zmniejszenie wymiaru zatrudnienia w I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aaasia
Posty: 17
Rejestracja: 2010-09-04, 12:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

zmniejszenie wymiaru zatrudnienia w I-III

Postautor: aaasia » 2011-08-29, 14:37

Witam .
Jestem nauczycielem dyplomowanym , uczącym w klasach I-III od 15 lat . Obecnie będę wychowawcą klasy pierwszej . Otrzymałam do podpisania umowę , w której mam się zgodzić na ograniczenie etatu do 17/18 . Ta jedna godzina - to wf , który "dostała" pani ucząca wf w klasach IV-VI ( dzięki czemu ona pełny etat będzie miała) .
Na umowie widnieje zapis : " w związku ze zmianami organizacyjnymi w szkole uniemożliwiającymi dalsze zatrudnienie pani w pełnym wymiarze zajęć..." - co jest ewidentną nieprawdą ( i ja to mam podpisać !) , ponieważ dla mnie godziny w siatce przecież są ( nie ma pewnie dla nauczycieli wf).
Czy ktoś może mi pomóc i znaleźć odpowiedź na pytanie : dlaczego moją godzinę wf oddaje się komuś innemu ?

aaasia
Posty: 17
Rejestracja: 2010-09-04, 12:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: zmniejszenie wymiaru zatrudnienia w I-III

Postautor: aaasia » 2011-08-29, 17:56

Dziękuję:) Własnie dzisiaj odmówiłam podpisania . Stwierdziłam , że muszę się zorientować w sytuacji . Ale proszę wyjaśnić mi jeszcze - dlaczego jest już za późno na wręczenie wypowiedzenia ?
Dodam jeszcze , że potraktowano w ten sam sposób 5 innych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej . W sumie mamy oddać nauczycielom wf - 13 naszych godzin ...
Usiłujemy zebrać jakieś logiczne argumenty , że tak nie powinno być i chcemy z dyrektorem jutro porozmawiać .
Ale i tak czarno to widzę .

jaga111
Posty: 66
Rejestracja: 2010-03-23, 17:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: zmniejszenie wymiaru zatrudnienia w I-III

Postautor: jaga111 » 2011-08-29, 18:03

Zdaje się ze takie wypowiedzenie powinno być wręczone w maju bynajmniej my tak mieliśmy. Wypowiedzenia dostali prawie wszyscy a dzisiaj dowiedziałam się że tylko ja w całym gronie nie mam godzin bo dostali je również wf - iści. Mam wrażenie ze wszyscy sie dziś świetnie bawili moim kosztem. Przykre ale prawdziwe.

aaasia
Posty: 17
Rejestracja: 2010-09-04, 12:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: zmniejszenie wymiaru zatrudnienia w I-III

Postautor: aaasia » 2011-08-29, 18:52

Przeczytałam ten artykuł z KN. Dziękuję .
Napisałam , że dzisiaj nie podpisałam ( bo próbuję zrozumieć sposób postępowania dyrektora i nie mogę , niestety ) ale pewnie podpiszę. Dostanę pisemko ze wsteczną datą , jak zwykle , koleżanki też spuszczą głowy - i zostaniemy jednak tymi jeleniami ....
Nie rozumiem tylko dlaczego to nie działa wszystko wprost : nie ma etatu dla nauczyciela wf - dyrektor zwalnia jednego z nich . I tyle . To jest dla mnie logiczne .
A tak sobie szukam sprawiedliwości na tym świecie .
Ale dziękuję za pomoc .

aaasia
Posty: 17
Rejestracja: 2010-09-04, 12:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: zmniejszenie wymiaru zatrudnienia w I-III

Postautor: aaasia » 2011-08-29, 20:08

A ja bardzo dziękuję za udzieloną pomoc , ponieważ wiem teraz trochę więcej.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: zmniejszenie wymiaru zatrudnienia w I-III

Postautor: koma » 2011-08-29, 22:16

aaasia pisze:A ja bardzo dziękuję za udzieloną pomoc , ponieważ wiem teraz trochę więcej.

I jak to wykorzystasz???

dim2dm
Posty: 41
Rejestracja: 2010-07-07, 19:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zmniejszenie wymiaru zatrudnienia w I-III

Postautor: dim2dm » 2011-08-31, 00:31

aaasia pisze:Przeczytałam ten artykuł z KN. Dziękuję .
Napisałam , że dzisiaj nie podpisałam ( bo próbuję zrozumieć sposób postępowania dyrektora i nie mogę , niestety ) ale pewnie podpiszę. Dostanę pisemko ze wsteczną datą , jak zwykle , koleżanki też spuszczą głowy - i zostaniemy jednak tymi jeleniami .... (...)

Sorry, ale ja takiego postępowania zupełnie nie rozumiem.
Jak ktoś podejdzie do Ciebie i poprosi o dowód rejestracyjny i kluczyki, to też się zawahasz, później stwierdzisz, że i tak oddasz??
Ale jakie daty wsteczne? Po co się macie na to godzić, w dodatku skoro jesteście grupą kilku(nastu) osób??


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron