Nowe standardy kształcenia nauczycieli od 2012 r.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowe standardy kształcenia nauczycieli od 2012 r.

Postautor: mateoo » 2012-05-12, 18:46

A najzabawniejsze jest to,że przeglądając ofertę uczelni wyższych, widzę, iż zdecydowana większość z nich ma te nowe standardy głęboko w poważaniu :lol:
Sztuka jest pokarmem duszy.

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Nowe standardy kształcenia nauczycieli od 2012 r.

Postautor: Roxi » 2012-05-15, 15:43

Moja siostra w czerwcu będzie mieć dyplom licencjata, rozgląda się już za pracą anglistki gdzieś w szkole i mimo, że nie ma jeszcze magistra, dostała informację od koleżanki,że w gimnazjum takim a takim przyjmą od września zarówno absolwenta z licencjatem jak i magistrem. Zresztą na stronie urzędu pracy niejednokrotnie widywałam w tym roku oferty pracy w gimnazjum, gdzie zaznaczone było,że pod uwagę biorą wykształcenie wyższe( w tym licencjat), także jestem ciekawa jak to będzie wyglądać od września. Wydaje mi się, że w przypadku językowców jest inaczej. Ja, kończąc licencjat, miałam od razu uprawnienia do pracy w 3ech typach szkół (podstawówka,gimnazjum, liceum) i w tych właśnie szkołach miałam praktyki.

Poza tym nowe rozporządzenie tyczy się chyba tych, którzy w październiku 2012go rozpoczną kształcenie, a nie tych nauczycieli, którzy obecnie z licencjatem uczą w gimnazjum. Zresztą z tego co widzę, mało który młody nauczyciel kończy edukację na licencjacie.., a nawet jeśli pracuje z licencjatem,to zazwyczaj magistra robi albo tego magistra planuje w najbliższym czasie. U mnie w szkole są raptem 2 osoby pracujące z licencjatem i są to panie po 50tce.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowe standardy kształcenia nauczycieli od 2012 r.

Postautor: mateoo » 2012-05-15, 16:10

BO rozporządzenie dotyczy wyłącznie osób, które rozpoczynają studia I stopnia w roku 2012 lub później ;)

Mi chodzi o to, że wielu nauczycieli skończyło licencjat z jednego przedmiotu, magistra z innego; takie popularne przecież były licencjackie studia "dwuspecjalnościowe", moim zdaniem nie zmieni się rozporządzenie w sprawie kwalifikacji.
Sztuka jest pokarmem duszy.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron