polityka kadrowa

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

leszczynka3
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-25, 07:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: polityka kadrowa

Postautor: leszczynka3 » 2011-06-03, 12:52

a co powiecie na taką sytuację. W szkole zwalnianych jest dwoje dyplomowanych, bo gmina woli dać nadliczbówki, niż zmniejszać pensum.. Oprócz tego nauczyciele ci mogliby uzupełniać etat w świetlicy, ale nie...., bo w świetlicy zostawia się kontraktowego, który jest jedną z dwóch córek pana dyrektora. Dlatego dyrektor woli pojawić się w sądzie pracy, niż zwolnić kontraktowego, który może mieć tylko świetlicę, ma dużo krótszy staż pracy i nie ma magistra, a dyplomowani mają. Tak o to u nas w szkole kwitnie nepotyzm...

lukasch
Posty: 41
Rejestracja: 2007-09-19, 21:17

polityka kadrowa

Postautor: lukasch » 2011-06-09, 17:29

Witam. Moja żona uczy geografii w niewielkiej szkółce. Od kilku lat ma 9/18 etatu i jest z roku na rok zatrudniona na czas określony. Dyrektor nie wyrażał zgody na podpisanie umowy na czas nieokreślony. Jest nauczycielem mianowanym , z pełnym magisterskim wykształceniem. W tym roku oznajmił jej, że będzie miał dla niej tylko 4 godziny, 5 godzin jej zabiera i oddaje nowo zatrudnionej dziewczynie , od września (podał już tą wiadomość do arkusza organizacyjnego) Najciekawsze jest to , że nowa Pani jest licencjatem. Będzie uczyła dwóch przedmiotów. Czy dyrektor może w tak swobodny sposób prowadzić politykę kadrową nie licząc się z doświadczeniem, wykształceniem i kwalifikacjami nauczyciela. Nie jestem pewien zgodnego z prawem postępowania dyrektora więc piszę na forum z prośbą o rozwianie moich wątpliwości i ewentualną radę co zrobić. Dziękuję.

Kasia_ang
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-24, 12:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

zwolnienie nauczycieka

Postautor: Kasia_ang » 2013-09-01, 15:42

Mam pytanie, czy ktoś z was orientuje się czy są odgórnie narzucone przepisy, które regulują zwalnianie nauczycieli? a mianowicie chodzi mi o to czy w pierwszej kolejności można zwolnić nauczyciela który np. uczy matematyki i ma zrobione studia licencjackie kierunkowe, a II stopnia zrobił sobie z pedagogiki specjalnej ? jak to jest ? bo ostatnio słyszałam o czymś takim i nie wiem co o tym myśleć. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach młodzi ludzie chcą mieć ja najwięcej kwalifikacji i nie koniecznie robią studia uzupełniające w tym samym kierunku.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: polityka kadrowa

Postautor: iluka » 2013-09-01, 16:47

Kasia_ang pisze:czy są odgórnie narzucone przepisy, które regulują zwalnianie nauczycieli?
Nie.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: polityka kadrowa

Postautor: Afroditte » 2013-09-04, 19:45

iluka pisze:Kasia_ang napisał/a:
czy są odgórnie narzucone przepisy, które regulują zwalnianie nauczycieli?
Nie.


Zgadza się. Lecz może być wewnątrzszkolny dokument - Kryteria zwolnień nauczycieli. Być może funkcjonuje w Twojej placówce.
"My wish is world's command"


Wróć do „Prawo oświatowe”