Dyplomowanie-czy warto?

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

astella27
Posty: 8
Rejestracja: 2015-09-09, 09:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dyplomowanie-czy warto?

Postautor: astella27 » 2015-09-09, 11:42

pomimo, że juz jakis czas temu wątek został załozony to pozwolę sobie dodać 3 grosze
nie robie dyplomowanego bo wyszłam za mąż i wiem że na 100 procent chce sie przenieśż z mezem do jego rodzinnego miasta i że się chcę przeprowadzic daleko 70 km dalej i muszę zmienic pracę i tam szukac czegos i łatwiej mi bedzie jako mianoany, wiem to z wielu źródeł bo juz tam podpytujemy za praca dla mnie
i na razie odpusciłam sobie, na dyplomoanego nie robi sie stażu,takiego jak mianowanego, nie mam opiekuna stażu, nikomu nie mówiłam że nie bede się dyplomować, to moja sprawa, nie musze się dyplomowac i nie chce i nie robię
a przeprowadzka mi na rekę bo moja szkoła za kilka lat ma mieć łączone klasy i wiele zmian będzie to mogę etat starcić albo połowę i po co mi tu siedzieć i twic w takiej szkole, która się "kurczy" i robić mase rzeczy do dyplomowania a potem po przeprowadzce miec jeszcze cieżej tam coś znaleźć w nowym miejscu? To po co?
Tak że to zalezy od sytuacji w jakiej jest nauczyciel i czy rozważa zmiane pracy
dyrektorzy woleliby dyplomowanych ale sa takie naciski czasem że biorą kontraktowych lub mianoanych a nawet mianowany może byc już za drogi
ale ja to uażam że mianoany to taki co się już troszkę sprawdził bo nawet na kontraktowym można się "przejechac" wiec mianowany to zawsze wiecej dlatego zrobiłam mianowanie

Burakowa
Posty: 180
Rejestracja: 2015-03-20, 07:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Dyplomowanie-czy warto?

Postautor: Burakowa » 2015-09-09, 15:14

W sumie racja. Dyplomowanie warto robić w sytuacji, kiedy ma się stałą umowę o pracę i perspektywę pracy na lata. Oczywiście- dla kasy, nie mówię o żadnej wydumanej ideologii.Bo nikt mi nie wmówi, że zbieranie papierków przez trzy lata i mnożenie szkoleń spowoduje, że nauczyciel będzie przedstawiał sobą większą wartość. Ten staż to kpina. No, ale zawsze te parę złotych więcej.

Mera
Posty: 11
Rejestracja: 2017-07-26, 08:17
Lokalizacja: śląskie

Re: Dyplomowanie-czy warto?

Postautor: Mera » 2017-07-26, 08:40

Takie podejście z pewnością można zaliczyć do bardzo pragmatycznych, ale to czy zbiera się papierki dla ideologii czy dla pieniędzy, chyba nie ma tu większego znaczenia, bo raczej nikt nie wątpi w to, że jednak warto.

Luk81
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-24, 14:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda, Przysposobienie obronne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dyplomowanie-czy warto?

Postautor: Luk81 » 2017-09-24, 18:16

Witam, zastanawiam się nad sensem (a czytam że nie ja jeden) kontynuowania przeze mnie stażu na dyplomowanie. Otóż, z pragmatycznego p-tu widzenia ciężej znaleźć zatrudnienie a w mojej sytuacji jest to istotne gdyż jako nauczyciel przyrody (także biologii) mam niewielką ilość godzin (pół etatu, nie wielka szkoła po 1 oddziale) (a wiadomo że przyroda będzie ograniczona do 2 h (4 kl). za 2 lata ). Ciągle dorabiam na zastępstwach w innych placówkach (czasami dojazdy max. do 50 km w jedna strona) państwowych (po kilka godzin) i w szkołach nie publicznych (gdzie jak wiadomo stopień awansu nie ma znaczenia - jest jedna stawka dla wszystkich). W policealnej szkole także stopień awansu nie ma znaczenia. :?:

Awatar użytkownika
Rajnard3
Posty: 5
Rejestracja: 2017-05-18, 14:20
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyplomowanie-czy warto?

Postautor: Rajnard3 » 2017-09-25, 18:09

Według mnie kolega wyżej ma rację. Dyplomowanie jest tylko wtedy coś warte jak się już umowę o pracę i chcę się podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć zawodowo, inaczej według mnie bez sensu !

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Dyplomowanie-czy warto?

Postautor: marek474 » 2017-09-25, 18:43

Pewnie, że warto zrobić dyplomowanie, warto dla wyższej pensji po nic więcej, taka prawda i taki jest prawdziwy sens awansu - tylko zróżnicowanie wynagrodzeń. Gdy dyrektor chce, bądź nie chce Cię zatrudnić, to nieważne jaki masz stopień awansu, a gdy ma kogoś innego za Ciebie to tak samo.
Jeszcze jedno pytanie jaki sens ma praca w oświacie za niższą stawkę, przecież to za chwilę najniższa krajowa będzie i jeszcze jak podkreślacie dojazdy. Siłaczki, Judymy, te czasy przeminęły, nauczyciel to zawód jak każdy inny, patrz lekarz i pielęgniarki, nie mający skrupułów, by odejść od łóżek pacjentów. Moi drodzy bez szkoły też da się żyć i to lepiej. Mam przykład w najbliższym otoczeniu, porzucenie pracy w szkole i praca nawet poniżej kwalifikacji, ale za wyższą pensję i wolne po powrocie z pracy. Co jest z pożytkiem dla ładu rodzinnego i zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam! :):)

Awatar użytkownika
haniahat
Posty: 7
Rejestracja: 2017-12-15, 15:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia, Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dyplomowanie-czy warto?

Postautor: haniahat » 2017-12-15, 19:25

Warto, bo:
1.za tą samą pracę dostajesz więcej pieniędzy,
2.wyższego stopniem n-la ciężej zwolnić (niż niższego stopniem)
3.dyrekcja może sama naciskać na robienie awansu a w trakcie stażu (niestety) n-lom robiącym wyższy stopień dorzucać zadań


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron