwości – w szczególności gdy do pensum brakuje 2 godzin. Jeśli taka decyzja dyrektora nie jest uzasadniona szczególnie ważnymi przyczynami, trudno uznać ją za właściwą. SN przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Sygn. akt II PK 279/09

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


http://praca.gazetaprawna.pl/orzeczenia ... zpieczenia)


Powyższy przykład pokazuje też, że warto nie tylko wnosić sprawę do sądu, ale też odwoływać się w razie niekorzystnego rozstrzygnięcia.

Karotka.ch
Posty: 12
Rejestracja: 2010-08-09, 17:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: polityka kadrowa

Postautor: Karotka.ch » 2011-05-02, 23:45

Witam:)
Mam pytanie, jak teraz wygląda sytuacja pracy emeryta, czy wszedł przepis mówiący o tym, że emeryt ma alternatywę: praca, albo emerytura? ( Kojarzę, że byłą taki projekt) Czy nadal ma taką możliwość, jak dotychczas, czyli pracuje pobierając równocześnie emeryturę?


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron