Wygląd nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Woj_ciech
Posty: 10
Rejestracja: 2007-09-02, 22:23

Wygląd nauczyciela

Postautor: Woj_ciech » 2007-10-10, 23:34

Chciałbym zainicjować rozmowę na temat tego, jak się ubieracie do pracy. Ciekawi mnie to, bo ja np. nie znoszę krawatów, koszul, marynarek etc. Uwielbiam natomiast czerń, a zwłaszcza swój skórzany, czarny płaszcz i martensy, w których biegam cały rok ... Koledzy i koleżanki donieśli mi, że swoim wyglądem budzę respekt u uczniów. Niedawno także znacznie skróciłem swoje włosy, efekt jest trochę upiorny :lol: Zastanawiam sie tylko, czy uczniowie nie uznają, że ich belfer jest :crazy: :rotfl: Jak sobie pomyślę, że miałbym wskoczyć w marynarkę i krawacik, to na samą myśl robi mi sie gorąco :evil:
Ja trwam nad wieczność - i ból milionów
z moim się jednym nie równa bólem.
Ja wódz więzionych śmiercią legionów -
śmierć im zbłękitniam gwiazdy lazurem.
Poję rycerstwo harfy mej gniewem
i w burz piekielnych strącam otchłanie -
aż mgłą się staną - zimnym powiewem -
i tylko gwiazd mych lazur zostanie.

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Boguś » 2007-10-11, 00:07

Woj_ciech pisze:
Uwielbiam natomiast czerń, a zwłaszcza swój skórzany, czarny płaszcz i martensy, w których biegam cały rok ...


Jejku :o przebierasz się za batmana ? :rotfl:

Awatar użytkownika
muzyk
Posty: 32
Rejestracja: 2007-08-13, 12:35

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: muzyk » 2007-10-11, 16:17

ja chodze ubrany tak jak lubie, czyli czasem na sportowo, czasem normalnie bluza, polar, dziny czasem powycierane, roznie, no a jak sa apele badz imprezy w garniak, czasem sie nie wyrozniam ze jestem nauczycielem dzieciaki gim. mowia przy mnie co popadnie a pozniej maja przez to przechlapane jak sie zorietuja ze ja to ja haha

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: dushka » 2007-10-11, 16:18

Różnie.

Aczkolwiek nie w garsonki + wysokie obcasy (choć przy moich 153cm przydałoby się podwyższenie :rotfl: ). Jeansy, koszule, które uwielbiam, ale takie kobiece, spódniczki przeróżne - i jeansowe, i typowo dla kobiet, i krótkie, i długie. Sweterki i z golfem, i z dekoltem. I na czarno, i czerń + czerwień, i kolorowo. Tyle, że nie mogą się kolory na mnie gryźć.

Elegancja w powszechnie rozumiany sposób owszem, ale na akademie i tego typu okazje - ponieważ często robię oprawę muzyczną i gram, trzeba zabłysnąć strojem :mrgreen:

Dzisiaj miałam jeansy, buty górskie i sweter - 7 godzin przy dzieciakach również ruchowo niepełnosprawnych - strój musi byc jak najbardziej wygodny.

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Monita83 » 2007-10-12, 18:07

No właśnie ubiór w dużej mierze zależy od tego, z kim się pracuje, przy osobach niepełnosprawnych zwłaszcza fizycznie dobrze jest mieć ubranie wygodne, takie, które nie krępuje ruchów... mniej więcej w taki sposób ubierałam się w swej poprzedniej pracy, a teraz staram się wyglądać schludnie i no jakoś tak elegancko, nie do przesady oczywiście, ale tak, żebym odróżniała się od uczniów, bo już mnie kilka razy pomylono... i poproszono np. o legitymację uczniowską, gdy wchodziłam do szkoły :rotfl:

Awatar użytkownika
izmo
Posty: 57
Rejestracja: 2007-08-23, 21:21

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: izmo » 2007-10-12, 19:03

Różnie to bywa, w zależności od szkoły. Ja chodzę w moich ulubionych spodniach z kantką (materiałowe) i zawsze sweterek lub bluzka. Raczej schludnie i czasem elegancko. Na wszystkie imprezy - spódnica. Na wysokich obcasach do niedawna codziennie (ale wracanie na piechotę do domu - 3 km i trochę, nauczyły mnie pokory), teraz na niższych. Nigdy nie pomylą mnie z dziećmi, nie dlatego, że to podstawówka, ale dlatego, że mam 178 cm wzrostu. Pozdrawiam
No, to super.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: daughter » 2007-10-12, 19:06

Sztruksy, dżinsy, jakaś koszula albo sweterek, a na nogach martensy. Jak patrzę czasem na te nauczycielki na szpilkach to aż mi się ich żal robi- tak się w tych butach mordują tylko po to, żeby ładnie wyglądać dla innych.

Awatar użytkownika
lidka_li
Posty: 9
Rejestracja: 2007-09-01, 22:26

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: lidka_li » 2007-10-12, 21:46

No ja też preferuje luźny styl (bojówki, dżinsy, bluzy itp) czego efektem było, że nie można mnie było odróżnić od uczniów. Ale kilka miesięcy temu urodziłam dziecko i doszłam do wniosku, że czas dorosnąć, i kupiłam spodnie w kant i kilka bluzek koszulowych. No ale czasami mam taki dzień, że za nic nie mogę się zmusić, żeby te ciuszki założyć i wygrywa stare przyzwyczajenie. No nic na to nie poradzę :wink: .

świetliczanka
Posty: 152
Rejestracja: 2007-10-11, 21:00

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: świetliczanka » 2007-10-15, 17:59

a ja lubię sie ubierać młodzieżowo..dzinsowe spodnie denimy za kolano, wzorzyste podkolanówki, długa bluzka, w zimę golfik, zakiecik

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: renati23 » 2007-10-15, 18:02

świetliczanka pisze:a ja lubię sie ubierać młodzieżowo..
ale ty pracujesz w szkole podstawowej :wink:
ja pracuję w liceum więc gdybym ubierała się młodzieżowo to byłoby mnie ciężko odróżnić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: nadia » 2007-10-15, 19:18

a co powiecie na to,że w gimnazjum na terenie gminy w której ja pracuję uczy chłopak, który nosi kolczyk w brwi? Nie przeszkadza to chyba ani dyrekcji, ani innym nauczycielom ani rodzicom ponieważ jak do tej pory nikt mu nie zwrócił uwagi. Jak dla mnie to ten kolczyk chyba trochę do szkoły pedagogowi nie pasuje.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: dushka » 2007-10-15, 19:34

A tak pomijając wszystko - jeśli ktoś jest rzetelnym pracownikiem, dobrze naucza, wypełnia wszystkie obowiązki, ma dobry kontakt z uczniami i rodzicami - to właściwie co komu do tego?

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Marzena82 » 2007-10-15, 20:15

Dołączę się do tych damsko-męskich pogaduszek na temat ubioru :D Ze mną to bywa różnie,ale przeważnie ubieram się w miarę elegancko,choć nie ukrywam,że z przewagą spodni,choć...spódniczki też wchodzą w grę. Natomiast butom na obcasach mówię stanowcze "nie" przynajmniej jeżeli chodzi o codzienny ubiór. Imprezki,akademie,uroczystości - owszem :)
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
niesforny uczeń
Posty: 27
Rejestracja: 2007-10-13, 23:40

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: niesforny uczeń » 2007-10-15, 20:22

Nauczycielki na obcasie są pociągające;P (wybaczcie ale musiałem to powiedzieć :D)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: chiczi » 2007-10-15, 21:02

A ja jestem antyspódnicowa już od liceum :P
Noszę się raz na sportowo, raz bardziej elegancko, ale spodniowo :mrgreen:
Buciki zawsze na płaskim obcasie :wink: . Może i nie jestem jakaś bardzo wysoka (172 cm), ale w szpilkach czuję się za duża :wink:

[ Dodano: 15 Październik 2007, 21:04 ]
renati23 pisze:ja pracuję w liceum więc gdybym ubierała się młodzieżowo to byłoby mnie ciężko odróżnić


Heh mnie ostatnio Pani z obsługi pomyliła z uczennicą i zapytała, czemu nie jestem w mundurku :twisted: :twisted: :twisted:


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron