Wygląd nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: haLayla » 2014-08-16, 19:03

vuem pisze:
haLayla pisze:Ponoć zajmowanie się cudzym życiem to objaw miałkości i nudności własnego.


Nie zajmuj się czymś, co ponoć istnieje ;)
W takim wymiarze, to zajmujesz się życiem tysięcy ludzi... codziennie.


Mowa-trawa.

vuem pisze:
haLayla pisze:Eee tam, teraz to się szybko usuwa tylko ponoć bardzo boli.


Szybko, niemal bezboleśnie, a i blizn nie zostawia i żadnym syfem zarazić się nie można.
No to lecę, zrobię sobie plecy i pół dupy skoro to takie proste.;)


Jasne, polecam motylki. Idealnie sprawdzają się nad końcem pleców.
<3

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Kamila86 » 2014-08-21, 14:22

Moja znajoma nauczycielka ma tatuaż nad kostką, bardzo widoczny. Nie słyszałam, żeby miała z tym problemy.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: sharkinator » 2014-10-13, 17:00

Zaliczyłem dziś przeogromną wpadkę i już się z tego nie pozbieram. :(

Pani dyrektor zwróciła mi uwagę, że mój strój jest nieodpowiedni. Zakupiłem sobie nowiutką koszulę, która mi się bardzo spodobała i tania nie była, ale jako że miała kaptur, a moje spodnie były zbyt młodzieżowe to mi się solidnie oberwało. Często chodzę w t-shirtach (we wszystkim innym jest mi za gorąco - nadciśnienie), ale też muszę je porzucić na rzecz koszul i marynarek, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Ciężko jest mi się przestawić na inny styl ubioru, ale nie chcę ryzykować kolejnego opieprzu, bo jednak mnie to poważnie dotknęło. Czy zdarzyło się Wam kiedyś coś podobnego? Chyba się spalę ze wstydu :oops:

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Basiek70 » 2014-10-13, 18:06

Macie wewnątrzszkolny dress code?
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: haLayla » 2014-10-13, 18:27

sharkinator, nie przejmuj się. Ten się nie myli, kto nic nie robi :mrgreen: Wyciągnij z wpadki wnioski i do przodu :wink:
<3

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: ms.elephant » 2014-10-13, 18:29

sharkinator pisze:Zaliczyłem dziś przeogromną wpadkę i już się z tego nie pozbieram. :(

Pani dyrektor zwróciła mi uwagę, że mój strój jest nieodpowiedni. Zakupiłem sobie nowiutką koszulę, która mi się bardzo spodobała i tania nie była, ale jako że miała kaptur, a moje spodnie były zbyt młodzieżowe to mi się solidnie oberwało. Często chodzę w t-shirtach (we wszystkim innym jest mi za gorąco - nadciśnienie), ale też muszę je porzucić na rzecz koszul i marynarek, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Ciężko jest mi się przestawić na inny styl ubioru, ale nie chcę ryzykować kolejnego opieprzu, bo jednak mnie to poważnie dotknęło. Czy zdarzyło się Wam kiedyś coś podobnego? Chyba się spalę ze wstydu :oops:


To chyba jakieś nieporozumienie. Jeśli w Waszej szkole nie jest odgórnie ustalone i zapisane, że nauczyciele mają ubierać się w określone stroje, dyrektor nie ma prawa narzucać Ci określonego stylu ubierania. Rozumiem, gdyby Twój ubiór był np. brudny i cuchnący, gdyby był prowokujący, zbyt sexowny, itp. no to jeszcze... Ale koszulki T-shirt? koszula z kapturem? No bez przesady. :/
Jeśli Twój ubiór - mimo, że nie elegancki, ale raczej w stylu casual nie naruszał dobrego smaku - nie masz co się wstydzić.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Kamila86 » 2014-10-13, 19:11

Ja chodzę normalnie ubrana. Może nie w T-shirtach, bluzach, ale zwyczajnie, bluzki, sweterki, jeansy. Czasami założę buty sportowe, wygodnie, ale szczerze trochę dziwnie się wtedy czuję. Koszul eleganckich, marynarek, spodni w kantkę - nie toleruję, raz na jakiś czas ewentualnie.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: qjaf » 2014-10-13, 19:26

Nauczyciel w t-shircie i adidasach moze miec pewne problemy nawet nie tyle z dyrekcja, co z uczniami, bo z perspektywy uczniowskiej lawki belfer jednak powinien wygladac, jakby to powiedziec, bardziej stosownie. Pracowalem do tej pory w 4 roznych szkolach na 3 poziomach edukacji, ale nigdy nie spotkalem sie z sytuacja, aby nauczyciel przyszedl ubrany na sportowo, luzacko. Pomijam oczywiscie wfmenow:) Nie spotkalem sie z dress code`m w placowce oswiatowej, ale istnieje, albo raczej powinien istniec wewnetrzny dress code:) Ide do pracy, spotykam sie z dzieciakami, ale i ich rodzicami, no to nie wystepuje w stroju, w ktorym z powodzeniem gralbym w tenisa ziemnego, albo wybieral warzywa na targu:) Zeby byla jasnosc, zwykly sweter i jeansy nie sa zbrodnia, ale uwazam, ze ponizej tego poziomu nie warto schodzic. I tak wszystko zalezy od wladzy...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: iluka » 2014-10-13, 19:34

Pani dyrektor zwróciła mi uwagę, że mój strój jest nieodpowiedni.
Może mało świąteczny w przeddzień DEN?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: sharkinator » 2014-10-13, 21:59

qjaf pisze:Może mało świąteczny w przeddzień DEN?

Nie, to dotyczyło stroju z zeszłego tygodnia :)

Wiem, że dyrekcja nie miała nic złego na myśli, ale jednak mnie to dotknęło i ciągle o tym myślę. Martwię się, że dyrektorka ma mnie za jakiegoś niechluja. Żeby było śmiesznie ostatnio byłem w t-shircie z napisem "school haters", kolejna gafa - z reguły nie czytam co jest na koszulkach :P No nic, muszę pół pensji przeznaczyć na nowe fraczki.

Macie wewnątrzszkolny dress code?

Niby nie, a jednak..

ms.elephant pisze:Jeśli Twój ubiór - mimo, że nie elegancki, ale raczej w stylu casual nie naruszał dobrego smaku - nie masz co się wstydzić.

Nie wstydzę się ubioru tylko tego, że musiałem słuchac takich uwag od dyrekcji.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Basiek70 » 2014-10-13, 22:07

[student]qjaf stosowność stroju w miejscu pracy - każdym! - jest dla mnie oczywista. Jednak nie widzę nic niestosownego w ubraniu, opisanym przez sharkinator. Ba, nawet w t-shircie nie widzę nic niestosownego, o ile nie jest brudny, powyciągany, dziurawy. I jest założony do odpowiedniej reszty. Nie sądzę, żeby nauczyciel musiał dodawać sobie splendoru garniturem i krawatem, ale nie może go sobie odejmować strojem niestosownym do miejsca i swojej w nim pozycji. Choć dniu akademii, gdy uczniowie są ubrani na galowo, nauczyciel również musi być ubrany staranniej, odświętniej, niż na co dzień - nas też obowiązuje "galowość". I może takiej sytuacji dotyczył opis.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: silije » 2014-10-13, 22:28

Ja chodzę w adidasach. Przez połowę etatu uczę języka polskiego, ale drugą połowę biegam z zerówkami po placu zabaw. No nie będę nosiła butów na zmianę w torbie, zwłaszcza, że w tej torbie mam zwykle po dziesięć książek. W ogóle nie jest mi łatwo ubierać się elegancko i poważnie, bo noszę rozmiar mniejszy nawet niż 34 (spodnie 34 są często na mnie za duże) i wcale nie ma w takich rozmiarach zbyt wiele eleganckich i poważnych rzeczy. Sukienki tak, ale w kostiumach wszystkich się topię. A jak niestandardowe i się nie topię, to za drogo. Więc chodzę ubrana normalnie, nikt mi uwagi nie zwrócił. Na akademie oczywiście przychodzę równie "galowa" jak uczniowie.

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: JHN » 2014-10-14, 09:13

sharkinator pisze:...z reguły nie czytam co jest na koszulkach...


Jednak trzeba, zwłaszcza ubierając się do pracy...
Zawsze chętnie czytam "bluzki" uczniów. I oczywiście komentuję ;)

PS. Dawno temu, w poprzednim millenium, kolega zafundował sobie tatuaż po chińsku. Wg twórcy symbol oznaczał "jestem wielki". Wyobraźcie sobie konsternację a po chwili gromki śmiech innego kolegi - Azjaty - i minę uświadomionego kolegi, któremu nie zależało mu na autoreklamie skierowanej do sinologów: "jestem [autocenzura]"
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!
Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.

Jacek89
Posty: 3
Rejestracja: 2016-08-29, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Jacek89 » 2016-08-29, 16:03

U mnie w szkole nie ma nakazanego wyglądu, nauczyciel ma być ubrany schludnie. Ubieram się jak większość osób na mieście czyli Jeansy, zwykłe buty (nie adidasy), T-shirt lub koszula i na to sportowa marynarka. Takie ubranie jest luźne uważam, że jednocześnie wyglądam w nim elegancko. Tak ubrany mogę iść do pracy ale także na spotkanie z kolegami w wolnym czasie. Również ze strony kobiet spotkałem się z pozytywnymi uwagami dotyczącymi mojego ubioru :D reklama Oczywiście skorzystałem z oferty sklepu i zakupiłem sobie 2 fajne marynarki.
Sportowe marynarki męskie- Bozzolo.pl

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: malgala » 2016-08-29, 17:47

Nie reklamuj.


Wróć do „Szkolna codzienność”