Protest przeciwko seksedukacji

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: linczerka » 2013-07-07, 20:57

Klacz ze źrebiątkiem jest cudna.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: tecumseh » 2013-07-07, 21:13

Basso profondo pisze:
malgala pisze:na argumenty, a nie stwierdzenia typu "ma tak być, bo takie jest moje zdanie
Fundamentalne wartości dlatego są fundamentalne, że nie wymagają argumentów
Mam Cię argumentami przekonywać, że najlepsza dla dziecka jest rodzina? Że rodzina to związek składający się z kobiety i mężczyzny? Że celem założenia rodziny są dzieci? Że dobro tych dzieci wymaga, aby dać im tożsamość, zbudowaną na powszechnie przyjętym, opartym o trwałe normy kulturowe systemie niepodważalnych wartości?

Nie, nie będzie żadnych argumentów! Ma tak być, to takie jest moje zdanie!


No mnie mógłbyś przekonać, ale watpię, czy ci się uda to zrobić bez tanich erystycznych prawackich chwytów i straszenia homoseksualistami:)
Bo nie uważam, że dla dziecka najlepsza jest każda rodzina, bez względu na to jaka jest. Rodzina alkoholików/przemocowa a i niejedna tzw. dobra rodzina jest dla dziecka, a później młodego cżłowieka często źródłem zła, kompleksów, niskiej samooceny, chorób jak depresja czy nawet samobójstw.
Nie rodzina, to także np. samotna matka i dziecko, samotny ojciec, rodzeństwo, matka i babcia wychowujące dziecko itd

A tożsamość każdy ma inną, system, który promujesz, po pierwsze nie jest powszechny, nie jest opaty o trwałe normy kulturowe (rodzina o której piszesz to produkt ostatnich, ja wiem, kilkuset lat i też zmienny i odmienny w róznych kulturach.
A co jest taką niepodważalną wartością i jaka wartośc jest złamana, gdy sie informuje, że dwóch facetów czy dwie kobiety mogą sie opiekować dzieckiem?
No po prostu straszne:)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: iluka » 2013-07-07, 21:22

malgala Wspaniale przejrzeć było Twoje zdjęcia :shock: bardzo przyjemne widoki, masz to oko do fotografowania :!:
Ściągnęłam powój /?/ i posadziłam na tapecie sąsiadująco :lol: Cóż za cudowne rozmnożenie. :oops:
U mnie cały dzień goście w domu, nie było czasu na neta.
Aaa, i ten program o Ewie bardzo ciekawy :idea: Życie me przewinęło si, jak w kalejdoskopie :ass:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: edzia » 2013-07-07, 22:35

malgala pisze:A jakoś nikogo nie oburza para całująca lub obściskująca się w miejscu publicznym, ale gdyby to były dwie kobiety lub dwóch mężczyzn, to już na takie zachowanie jest powszechna dezaprobata.
Moja jest na pewno. Tak mam. Jak można mówić, że czarne jest białe?

Poza tym ten koronny argument z oburzaniem się na parę homo obściskującą się w parku i nieoburzaniem się na parę hetero jest - mam wrażenie - z jakiegoś zideologizowanego szkolenia czy podręcznika. Mam wrażenie, że go już milion razy kontrargumentowałam.


malgala pisze:Nadal nie rozumiem, dlaczego wiersz "Różne mamy" ma być promocją homoseksualizmu, a nie równych szans kobiet i mężczyzn.
Ale o jakich równych szansach kobiet i mężczyzn należy uświadamiać przedszkolaków? Chcesz powiedzieć, że kobiety powinny być (co do zasady) zatrudniane przy wydobywaniu węgla i w kamieniołomach, a mężczyźni równie dobrze radzą sobie z wychowaniem niemowlaka jak i kobiety, a nawet niedługo będą mogli urodzić dzidziusia? Chcesz powiedzieć, że przemysł odzieżowy i obuwniczy będzie produkował wyłącznie ubrania unisex, bo tylko takie będą trendy? Chcesz powiedzieć, że producenci lalek i samochodzików będą musieli się przebranżowić na jakieś ponadpłciowe zabawki? Chcesz powiedzieć, że dziewczynki w wieku przedszkolnym po przejściu programu równościowego będą z obrzydzeniem patrzeć na lalki, a chłopcy przestaną się bawić samochodami?

Chcesz powiedzieć, że świat już tak zwariował, że właśnie teraz, natychmiast, potrzebuje tej ideologicznej rewolucji seksualnej?

malgala pisze:Wypowiadacie się tak, jak byście byli posiadaczami patentu na najprawdziwszą prawdę, na podstawie artykułu, który, jak każdy inny artykuł zamieszczony gdziekolwiek nie musi bezwzględnie odzwierciedlać stanu faktycznego.
Zdecydowana większość artykułów prasowych potrafi doskonale manipulować opinią publiczną.
Ale od postu nr 200 nie rozmawiamy już o artykule, lecz o konkretnym programie. Który jest już realizowany w przedszkolach. Teraz tobie, jak wcześniej iluce, trzeba udowadniać, że artykuł poświadcza prawdę?

malgala pisze:Czym innym jest wzajemne okazywanie sobie (bez względu na płeć) sympatii, akceptacji, czy nawet miłości, a czym innym nadmierne afiszowanie tej miłości.
I tego właśnie powinniśmy uczyć nasze dzieci.
Czy już w przedszkolu?
Myślę, że to jest odpowiedni moment, bo już czterolatki potrafią "być zakochane".
Kwestia tylko odpowiedniego sposobu. A wystarczą tylko proste słowa "nie możesz cały czas trzymać Zosi (Krzysia) za rączkę, bo innym dzieciom będzie przykro, one też tak chcą".
Żartujesz... :(

Przynajmniej próbuje [haLayla] dyskutować na argumenty, a nie stwierdzenia typu "ma tak być, bo takie jest moje zdanie i zdanie większości".
Argument o faszystowskim światopoglądzie rodziców??? Czy to kolejny żart, a tylko ja nie mam poczucia humoru?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: edzia » 2013-07-07, 23:05

malgala pisze:edzia, Basso profondo, a ja, czytając Wasze wypowiedzi w tym wątku, odniosłam wrażenie, że nie o to.
Wypowiadacie się tak, jak byście byli posiadaczami patentu na najprawdziwszą prawdę,
Malgalo, ale co w mojej wypowiedzi jest jakieś nieprawdziwe? Albo co nie jest tą najprawdziwszą prawdą, a ja niby twierdzę, że jest?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: haLayla » 2013-07-08, 00:09

edzia pisze:Chcesz powiedzieć, że producenci lalek i samochodzików będą musieli się przebranżowić na jakieś ponadpłciowe zabawki? Chcesz powiedzieć, że dziewczynki w wieku przedszkolnym po przejściu programu równościowego będą z obrzydzeniem patrzeć na lalki, a chłopcy przestaną się bawić samochodami?


Razem z siostrą bawiliśmy się zarówno lalkami jak i samochodami. Spłonę w piekle.

edzia pisze:
Przynajmniej próbuje [haLayla] dyskutować na argumenty, a nie stwierdzenia typu "ma tak być, bo takie jest moje zdanie i zdanie większości".
Argument o faszystowskim światopoglądzie rodziców??? Czy to kolejny żart, a tylko ja nie mam poczucia humoru?


Ciągle uciekacie, razem z miwuesem, od odpowiedzi. Bo to by oznaczało, że jednak są jakieś granice w swobodzie wychowania dziecka. Czy jeżeli ojciec uczy dziecka kibolskich przyśpiewek i wpaja mu, że "Wiślackie kur** to zaj*** w ryj", to nadal nie ma tu miejsca na interwencję państwa?
<3

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: haLayla » 2013-07-08, 00:10

Super Basso. Udało ci się udowodnić, że potrafisz innych zakrzyczeć i wyśmiać. Daj zeszyt, to wkleję ci uśmiechnięte słoneczko.
<3

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: iluka » 2013-07-08, 01:30

haLayla pisze:Razem z siostrą bawiliśmy się zarówno lalkami jak i samochodami. Spłonę w piekle.
A ja wolałam klocki i puzzle od lalek :roll: Na domiar złego moi synowie mieli wielką liczbę zarówno autek jak i pluszaków :oops: Dołączę do Ciebie :evil:
haLayla pisze:Ciągle uciekacie, razem z miwuesem, od odpowiedzi.
Też to zauważyłam :(
edzia pisze:Chcesz powiedzieć, że dziewczynki w wieku przedszkolnym po przejściu programu równościowego będą z obrzydzeniem patrzeć na lalki, a chłopcy przestaną się bawić samochodami?
Może poczują, że mogą się bawić, tym czym chcą, a nie tym, czym ,,wypada,, :ble:
Basso profondo pisze:jesteśmy w chooy daleko
:?: :!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: edzia » 2013-07-08, 07:40

haLayla pisze:Razem z siostrą bawiliśmy się zarówno lalkami jak i samochodami. Spłonę w piekle.
Twórcy programu proponują zastąpić w przedszkolach lalki i samochodziki pluszakami. Uważasz, że to mądre?

haLayla pisze:Ciągle uciekacie, razem z miwuesem, od odpowiedzi. Bo to by oznaczało, że jednak są jakieś granice w swobodzie wychowania dziecka.
Bo są. Ale o wiele, wiele dalej, niż myślisz. Na 500% granica nie leży w wychowaniu tzw. równościowym". Jak ktoś chce tak sobie wychowywać dziecko, to ma prawo, ale w przedszkolu won od takich programów!

haLayla pisze:Czy jeżeli ojciec uczy dziecka kibolskich przyśpiewek i wpaja mu, że "Wiślackie kur** to zaj*** w ryj", to nadal nie ma tu miejsca na interwencję państwa?
Nie ma.

iluka pisze:A ja wolałam klocki i puzzle od lalek :roll:
Widzisz, w "równościowym" przedszkolu byłabyś stawiana za wzór do naśladowania. :mrgreen:

iluka pisze:Na domiar złego moi synowie mieli wielką liczbę zarówno autek jak i pluszaków :oops:
Z tymi autkami to właśnie niezbyt dobrze... ;)

iluka pisze:Może poczują, że mogą się bawić, tym czym chcą, a nie tym, czym ,,wypada,, :ble:
No ale przecież o to mi właśnie chodzi!!! Dzieci mają się bawić tym, czym chcą i co służy ich rozwoju, a nie tym, czym wypada się bawić!!! Jeśli dziewczynki mają ochotę bawić się lalką, to niech się bawią! Jeśli chcą pluszakiem albo puzzlami, to niech się bawią! Jeśli samochodzikiem, to też im wolno!!! To samo z chłopakami! Bez filozofowania i dorabiania ideologii!!!

Iluka, jak tam czytanie programu? Zaczynam być niecierpliwa...

Właśnie uświadomiłam sobie, że na naszym forum też można iść z duchem czasu i zastosować "równościową" identyfikację użytkowników, usuwając z profilu ikonki świadczące o płci męskiej czy żeńskiej. Co wy na to? :mrgreen:

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: iluka » 2013-07-08, 10:21

edzia pisze:Co wy na to? :mrgreen:
Mi to LOTTO :mrgreen: Przeciez i tak można się zapisać pod dowolną płcią :wink:
edzia pisze:Iluka, jak tam czytanie programu?
Następuje. Wspominałam chyba,że nd upłynęła pod znakiem gości. Ale przypomniała mi mama komentarz sprzedawczyni, kiedy kupowała dla mnie wymarzony prezent pod choinkę: ,,A to się synek ucieszy!,, Mama spuściła oczy i speszona wybąkała: ,,To nie dla synka tylko dla córeczki,, :oops: A był to konik na biegunach :oops:
edzia pisze:Bez filozofowania i dorabiania ideologii!!!
Marzenia się spełniają :!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: edzia » 2013-07-08, 10:53

iluka pisze:Mi to LOTTO :mrgreen: Przeciez i tak można się zapisać pod dowolną płcią :wink:
Ale jednak jak już ktoś wybierze płeć (patrzcie, patrzcie, u nas można już wybierać płeć, jesteśmy trendy ;) ), to wiemy, jak się do niego zwracać, a tak bylibyśmy zmuszeni stosować jakieś formy uniwersalne, prawda? ;)

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: tecumseh » 2013-07-08, 11:04

Basso profondo,

wklejanie wszędzie tego samego nudnego, nieśmiesznego i żenująco nieudolnego felietonu z "Do rzeczy", gdzie widać nieudolną manierę prawacką jest tak słabe, że aż strach.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: iluka » 2013-07-08, 11:17

Basso profondo pisze:Skierowałem do cenzorki stanowczy protest na priva i mam nadzieję, że to wystarczy, aby powstrzymała się od władczych rozstrzygnięć, co, kiedy i w którym wątku mam prawo napisać.
tecumseh pisze:Basso profondo,
wklejanie wszędzie tego samego nudnego, nieśmiesznego i żenująco nieudolnego felietonu z "Do rzeczy", gdzie widać nieudolną manierę prawacką jest tak słabe, że aż strach.
Basso profondo, ale po co ty to robisz?
haLayla pisze:Super Basso. Udało ci się udowodnić, że potrafisz innych zakrzyczeć i wyśmiać.
Ano, to już wiem po co...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: iluka » 2013-07-08, 12:19

edzia pisze:MEN zwraca uwagę także na to, iż „decyzja o udziale przedszkoli i szkół w różnego rodzaju projektach edukacyjnych, w tym współfinansowanych ze środków UE, należy wyłącznie do [b]dyrektora placówki[/b], który kieruje jej działalnością i sprawuje nadzór pedagogiczny oraz rady rodziców, określającej swoje oczekiwania wobec placówki. W kompetencji rady rodziców leży m.in. uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną programu wychowawczego szkoły, obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do uczniów. Prawo oświatowe zagwarantowało także wpływ rodziców na politykę oświatową realizowaną w szkołach, poprzez swoich reprezentantów w organizacjach rodziców. Natomiast nadzór pedagogiczny nad placówkami oświatowymi pełni kurator oświaty. Jeżeli rodzice mają zastrzeżenia dotyczące pracy placówki i realizacji projektów, powinni zwrócić się do kuratorium oświaty”.
Czyli nie powinno się wprowadzać bez konsultacji RR?

Pogram ,,Równościowe przedszkole,, ma teoretyczne założenia dla mnie do przyjęcia:
,,Naszym celem jest przekonanie nauczycielek, które z kolei będą potrafiły przekonać
dzieci , że bez względu na to, czy urodziły się dziewczynką czy chłopcem, mają w życiu takie same możliwości i szanse.,,
,,Jednym z najważniejszych celów, które stawia sobie pedagogika wrażliwa na płeć jest właśnie przełamanie w dzieciach wizji świata, w której pewne rzeczy robią tylko chłopcy, a pewne tylko dziewczynki i zachęcenie dzieci do kwestionowania przypisanych ról.,,
Natomiast nie zgadzam się na wprowadzanie jakichkolwiek dodatkowych programów ponad głowami rodziców.
,,Fakt, że przełamywanie ról społecznych wzbudza więcej kontrowersji w przypadku chłopców, niż w przypadku dziewcząt wiąże się z tym, że w społeczeństwie normą jest perspektywa męska –to, co „męskie” stanowi wzór. Wynika z tego przekonanie, że tam, gdzie kobiety ewentualnie mogą zaadoptować do swojego zestawu zachowań i cech „męskie elementy”, tam podobny proces, ale skierowany w odwrotną stronę nie jest już dobrze widziany. Dlatego szczególnie ważne jest więc, by pamiętać, że rodzice nie są do końca tymi, którzy powinni ostatecznie decydować o tym, czy w przedszkolach powinno się pracować na rzecz równouprawnienia, ponieważ często nie posiadają oni fachowej wiedzy na ten temat i sami również kierują się stereotypami. ,,
Strzał autorek w kolano /czy stopę/.
,,Jednym ze sposobów na rozwiązanie tej kwestii, jest przeprowadzenie warsztatów równościowych dla rodziców, by także i oni mieli świadomość, jakie konsekwencje niosą za sobą stereotypy płciowe.,,
Powinny być przed przyjęciem programu, by świadomie decydowali. Nic o nas bez nas!
Natomiast niektóre praktyczne rozwiązania budzą moje wątpliwości, stwarzają furtki do nadinterpretacji w rękach nadgorliwej nauczycielki...
Ostatecznie jako rodzic, nauczyciel czy dyrektor podjęłabym decyzję NA NIE.
Tylko że na skutek spokojnej analizy, a nie burzy emocjonalnej przyćmiewającej wszystko i wszystkich :cry:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Protest przeciwko seksedukacji

Postautor: haLayla » 2013-07-08, 12:31

edzia pisze:
haLayla pisze:Razem z siostrą bawiliśmy się zarówno lalkami jak i samochodami. Spłonę w piekle.
Twórcy programu proponują zastąpić w przedszkolach lalki i samochodziki pluszakami. Uważasz, że to mądre?


Uważam, że mądre by było, gdyby obok samochodzików, lalek pojawiły się pluszaki :wink:

edzia pisze:
haLayla pisze:Ciągle uciekacie, razem z miwuesem, od odpowiedzi. Bo to by oznaczało, że jednak są jakieś granice w swobodzie wychowania dziecka.


Bo są. Ale o wiele, wiele dalej, niż myślisz. Na 500% granica nie leży w wychowaniu tzw. równościowym". Jak ktoś chce tak sobie wychowywać dziecko, to ma prawo, ale w przedszkolu won od takich programów!


Ale propaganda katolicka w przedszkolach i szkołach już ci nie przeszkadza? Przecież jeśli ktoś chce wychować dziecko na katolika, to ma prawo, ale w przedszkolu won od takich programów!

edzia pisze:
haLayla pisze:Czy jeżeli ojciec uczy dziecka kibolskich przyśpiewek i wpaja mu, że "Wiślackie kur** to zaj*** w ryj", to nadal nie ma tu miejsca na interwencję państwa?


Nie ma.


To widać mamy inne pojęcie dobra dziecka. Bo ja jednak wolę, by państwo interweniowało już teraz, zamiast potem młodego człowieka, który nie miał odpowiednich wzorców, posyłać potem do zakładu poprawczego czy więzienia.

edzia pisze:Właśnie uświadomiłam sobie, że na naszym forum też można iść z duchem czasu i zastosować "równościową" identyfikację użytkowników, usuwając z profilu ikonki świadczące o płci męskiej czy żeńskiej. Co wy na to? :mrgreen:


Jestem za. Zamiast tego zróbmy pole do wyboru wierzący/heretyk/poganin/bezbożnik.

edzia pisze:Ale jednak jak już ktoś wybierze płeć (patrzcie, patrzcie, u nas można już wybierać płeć, jesteśmy trendy ;) ), to wiemy, jak się do niego zwracać, a tak bylibyśmy zmuszeni stosować jakieś formy uniwersalne, prawda? ;)


Właśnie skorzystałam z tego wyboru i do końca tygodnia jestem kobietą. Proszę się do mnie zwracać używając rodzaju żeńskiego.
<3


Wróć do „Szkolna codzienność”