Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

abilidian
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-19, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: abilidian » 2013-08-22, 15:35

Witam. Pewnie niektórzy mnie kojarzą z forum - zacząłem pracę w gimnazjum rok temu. Była to umowa na zastępstwo. Po czasie okazało się, że zostanie mi ona przedłużona - w sumie może inaczej: będę miał drugą umowę od września (tamta się skończyła w czerwcu). Pani dyrektor pytała się mnie w kwietniu czy zostaje na następny rok; odparłem, że ciężko powiedzieć, bo nie wiadomo czy jakaś szkoła do mnie się nie zgłosi. Pani dyrektor zaskoczyła mnie bodajże przed egzaminem na nauczyciela kontraktowego i spytała o jasną deklarację czy zostaję na drugi rok: odpowiedziałem, że tak (gdyż nie miałem żadnej oferty). Pani dyrektor na radzie pedagogicznej przytoczyła moją deklarację.
No i teraz pojawia się problem, ponieważ dziś dostałem taką ofertę - praca w zespole szkół ponadgimnazjalnych, co dla mnie bardzo ważne - umowa jest od 31 sierpnia na podstawie umowy o pracę. Jest to tym bardziej ważne, że w przypadku stałej pracy od następnego roku mogę robić po 2 latach awans (a tak to bym musiał czekać bodajże 3 lata, bo umowę miałbym do czerwca).
Dla mnie jest to strzał w dziesiątkę, bo:
1. Praca być może na stałe.
2. Prawdopodobnie będę uczył również w liceum.
3. Do końca sierpnia.
4. Zamiast dojeżdżać 30 km, miałbym jakieś 17 do pracy.
5. Wcześniej już myślałem, żeby przeprowadzić się nieopodal tej miejscowości (więc kwestia dojazdów by odpadła).
Co byście zrobili w mojej sytuacji drodzy forumowicze? Jeżeli byście wybrali zmianę szkoły to jak staralibyście się wyjść z twarzą? Może dodam, że z pracy gimnazjum byłem zadowolony (zarówno jeżeli chodzi o pracę z uczniami, współpracę z dyrekcją czy gronem pedagogicznym).
Z góry dziękuję za wszelkie opinie.

Awatar użytkownika
kitek2013
Posty: 116
Rejestracja: 2013-08-17, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: kitek2013 » 2013-08-22, 18:24

abilidian, nie zastanawiaj się tylko bierz tę nową pracę, jeden jest plus niedpoważalny umowa o pracę. Dlatego nie ma co się zastanawiać. Jak najszybciej spotkaj się z dyrektorka i jej to powiedz, ale......żeby tamta oferta była pewna. Trzeba byc uczciwym, poprostu powiedz wprost ze tamta oferta daje Ci jakas stabilizacje (umowa o prace) a tutaj masz na zastepstwo, a dla Ciebie priorytetem jest umowa o prace na czas nieokreslony.
Miau

Awatar użytkownika
kitek2013
Posty: 116
Rejestracja: 2013-08-17, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: kitek2013 » 2013-08-22, 18:30

* po prostu -spacja mi nie zadziałała :oops:
Miau

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2013-08-22, 18:58

kitek2013 pisze:* po prostu -spacja mi nie zadziałała :oops:
Chodzi o to, że dla tego, a nie dlatego? :crazy:

abilidian
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-19, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: abilidian » 2013-08-22, 21:42

kitek2013 pisze:abilidian, nie zastanawiaj się tylko bierz tę nową pracę, jeden jest plus niedpoważalny umowa o pracę. Dlatego nie ma co się zastanawiać. Jak najszybciej spotkaj się z dyrektorka i jej to powiedz, ale......żeby tamta oferta była pewna. Trzeba byc uczciwym, poprostu powiedz wprost ze tamta oferta daje Ci jakas stabilizacje (umowa o prace) a tutaj masz na zastepstwo, a dla Ciebie priorytetem jest umowa o prace na czas nieokreslony.


Dzięki za wypowiedź Kitek, utwierdziło mnie to w przekonaniu, że tak muszę postąpić. Co jest najlepsze, że ta propozycja pracy jest bez znajomości - czyli jednak można :)

Awatar użytkownika
kitek2013
Posty: 116
Rejestracja: 2013-08-17, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: kitek2013 » 2013-08-22, 22:33

abilidian, powodzenia :)
matmanamaksa, zły dzień? Mogę Ci pożyczyć słownik oraz melisę kupić w aptece :) Cmok słoneczko.
Miau

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2013-08-23, 06:50

kitek2013 pisze:matmanamaksa, zły dzień? Mogę Ci pożyczyć słownik oraz melisę kupić w aptece Cmok słoneczko.
No cusz, melisa zbędna, dzień całkiem udany, a u mnie *alt nie zadziałał. Ogarnij to, jak to mówią.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: iluka » 2013-08-23, 09:01

matmanamaksa pisze:cusz
:?: :ass:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
nelke
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-03, 13:49

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: nelke » 2013-08-23, 22:55

abilidian - nawet bym się nie zastanawiała tylko brała lepszą ofertę. Niestety, takie czasy.... trzeba patrzeć przede wszystkim na własne dobro. A dyrekcja z pierwszej szkoły zapewne znajdzie mnóstwo chętnych na Twoje miejsce :wink:

[/quote]Co jest najlepsze, że ta propozycja pracy jest bez znajomości - czyli jednak można :)[/quote]

Dajesz promyczek nadziei. Chociaż... może po prostu miałeś szczęście. Ja intensywnie szukam i nic. Pewnie w tym roku szkolnym znowu będę 'kiblować' w domu. :cry:

Powodzenia :wink:

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: Yoka » 2013-08-25, 22:06

nie zastanawiaj się, tylko bierz tam, gdzie wolny etat i umowa o pracę. A te deklaracje...ciekawe, czy ona trwałaby przy swojej, gdyby zjawił się "lepszy znajomy królika" lub n-l, którego miałeś zastępować, postanowił wrócić od września?

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: tecumseh » 2013-08-26, 22:05

Nelke, można, można, rozumiem rozgoryczenie szukaniem pracy, ale jednak nie popadajmy w rozpowszechnianie fałszywych informacji, że w szkole tylko po znajomości.
W ciągu 7 lat w edukacji pracowałem w 2 szkoach średnich, na uczelni, w kolegium językowym, w szkole językowej i w projekcie unijnym, i wszystko to bez żadnych znajomości, ba, nawet jedna praca była pzez ogłoszenie z gazety po prostu.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Propozycja z drugiej szkoły? Jak wyjść z twarzą...

Postautor: iluka » 2013-08-26, 22:36

abilidian Zakładam, że już byłeś pożegnać starą szkołę. Może dla wyjścia z twarzą poleciłeś dyr. jakiegoś bezrobotnego kolegę czy koleżankę?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron