Jakie studia wybrać aby poszerzyć kwalifikacje

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie studia wybrać aby poszerzyć kwalifikacje

Postautor: linczerka » 2013-08-28, 18:37

Terapia pedagogiczna = bezpośrednia pomoc dzieciom (prowadzenie zajęć)
W drugim przypadku dominuje poradnictwo i pomoc nie zawsze w postaci zajęć. Ta pomoc może wynikać ze współpracy z GOPSem, poradnią, kuratorem itp. To częściowa działka pedagoga szkolnego.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

kelem
Posty: 16
Rejestracja: 2013-05-22, 19:17
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie studia wybrać aby poszerzyć kwalifikacje

Postautor: kelem » 2013-08-28, 18:51

E-learning, e-indeksy, e-booki, e-szkoła, e-nauczanie… to prognoza w XXI wieku dla tysięcy uczniów i ich nauczycieli. Wszechobecne komputery, informatyzacja każdej dziedziny gospodarki i nauki stawia przed współczesnymi nauczycielami nie lada wyzwanie: jak nauczać najmłodszych uczniów szkół podstawowych, którzy dorastają w rzeczywistości społecznej „wypełnionej” sprzętem komputerowym? W polskich szkołach podstawowych, w standardach nauczania i uczenia się systematycznie dokonuje się modyfikacja metod, technik i narzędzi pracy – nie tylko nauczyciela ale również ucznia,

Jakoś mi się to najbardziej podoba tylko, że w Kaliszu :( a ja chciałam Poznań

kelem
Posty: 16
Rejestracja: 2013-05-22, 19:17
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie studia wybrać aby poszerzyć kwalifikacje

Postautor: kelem » 2013-08-28, 19:25

Linczerka Dziękuję pięknie za wyjaśnienie. :)

Awatar użytkownika
kitek2013
Posty: 116
Rejestracja: 2013-08-17, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakie studia wybrać aby poszerzyć kwalifikacje

Postautor: kitek2013 » 2013-08-29, 01:27

Wg mnie najlepiej zrobic jednak opiekunczo-wychowawcza, po 1) mozna zostac po tym takze pedagogiem, starac sie o prace w domu dziecka, w internacie, w roznych osrodkach opiekunczych natomiast 2) edukacja wczesnoszkolna z informatyka szkolna, jak patrzyłam to musiałabyś zadzownic na uczelnie i się zapytac jakie to daje uprawnienia bo mi sie wydaje, ze w sumie zadne, poniewaz zeby uczyc w klasach 1-3 informatyki, nie trzeba miec w sumie zadnych uprawnien oprocz kursu komputerowego, natomiast w klasach 4-6 to juz jest inaczej a tu masz specjalizację edukacja wczesnoszkolna z informatyka, watpie zeby to dawalo uprawnienia do nauki w klasie 4-6 mimo ze po tym jest mgr. Moja kolezanka skonczyla edukacje wczesnoszkolna z logopedia na mgr i mimo ze jej mowili, ze bedzie mogla byc logopeda to po analizie nie moze byc logopeda, poniewaz program studiow nie obejmowal przedmiotow wszystkich wymaganych i dodatkowo odpowidniej ilosci godzin. Niestety ale bywa i tak ze trzeba umiec znac sie na serwerze w klasie 4-6 jak dyrekcja przyjmuje do szkoły, zainstalowac systemy zdalnie itd. napisac strone, albo przynajmniej wiedziec jak ją poprowadzic, gdzie zrobic kopię zapasowa itd. Natomiast zeby uczyc w gimnazjum nalezy umiec m.in programowac. Im wyzej tym bardziej zaawansowanie.
Miau

MisiaKoala
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-27, 19:22
Lokalizacja: śląskie

Re: Jakie studia wybrać aby poszerzyć kwalifikacje

Postautor: MisiaKoala » 2014-02-27, 21:52

no i podstawa to magisterka, z tytułem licencjata to się w szkole takie grosze dzis zarabia, że szok
Może już nie reklamuj!
Ostatnio zmieniony 2014-09-19, 18:57 przez MisiaKoala, łącznie zmieniany 1 raz.

ninka30
Posty: 38
Rejestracja: 2011-03-25, 16:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakie studia wybrać aby poszerzyć kwalifikacje

Postautor: ninka30 » 2014-03-04, 23:19

O programowaniu w gimnazjum pierwsze słyszę. To poziom liceum :)

masnyk11
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-16, 10:02
Kto: student
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakie studia wybrać aby poszerzyć kwalifikacje

Postautor: masnyk11 » 2014-03-16, 10:13

Teraz pokrewne kierunki można łączyć, choć wielu wykładowców na to narzeka. Ja kończyłem socjologię w Opolu. Teraz robię magisterkę na Uczelni Korczaka w Warszawie. Osoby, które nie mają licencjatu z politologii mają trochę gorzej, bo nie mają z tego kierunku wyrobionej podstawy programowej.


Wróć do „Szkolna codzienność”