E-Dziennik

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

adamm1op@wp.pl
Posty: 1
Rejestracja: 2013-05-16, 12:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: E-Dziennik

Postautor: adamm1op@wp.pl » 2013-05-16, 12:36

moim zdaniem wprowadzenie e dzienników nie przyczyni się do pogorszenia relacji rodzic-uczeń, natomiast wprowadzenie takiego e dziennika może znacząco pomóc podnieść frekwencje w klasie, a także poprawić wyniki poszczególnych uczniów, szczególnie jeśli taki dziennik pozwala na wysyłanie powiadomień sms

małpamarta
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-31, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: E-Dziennik

Postautor: małpamarta » 2013-05-27, 19:06

U mnie w szkole Librus jest używany już 4. rok. Jestem z niego bardzo zadowolona bo faktycznie wiele rzeczy usprawnia ale:
- mamy komputery w każdej klasie więc nie ma problemu z dobijaniem się do kompa w pokoju nauczycielskim na przerwie czy noszeniem laptopa z sekretariatu, itp.
- w mojej klasie jest 26 uczniów, rodzice mają darmowy dostęp do informacji w ramach projektu unijnego a regularnie korzysta z tego max10 (potem tradycyjnie na wywiadówce - ja o niczym nie wiedziałam/-em...).

I na koniec - nie ma się co bać! Są wady i zalety każdego nowego rozwiązania ale jeśli macie kumatych informatyków lub fascynatów to na pewno pomogą w trudnych chwilach z e-dziennikiem;)
Nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
Elsewhere
Posty: 53
Rejestracja: 2014-08-19, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: E-Dziennik

Postautor: Elsewhere » 2014-08-30, 22:48

W mojej szkole dyrekcja zapowiedziała, że nosi się z zamiarem wprowadzenia e-dziennika. Zanim jednak oficjalnie podejmie taką decyzję chciałaby z gronem na ten temat podyskutować. Jak na razie, osobiście słyszałam same pozytywy, zarówno ze strony nauczycieli jak i rodziców korzystających z takiego rozwiązania. Dlatego też, zastanawiam się... czy rzeczywiście to takie świetne rozwiązanie??? Czy też Ci niezadowoleni się nie wypowiadają?? :>

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: E-Dziennik

Postautor: koma » 2014-08-31, 00:08

Ma sens, jeżeli każdy nauczyciel ma na biurku komputer w czasie lekcji.

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: E-Dziennik

Postautor: ejwa » 2014-08-31, 00:15

koma pisze:Ma sens, jeżeli każdy nauczyciel ma na biurku komputer w czasie lekcji.



Dokładnie, jeśli każdy nauczyciel ma komputer z dostępem do internetu, to e-dziennik jest rewelacyjną sprawą. Obsługa nie jest skomplikowana, a dodatkowo można kontaktować się z rodzicem, uczniem, zrobić wydruki frekwencji, ocen, statystyki bez zbędnego liczenia.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: E-Dziennik

Postautor: Melizabeth » 2014-08-31, 00:44

U nas w całym mieście od roku jest obowiązkowy i obowiązkowo z konkretnej firmy. Są niedoróbki, serwery padają, w lipcu zamieszanie z uzupełnianiem tematów w okresie dni wolnych: najpierw przykaz "uzupełnić" (wpisać np. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych), a potem: "usunąć". No i internet w szkole taki sobie.
W związku z podziałem na grupy na językach, jestem za dziennikiem elektronicznym, bo nie trzeba się nim dzielić, a jak wszystko działa, to da się uzupełniać na bieżąco. Ale trochę dużo roboty z tym jest. Najgorsze, że podwójna robota, bo i elektroniczny i normalny - w tym roku też, ze względu na zeszłoroczne problemy.

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: E-Dziennik

Postautor: ejwa » 2014-08-31, 01:27

Melizabeth pisze:Najgorsze, że podwójna robota, bo i elektroniczny i normalny - w tym roku też, ze względu na zeszłoroczne problemy.


To faktycznie nie jest komfortowe rozwiązanie. Generalnie u nas po okresie próbnym w tym roku przechodzimy na e dziennik, bez papierowego.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: E-Dziennik

Postautor: Melizabeth » 2014-08-31, 13:18

Zazwyczaj tak jest, ale dyr uznała, że nie ma odwagi przejść na sam elektroniczny po problemach z zeszłego roku. Może po tym roku niedoróbek takich nie będzie i będzie można przejść już tylko na elektroniczny...


Wróć do „Szkolna codzienność”