dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

joannajoanna
Posty: 101
Rejestracja: 2008-12-28, 11:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: joannajoanna » 2009-01-10, 08:49

Nieee. Pracuje na zastępstwo, dlatego mam umowe go czerwca. Prosze mi powiedzieć, kiedy zostana wypłacane pieniądzę za zastępstwa? Jak miałam jedną godzinę? To tez mi od razu wypłacą w danym miesiący, czy musi się nazabierać odpowiednia ilość? Jak są liczone godziny za zastępstwo??
;)

Novy
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-28, 15:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia
Lokalizacja: śląskie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: Novy » 2009-01-28, 17:04

Witam. Mam taką sytuację , że będę pracował na zastępstwo od 9 lutego (po feriach) do końca czerwca. Mam następujące pytania:
-1 wynagrodzenie (za luty) otrzymam ostatniego lutego, a następne 1 marca?
-czy dostanę wynagrodzenie za lipiec i sierpień ?
Jeśli nie , to czy mógłbym Panią dyrektor namówić na umowę do końca sierpnia?


Uprzejmie proszę o odpowiedź.

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: marakuja » 2009-01-28, 17:34

Wypłatę dostaniesz pewnie razem z pensją marcową, czyli na początku marca.
Nie możesz namówić pani dyrektor na umowę do końca sierpnia, bo to niezgodne z przepisami. Zapewne dostaniesz umowę do końca zajęć dydaktycznych. Dostaniesz również ekwiwalent za urlop, ale nie za cały, bo nie przepracowaleś pelnego roku.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: renati23 » 2009-01-28, 18:59

Novy pisze:będę pracował na zastępstwo od 9 lutego (po feriach) do końca czerwca.

piszesz że jest to umowa na zastępstwo więc wskoczyłeś za jakiegoś nauczyciela, z którym dyrekcja podpisała dłuższą umowę (najprawdopodobniej umowę na czas nieokreślony) i który chwilowo jest niezdolny do pracy - więc pewnie ten nauczyciel potem wraca :mrgreen:

Novy
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-28, 15:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia
Lokalizacja: śląskie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: Novy » 2009-01-28, 19:42

renati23 pisze:piszesz że jest to umowa na zastępstwo więc wskoczyłeś za jakiegoś nauczyciela, z którym dyrekcja podpisała dłuższą umowę (najprawdopodobniej umowę na czas nieokreślony) i który chwilowo jest niezdolny do pracy - więc pewnie ten nauczyciel potem wraca :mrgreen:


Jest dokładnie tak jak piszesz:)
On wraca, a ja wylatuję, więc coś na wakacje powinienem dostać :roll:

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: ann » 2009-01-28, 20:29

Novy pisze:
renati23 pisze:piszesz że jest to umowa na zastępstwo więc wskoczyłeś za jakiegoś nauczyciela, z którym dyrekcja podpisała dłuższą umowę (najprawdopodobniej umowę na czas nieokreślony) i który chwilowo jest niezdolny do pracy - więc pewnie ten nauczyciel potem wraca :mrgreen:
Jest dokładnie tak jak piszesz:)
On wraca, a ja wylatuję, więc coś na wakacje powinienem dostać :roll:

Dostaniesz ekwiwalent urlopowy
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

jaguska72
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-08, 08:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: jaguska72 » 2009-03-08, 09:03

Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc. Proszę piszcie co o tym myślicie.

Od 28 stycznia byłam na chorobowym związanym z ciążą. Urodziłam 6 września i do 23 stycznia byłam na urlopie macieżyńskim. Nastepnie 6 tygodni do 6 marca byłam na zaległym urlopie wypoczynkowym.
Myślałam, że już pensję styczniową będę miała troszkę wyższą, bo miałam dużą różnicę między chorobowym a pensją (chorobowe, a tym samym macieżyńskie miałam dużo niższe). Po otrzymaniu paska z wypłaty okazało się, że w styczniu dostałam macieżyński od 20 listopada do 19 grudnia. W lutym otrzymałam maciezyński za okres od 20 grudnia do 19 stycznia. W marcu za ostatie 4 dni maciezyńskiego i 26 dni urlopu wypoczynkowego (przełom stycznia i lutego)
Byłam w księgowości zapytać się jak dalej będę miała wyprałacane pobory i po długiej rozmowie, gdzie pani tłumaczyła mi, że wszystko jest OK, doszłysmy jednak do konsensusu, że będę miała płacone z zaległością, czyli z dołu a nie z góry.
Pani twierdziła, że nie może inaczej, bo program nie przyjmie jej więcej jak 30 dni, ale wygadała się także, że inna byłaby sytuacja gdybym miała umowę na czas określony i wtedy musiałaby się zmieścić w danym czasie.
Zgodnie z ustawą powinnam mieć jako nauczyciel płacone z góry, u mnie jest inaczej i tak będzie chyba, aż do końca pracy. Nie jestem pewna czy rzeczywiście tak powinno być.
Proszę pomóżcie

tygrysek83
Posty: 7
Rejestracja: 2009-03-08, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: tygrysek83 » 2009-04-01, 12:31

A ja mam pytanie w związku z poprzednimi wypowiedziami.. :) od 9 marca pracuję na zastępstwo. Na umowie nie mam napisane do kiedy jest owa umowa (nauczycielka jest na wychowawczym). Dyrektor mówi, że mam mozliwość pracowac jeszcze cały przyszły rok. I teraz chciałam zapytać, czy wobec tego wakacje będą płatne jak każdemu nauczycielowi czy mimo to że będe kontynuowac pracę od września, dostanę tylko ekwiwalent urlopowy?

andre
Posty: 63
Rejestracja: 2008-09-29, 13:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: andre » 2009-04-01, 12:59

Dostaniesz ekwiwalent proporcjonalnie do przepracowanego czasu, czyli od 9. marca
do 19. czerwca

tygrysek83
Posty: 7
Rejestracja: 2009-03-08, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: tygrysek83 » 2009-04-01, 17:19

A czy ktoś wie może ile taki ekwiwalent będzie wynosił w moim przypadku (pracuję na zastępstwo na 6/18 jesli to ma jakieś znaczenie :) ) i kiedy on jest wypłacany?

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

w kwestii wynagrodzenia

Postautor: Roxi » 2009-08-21, 20:59

Nurtuje mnie pewna sprawa.Otóz pod koniec miesiaca jak zwykle dostajemy pensje,z reguly mam ja na koncie 28go,29go.Jestem zatrudniona na czas okreslony do konca sierpnia 2009 i wiem,ze od 1go wrzesnia bede pracowac nadal,wiec sila rzeczy umowa zostanie przedluzona.Teraz pojawia sie pytanie,czy automatycznie dostane pieniazki juz ostatniego dnia sierpnia,czy dopierow polowie wrzesnia,jak rok temu,kiedy to bylam swiezym pracowniekim zaczynajacym prace od 1go wrzesnia.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: chiczi » 2009-08-21, 21:07

Miałam taką samą sytuację rok temu i pieniądze otrzymałam 1.09 :), ale "nową" umowę podpisałam 26.08 :)

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: Roxi » 2009-08-27, 18:31

Hmm..nie podpisalam jeszcze nowej umowy na rok 2009,ale wiem,ze od wrzesnia bede pracowac w tej samej placowce.Dzis dostalam pieniadze za nadgodziny,ale wyplaty nie ma..Czy jest jeszcze szansa,ze do 1go wrzesnia ja dostane?

lidka1111
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-25, 13:48
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Jak wypłacane są dodatki?

Postautor: lidka1111 » 2010-02-01, 21:39

Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie wynagrodzenia nauczyciela. Pensja zasadnicza wpływa zawsze pierwszego dnia miesiąca, a jak to wygląda z dodatkami? Chodzi mi o mieszkaniowy i wiejski. Patrzę na swoje konto i mam wrażenie, że tych dodatków mi nie policzono jeszcze. A może sama coś źle obliczyłam i tylko mi się wydaje, że powinnam mieć więcej $. Proszę o wyjaśnienie :) Dzięki!

Awatar użytkownika
wulina
Posty: 119
Rejestracja: 2008-12-10, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dzien wyplaty wynagrodzenia!!!

Postautor: wulina » 2010-02-22, 13:35

Pensja jest płacona "z góry", czyli na początku miesiąca, a dodatki " z dołu", czyli przy następnej wypłacie. Dodatki za luty dostaniesz w marcu.


Wróć do „Prawo oświatowe”