Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

diquan
Posty: 58
Rejestracja: 2010-04-14, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: diquan » 2013-01-31, 09:56

Pogratulować nam szefa ZNP.
Jak będę przygotowywał codziennie młodzież na zajęciach, bo słabsza grupa mi się trafi, do konkursów...w miejscowości niedaleko od mojej, ktoś trafił na super rocznik i robi to raz w tygodniu. Konkurs wygrywa ten co przygotowywał raz w tygodniu. Kto z nas dostanie większą kasę. Przykład może bardzo UPROSZCZONY, ALE TAKIE SYTUACJE BĘDĄ NA PEWNO...

DZIŚ RANO 7:30 RADIO ZET wyemitowało wywiad z Bronkiem, który był pełen zadowolenia ze skrócenia urlopu...

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: tecumseh » 2013-01-31, 15:20

No ale Broniarz ma rację, dni między Bozym narodzeniem ani Wielki Czwartek czy wtorek po Wielkanocy nigdy nie były dniami urlopu nauczycielskiego.Urlop jest w ferie i w wakacje.
W inne tzw. wolne dni dyrekcja szkoły/samorząd może wymagać pracy od nauczyciela (tak samo dyżury nauczyciele mogą mieć jesli dyrekcja nie ustali tego dnia jako wolny np. 2 maja)

Awatar użytkownika
creative
Posty: 51
Rejestracja: 2012-11-13, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: creative » 2013-01-31, 16:52

Jakiś link do tej informacji zapodacie? Szczególnie pytam autora wątku...
Czytałam dziś po południu, że Szumilas zapowiedziała jedynie restrykcje w kwestii wydawania urlopów dla poratowania zdrowia, o skróceniu wakacji i ferii nie było ani słowa w tamtym artykule.

Poza tym, jeśli tylko 47 dni ma być urlopu wypoczynkowego, to jak rozumiem zabiorą nam ferie w całości albo dwa tygodnie z wakacji? :shock:

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: koma » 2013-01-31, 17:01

creative pisze:Jakiś link do tej informacji zapodacie?


http://www.men.gov.pl/index.php?option= ... &Itemid=76


Awatar użytkownika
creative
Posty: 51
Rejestracja: 2012-11-13, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: creative » 2013-01-31, 17:30

Dziękuję za linki.


Patrząc na kalendarz i licząc dni wolne wychodzi, że podczas wakacji mielibyśmy (gdyby nie proponowane zmiany) 45 dni wolnych - tyle oczywiście wychodzi bez sobót i niedziel. Doliczając do tego ferie, wychodzi łącznie 55 dni wolnych w skali roku. Przerwa zimowa czyli dni pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym rokiem to dodatkowe 4 dni.

Zatem 59 dni wolnych. Teraz proponują nam 47 dni wolnych w skali roku i trąbią, że nasz urlop wypoczynkowy zostanie ograniczony jedynie o tydzień. Jakim cudem?

I ponawiam pytanie, czy ktoś orientuje się, czytał tudzież słyszał, jak to będzie wyglądało w praktyce? Do połowy lipca będziemy przychodzić do szkoły i oglądać ściany czy też w ferie zimowe będziemy pilnować by budynku nie ukradli? :roll:

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: linczerka » 2013-01-31, 19:45

Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

diquan
Posty: 58
Rejestracja: 2010-04-14, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: diquan » 2013-02-01, 07:43

linczerka pisze:http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3919%3Akada-zmiana-w-edukacji-musi-suy-dobru-uczniow-men-przedstawia-propozycj-zmian-w-karcie-nauczyciela&catid=125%3Aksztacenie-i-kadra-aktualnoci&Itemid=76

Jestem ciekaw jak sprawdzę czy moja dyra do organizmu prowadzącego przekazała faktyczną informacje o tym, że rada trwała od 13:30 do 21?

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: marek474 » 2013-02-01, 14:06

Broniarz jest z każdej propozycji zadowolony, w końcu składacie się mu na niemałą pensyjkę, tylko za co on ją dostaje? A murów pilnować nie będziemy w wakacje, czy ferie, albo przerwę świąteczną. Nasz samorząd już rok temu był oburzony i pisał o tym w lokalnych mediach, że nauczyciele nie chcą społecznie poprowadzić półkolonii w czasie wolnym. No i już wiadomo co się będzie robiło, a ewidencjonowanie czasu pracy kolejny chory pomysł, dla mnie kolejna biurokracja. Spodziewam się wiec nadgodzin za większy czas pracy (ironia), a co z nauczycielami co palcem nie kiwną po lekcjach, jak nie udowodnią, że przepracowali 40h tygodniowo będą w wakacje pańszczyznę odrabiać? Śmieję się już z tych propozycji i tak w oświacie nic dobrego mnie nie czeka, tylko czekać jak szkoły w okolicy zamkną. A nauczyciele to dziwna grupa, pewnie świętują co niektórzy, że pensum nie zwiększyli, przecież zawsze może być gorzej, nie?

Awatar użytkownika
creative
Posty: 51
Rejestracja: 2012-11-13, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: creative » 2013-02-01, 15:55

Mnie również dziwi to bierne przyzwolenie na niekorzystne i bezsensowne zmiany, jak właśnie ewidencja czasu pracy. To kolejna papierologia, której już i tak mamy dosyć. Z kolei przychodzenie do pracy, gdy nie ma dzieci, tylko po to by siedzieć, kompletnie mija się z celem. Nie poprawi to jakości pracy szkoły a jedynym tego celem jest chyba odpowiedź na ogólną nagonkę na nauczycieli, która intensywnie trwa w mediach już od przynajmniej 3 lat.

Janek Wiśniewski
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-29, 19:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: Janek Wiśniewski » 2013-05-30, 11:42

diquan pisze:Pogratulować nam szefa ZNP.
Jak będę przygotowywał codziennie młodzież na zajęciach, bo słabsza grupa mi się trafi, do konkursów...w miejscowości niedaleko od mojej, ktoś trafił na super rocznik i robi to raz w tygodniu. Konkurs wygrywa ten co przygotowywał raz w tygodniu. Kto z nas dostanie większą kasę. Przykład może bardzo UPROSZCZONY, ALE TAKIE SYTUACJE BĘDĄ NA PEWNO...

DZIŚ RANO 7:30 RADIO ZET wyemitowało wywiad z Bronkiem, który był pełen zadowolenia ze skrócenia urlopu...


Uważam, że związki zawodowe (niestety wszystkie) zbyt łatwo oddają pola władzy, inna sprawa, że "środowisko nauczycielskie" w ogóle nie jest zintegrowane jako grupa zawodowa, gdzie jedni na drugich "patrzą wilkiem" zamiast wspólnie walczyć o utrzymanie swoich praw.....

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: vuem » 2013-05-30, 23:08

Zmiany są nieuniknione, utrzymywanie niezrozumiałych przywilejów niczemu dobremu nie służy.

Ta praca to nie etap w kryminalnej, misje wojskowe, czy kopanie urobku w kopalni.

Jeśli ktoś jest aż tak wykończony tą pracą, że będzie szaty rwał, bo wolnego w roku będzie mieć tylko dwa miesiące, to chyba powinien zmienić pracę, bo po prostu jej nie lubi.

Niechaj pracuje jako urzędnik, sprzedawca, czy ktokolwiek inny i cieszy się 3 tygodniami urlopu.

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: marek474 » 2013-05-30, 23:38

O jakich to przywilejach mówisz? Oświeć mnie!

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2013-05-31, 08:32

Jedna chorowała 9 miesięcy, cały czas L-4. Potem miała taki urlop macierzyński i chyba była zdrowa, bo nie miała L-4. Ale potem znów zachorowała na 180 dni L-4 i tak podupadła na zdrowiu, że musiała iść na roczny urlop dal podratowania zdrowia. Skończył się ten urlop jakoś tak przed wakacjami 2012. Z nowymi siłami Egipt, kilka albumów zdjęć i chyba przeszarżowała, bo od września znów choroba L-4. Na całe szczęście od stycznia tylko choroba tydzień przed feriami i tydzień po feriach, w okolicach świąt i długich weekendów.
Pytanie konkursowe brzmi: Gdzie zatrudniona jest ta osoba?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Broniarz zadowolony z 47 dni urlopu dla nauczycieli...

Postautor: vuem » 2013-05-31, 08:56

marek474 pisze:O jakich to przywilejach mówisz? Oświeć mnie!


Może lepiej napisać "przywileje"?

Napiszę inaczej, nie widzę niczego złego w tym, że o tydzień dłużej będę w gotowości do pracy lub w będę musiał taki dodatkowy dzień w pracy spędzić.
Chcemy lepiej zarabiać, mieć więcej wolnego, mocniejsze umocowanie zatrudnienia, a więc najlepiej niemożność zwolnienia, a może jeszcze dziedziczność posady? ;)


Wróć do „Szkolna codzienność”