Wygląd nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: renati23 » 2008-03-05, 07:05

edzia pisze:No to ja jestem zacofana

to chyba cofamy się razem - ja również uważam że nauczyciel nie powinien mieć tatuaży (ale kiedy go nie widać to chyba faktycznie nikomu to nie przeszkadza, bo nikt nie wie :twisted: )

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: malgala » 2008-03-05, 18:01

to ja do tych zacofanych dołączę

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Ingeborga » 2008-03-05, 18:07

Hmmm... ja chyba też. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić któregokolwiek z moich belfrów z tatuażem.
...

natalinek
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-18, 22:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: natalinek » 2008-03-21, 22:23

Inaczej człowiek ubiera się na koncert, inaczej do teatru, do pracy czy do szkoły.
Jestem młodą nauczycielką, lubię nosić glany, słuchać punkowej muzyki i chodzić na koncerty ale do szkoły chodzę w marynarce i szpileczkach i nie widzę w tym problemu. Znajomi w pracy uczniowie i rodzice mają zupełnie inne podejście. Zdołałam się przekonać, że wygląd pełni dużą rolę, to pierwsze na co zawraca się uwagę, normalka.

Joanna24
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-23, 07:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Joanna24 » 2008-03-23, 23:06

opinię na temat osoby wyrabia sie w ciągu 30 sekund (!) na podstawie wygladu i trzeba czasu, żeby ją znienić czy zmodyfikować ( dopiero co byłam na szkoleniu na ten temat i stąd mam dane :D )

osobiście uważam, że trzeba być schludnym, zadbanym, estetycznym i... pachnącym :lol: (usta, pachy...), zadbane ręce (chociaż to trudne- kreda :roll: ), bo w końcu coś tam palcem pokazujemy :wink: . Preferuję strój wygodny i przyzwoity, spódnice do kolan, dekolt nie pokazujący biustu ( chociaz mam jedną bluzkę "głębszą", ktorą uwielbiam, a niestety czasem ją zakładam :oops: ), staram się być trochę na czasie z modą (tuniki, rybaczki), ale bez przesady, głównie klasyka, czasem marynarki, ładne sweterki, bluzeczki.

Lubię ładnie wyglądać, starannie się umalować, to mi poprawia humor i dodaje pewności siebie :D

Uczniowie sa okrutni i bardzo surowo oceniają nasz wygląd ( komentują np. nieogolone nogi i pachy, zapach, brudne włosy) Można sie tym nie przejmować- jak kto woli....

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: dushka » 2008-03-24, 08:05

O właśnie - pomijając schludny wygląd, nauczyciel usi ubierać się "na czasie" - to również przyciąga pozytywnie ucznia.

Sensamilla
Posty: 26
Rejestracja: 2007-08-07, 13:18

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Sensamilla » 2008-04-03, 23:29

a ja dzis w tv ogladalam gadke faceta-wykladowca jezyka angielskiego na uniwersytecie wroclawskim... i oczy mi wyszly z orbit! facet preferuje rownouprawnienie w ubiorze i sam na co dzien do pracy i wogole wszedzie nosi damskie szpilki!!! do tego skurzany plaszcz, fryzura Einsteina... jakby nigdy nie widzial nozyczek i grzebienia... bylam w lekkim szoku... :/

Joanna24
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-23, 07:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: Joanna24 » 2008-04-04, 21:07

wiesz- ja tam jednak uważam, że nauczyciela jako osobę publiczną obowiązują jakieś standardy, co robi po pracy to jego sprawa, ale w pracy ma świecić przykładem pod każdym względem, a takie coś to tylko woda na młyn uczniów i rodziców.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: daughter » 2008-04-05, 11:24

sensamilla- jest duża różnica pomiędzy tym, co może nauczyciel szkolny, a nauczyciel akademicki:) Pewnie gdyby tamten uczył w podstawówce to raczej długo by tam nie posiedział. A ja sama miałam kilku bardzo orygianlnych wykładowców na studiach.

pulka
Posty: 2
Rejestracja: 2008-04-23, 21:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: pulka » 2008-04-23, 22:12

moje dredy tez nikomu nie przeszkadzaja

jessi
Posty: 1
Rejestracja: 2008-05-13, 12:59
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: jessi » 2008-05-13, 13:14

za rok czeka mnie prawdopodobnie praca w szkole, najbardziej przeraza mnie to, ze bede musiala jednak w pewnym stopniu zmienic swoj styl ubierania. we wrzesniu czekaja mnie praktyki czy bede musiala sie pozbyc kolczyka z brwi czy jednak praktykanci sa traktowani ''ulgowo'' przez kadre???

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: ann » 2008-05-13, 17:54

jessi, wszystko pewnie zależy od tego, jak trafisz. W każdym razie ode mnie z uczelni nikt nie miał (na praktykach przynajmniej) problemów z powodu kolczyków ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
mimi44a
Posty: 34
Rejestracja: 2008-05-20, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: mimi44a » 2008-05-22, 16:27

Ja chodzę również na tak zwanego "luzaka" jeansy, bluzy...ale bardzo lubię chodzić w spódnicach..mam troszkę oryginalny styl i nie ważne jak bym się ubrała-nigdy nie przejdzie to bez echa hehe...nie zastanawiałam się nad tym jak się ubieram do czasu gdy jakiś niesforny uczeń raz mi nie zakomuniował, że lubił badziej poprzednią panią, bo ona nie urządzała rewii mody w szkole. chciałabym zaznaczyć, że jestem dość pulchną osobą i na modelkę nie wyglądam, a ubrania aż takie eleganckie nie są więc pozostaje mi się tylko z tego śmiać i ja również jak Marzena82 mówię "nie" obcasom, ale z tego względu że nie umiem na nich chodzić
“People that hate cats, will come back as mice in their next life” :D

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: ann » 2008-05-22, 18:11

mimi44a pisze:ja również jak Marzena82 mówię "nie" obcasom

Ja też mówię im "nie" - głównie ze względu na kolano, które obcasów nie lubi ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
mimi44a
Posty: 34
Rejestracja: 2008-05-20, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wygląd nauczyciela

Postautor: mimi44a » 2008-05-22, 19:43

ann pisze:mówię im "nie" - głównie ze względu na kolano,
no ja oprócz tego że za bardzo nie umiem chodzić na nich, to do tego biodro mi przeszkadza :? więc pomykam w cichobiegach :mrgreen:
“People that hate cats, will come back as mice in their next life” :D


Wróć do „Szkolna codzienność”