oceny cząstkowe

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ovoc_winom
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-22, 16:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podlaskie

oceny cząstkowe

Postautor: ovoc_winom » 2011-09-22, 16:35

Witam
Jestem tu pierwszy raz, ale na pewno będę zaglądała częściej. bardzo proszę o pomoc w dwóch kwestiach:
1. Czy jest przepis mówiący, ile ocen cząstkowych należy wystawić np. w ciągu miesiąca nauki lub w czasie semestru?
2. Podobno nie ma już obowiązku dostarczania dyrekcji planów pracy nauczyciela ( dawnych planów wynikowych czy też rozkładów materiału). Dowiedziałam się, ze w niektórych szkołach przedstawiono stanowisko kuratorium w tej sprawie i ono stwierdzało, że wymagania dyrektorów są bezpodstawne. Czy istniej przepis, który to reguluje?
Proszę o pomoc, bo wiadomo w dyskusjach z dyrekcją najlepiej powołać się na stosowny paragraf :D

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: oceny cząstkowe

Postautor: koma » 2011-09-22, 17:37

ovoc_winom pisze:Witam
1. Czy jest przepis mówiący, ile ocen cząstkowych należy wystawić np. w ciągu miesiąca nauki lub w czasie semestru?

Nie ma takiego przepisu - jeśli mówisz o rozporządzeniu. I nigdy nie było. Masz ocenić ucznia wszechstronnie - więc ocen powinno byc tyle, aby opinia była adekwatna i pełna.

2. Podobno nie ma już obowiązku dostarczania dyrekcji planów pracy nauczyciela

Taki obowiązek zapisany w jakimś "prawie" nigdy nie istniał. Dyrekcje wymagały zawsze takiego dokumentu w ramach swojego nadzoru. I miały do tego prawo.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: oceny cząstkowe

Postautor: vuem » 2011-09-22, 17:42

A jaki masz problem z liczbą ocen cząstkowych?

ovoc_winom
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-22, 16:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podlaskie

Re: oceny cząstkowe

Postautor: ovoc_winom » 2011-09-22, 17:43

Tak i do tej pory byłam przekonana, ale dzisiaj moja świeżo upieczona dyrekcja stwierdziła, że kończy się wrzesień i musi sprawdzić, czy wszyscy mają chociaż po 1 ocenie wstawionej do dziennika. Trochę mnie, jak i wszystkich zaskoczyła, więc doszłam do wniosku, że może o czymś nie wiemy...dzięki

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: oceny cząstkowe

Postautor: vuem » 2011-09-22, 18:09

No może po prostu kontroluje, czy i wy kontrolujecie postępy uczniów.
Większość z nas po tej choćby jednej ocenie już chyba ma. Realizując przez te powiedzmy 3 tygodnie określoną partię materiału zakładam, że sprawdziliśmy jej przyswojenie.
Oczywiście, że bywają zajęcia o niskim wymiarze godzin i stąd brak oceny, ale chyba to zrozumiałe, że inną sytuację ma pani Kowalska, która odbyła kilkanaście lekcji, a inną pani Nowak, która miała okazje spotkać się z uczniami raptem 3-4 razy. Więc informacja o planowanym sprawdzianie powinna sytuację wyjaśnić.

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: oceny cząstkowe

Postautor: magdak3 » 2011-10-12, 17:15

Zajrzyj do statutu, może tam znajdziesz uściślone zapisy dot. oceniania. U nas np. jest zapis, że ocena na semestr/rok nie może być wystawiona z mniej, niż 3 ocen cząstkowych.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron