jak to jest u Was- finanse:)

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: koma » 2013-12-07, 19:36

Niestety, nie płacąc OP łamie prawo!!
Ciekawe, żę związki zawodowe za to się nie wezmą.

To jest zwykłe łamanie praw pracowniczych.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: iluka » 2013-12-07, 19:49

koma, jeszcze nie wiemy z całą pewnością, czy dyrektor łamie prawo, bo fragola nie odpisała czy oddała prawidłowo wypełnione papierki do niego...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: fragola » 2013-12-07, 22:30

iluka pisze:koma, jeszcze nie wiemy z całą pewnością, czy dyrektor łamie prawo, bo fragola nie odpisała czy oddała prawidłowo wypełnione papierki do niego...


Za nowej dyrekcji od 2 lat nie wypełnia się takich papierków. To oni decydują, które z tych zastępstw będzie płatne. Oni są informatykami, mają w kompie przydzielone zastępstwa. W księgowości można sprawdzić listę zastępstw płatnych i niepłatnych. Doszło do tego, że ludzie podpytują innych o powód nieobecności nauczyciela x. Ja nawet potrafię zrozumieć,że nie zapłacą mi za lekcje za nauczyciela, który pojechał na wycieczkę z klasą tylko dlaczego nie mogę poprosić, żeby ktoś kiedyś za darmo zastąpił mnie? Taka sytuacja spotyka najczęściej tych, którzy mają okienka. Generalnie zapisuję sobie wszystkie zastępstwa- daty, klasy, za kogo. Na zastępstwach jesteśmy zobligowani uczyć swojego przedmiotu nawet nieswoje klasy, więc to nie jest tak, że tylko sprawujemy opiekę. Człowiek wychodzi upocony, umordowany po takiej lekcji (bo uczniowie light'owo traktują zastępstwa) i końcem miesiąca okazuje się, że nie zapłacili mu za nią. W moim przypadku jest to 5 lekcji przez 3 miesiące więc nie mam co się rzucać, niektórzy takich niepłatnych mają mnóstwo.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: iluka » 2013-12-07, 22:38

fragola, w takim razie na co czekacie?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: koma » 2013-12-07, 22:49

Sąd pracy o zapłatę za zastępstwa doraźne.
Podstawa prawna: Ustawa Karta Nauczyciela. :mrgreen:

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: fragola » 2013-12-08, 13:06

koma pisze:Sąd pracy o zapłatę za zastępstwa doraźne.
Podstawa prawna: Ustawa Karta Nauczyciela. :mrgreen:


Jakoś nie ma nikogo, kto chciałby się użerać, bo stresu mamy wystarczająco. W pracy jest psychoza. Zrozumiałabym jeśli byłaby to biedna gmina, ale jest to duże miasto i takie cuda (o których jak może pamiętacie pisałam w innych wątkach) nie zdarzają się w innych szkołach.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: koma » 2013-12-08, 13:45

fragola pisze:Jakoś nie ma nikogo, kto chciałby się użerać,

No to pracujcie za free.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: fragola » 2013-12-08, 13:59

koma pisze:
fragola pisze:Jakoś nie ma nikogo, kto chciałby się użerać,

No to pracujcie za free.


Oczywiście można się sprzeciwić jak ponad 50 letnia koleżanka. Po sprzeciwie poszli jej na rękę, by w kolejnym roku obciąć etat, choć godziny by się znalazły. Adwokat odradził jej sąd pracy, bo mogłaby dowiedzieć się nieprzyjemnych rzeczy i też sobie odpuściła.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: iluka » 2013-12-08, 14:14

fragola pisze:Adwokat odradził jej sąd pracy,
Radziłabym jej zmienić adwokata.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: koma » 2013-12-08, 14:15

fragola pisze:Po sprzeciwie poszli jej na rękę, by w kolejnym roku obciąć etat, choć godziny by się znalazły.

Jak to "obcięli" jej etat??
fragola pisze:Adwokat odradził jej sąd pracy, bo mogłaby dowiedzieć się nieprzyjemnych rzeczy
Adwokat odradził?? Co za bzdura!
Jakich to nieprzyjemnych rzeczy mogłaby się dowiedzieć o sobie, wnosząc do sądu o zapłatę za pracę??

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: iluka » 2013-12-08, 14:18

takie cuda (o których jak może pamiętacie pisałam w innych wątkach) nie zdarzają się w innych szkołach.
Skoro sami na to pozwalacie... to tak macie.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: koma » 2013-12-08, 14:21

iluka pisze:Radziłabym jej zmienić adwokata.

Bo ten być może znajomy dyrekcji??? :mrgreen:
Sprawa jest do wygrania od ręki :D

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: Peonia » 2013-12-08, 15:11

Tematy wpisujecie do dziennika, podpisujecie się w dzienniku i to jest dokument, na podstawie którego macie prawo żądać zapłaty za przepracowane godziny oraz dowód ewentualnie w sadzie pracy, że takie godziny się odbyły.

Polecam udać się do związków zawodowych i tam porozmawiać z ich prawnikiem. Lepiej doradzi. Związki powinny wystosować najpierw pismo do dyrektora z zapytaniem. W razie stwierdzenia uchybień, na dyrektora nakłada się karę za nie przestrzeganie przepisów prawa i to należy uświadomić dyrektorowi.


http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/ ... e-dowolnie

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: fragola » 2013-12-08, 15:24

koma pisze:
fragola pisze:Po sprzeciwie poszli jej na rękę, by w kolejnym roku obciąć etat, choć godziny by się znalazły.

Jak to "obcięli" jej etat??
fragola pisze:Adwokat odradził jej sąd pracy, bo mogłaby dowiedzieć się nieprzyjemnych rzeczy
Adwokat odradził?? Co za bzdura!
Jakich to nieprzyjemnych rzeczy mogłaby się dowiedzieć o sobie, wnosząc do sądu o zapłatę za pracę??


Tu chodzi o inną sytuację. Generalnie dyrekcja mści się na osobach, które ośmieliły się zwrócić uwagę na ich pomyłki. Czyli na rok się wygrywa, ale potem przegrywa.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: jak to jest u Was- finanse:)

Postautor: fragola » 2013-12-08, 15:26

Peonia pisze:Tematy wpisujecie do dziennika, podpisujecie się w dzienniku i to jest dokument, na podstawie którego macie prawo żądać zapłaty za przepracowane godziny oraz dowód ewentualnie w sadzie pracy, że takie godziny się odbyły.

Polecam udać się do związków zawodowych i tam porozmawiać z ich prawnikiem. Lepiej doradzi. Związki powinny wystosować najpierw pismo do dyrektora z zapytaniem. W razie stwierdzenia uchybień, na dyrektora nakłada się karę za nie przestrzeganie przepisów prawa i to należy uświadomić dyrektorowi.


http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/ ... e-dowolnie


Przedstawiciele związków zawodowych siedzą cicho u nas, bo ich się tak nie traktuje.


Wróć do „Szkolna codzienność”