Ściąganie.

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
nelke
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-03, 13:49

Re: Ściąganie.

Postautor: nelke » 2007-11-22, 20:04

Basiek70 pisze:jest traktowane jako oszustwo i releguje się za nie ze szkoły


Bo to jest oszustwo :wink: Słyszałam, że tak jest w Anglii. Uważam, że w Polsce też powinny być surowsze kary.

Ostatnio właśnie przyłapałam ucznia na ściąganiu (otworzył książkę i bezczelnie ściągał). Oczywiście jeszcze się kłócił ze mną, że nie zdążył nawet śiągnąć jednego słówka, dlatego niesłusznie mu zabrałam sprawdzian :evil:

Ale najbardziej mnie denerwuje, jak zadaje jakąś pracę do domu (np. co robisz w wolnym czasie) i póżniej widzę, że 3/4 uczniów ma pracę z internetu, albo pisaną przez jakąś ciocie itp. Raz nawet przyszła matka jednego ucznia oburzona, bo dziecko dostało złą ocenę. Zdenerwowana kobita mówi: To jest niemożliwe, żeby on dostał złą ocenę, bo tę pracę mu pisała pani, do której chodzi na korepetycje!
Szkoda słów. :?

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Ściąganie.

Postautor: chiczi » 2007-11-22, 20:51

nelke pisze:jak zadaje jakąś pracę do domu (np. co robisz w wolnym czasie) i póżniej widzę, że 3/4 uczniów ma pracę z internetu,


Ja w takiej sytuacji wpisuję na wypracowaniu adres strony interentowej, piszę, że ta praca to plagiat i wpisuję do dziennika ocenę niedostateczną. Jeszcze żaden rodzic nie przyszedł z pretensjami :twisted: . A uczniowie byli w szoku, że pani się zorientowała, z jakiej strony wydrukowali sobie prace :twisted:

hafilip84
Posty: 25
Rejestracja: 2006-10-14, 11:00

Re: Ściąganie.

Postautor: hafilip84 » 2007-11-22, 21:28

U nas w szkole jest jeden taki uczeń z 1 klasy gimnazjum....
Nie umie trzymać języka za zębami, zawsze coś podpowiada.
Przypadkowo zasłyszane od koleżanki polonistki -
Uczeń : Proszę pani jak pisze się Rzym ?
Nauczycielka : Nie mogę ci mówić, bo jest dyktando.
Uczeń : Nie musi pani, przypamniało mi się że przez ,,rz'' (spokojnie cała klasa usłyszała)

Wiadomo, jak się skończyło.... Ciekawe, że często mu się to zdarza.
,,Oto era AUTOMATÓW,
pół d**ili, pół wariatów.''

Awatar użytkownika
nelke
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-03, 13:49

Re: Ściąganie.

Postautor: nelke » 2007-11-22, 22:16

chiczi pisze:Ja w takiej sytuacji wpisuję na wypracowaniu adres strony interentowej


Dobry pomysł :D Ja się zawsze pytam ucznia, co znaczy jakieś słówko z jego pracy, albo co tu miał na myśli.

chiczi pisze:wpisuję do dziennika ocenę niedostateczną


Też zawsze wpisuję ndst. (chociaż znam wielu nauczycieli, którzy wpisują oceny pozytywne za takie prace :? )

Tragiczne było to, że matka tego ucznia też była nauczycielką i pracowała w tej samej szkole. Tłumaczyłam jej, że nie interesują mnie prace pisane przez panią na korepetycjach, bo przecież ja oceniam ucznia, a nie panią z korepetycji. Ta nauczycielka uważała jednak (ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu), że dziecko po to właśnie chodzi na korepetycje, żeby mu pani prace pisała i żeby oczywiście miało dobre oceny z tego przedmiotu. :|

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: Ściąganie.

Postautor: wrotkap » 2007-11-23, 15:15

nelke pisze:zadaje jakąś pracę do domu (np. co robisz w wolnym czasie) i póżniej widzę, że 3/4 uczniów ma pracę z internetu

I widzisz co robią w wolnym czasie - INTERNET.

Basiek70 pisze:jest swiatowa tendencja do dużo ostrzejszych kar za sciąganie - jest traktowane jako oszustwo i releguje się za nie ze szkoły

Gdzieś czytałem, że we Francji po udowodnieniu ściągania nie można zdawać żadnego państwowego egzaminu bodajże przez 10 lat (np. na prawo jazdy).
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.

Awatar użytkownika
nelke
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-03, 13:49

Re: Ściąganie.

Postautor: nelke » 2007-11-23, 20:19

wrotkap pisze:I widzisz co robią w wolnym czasie - INTERNET.


:lol: :lol: Chyba zły przykład podałam. :wink:

malgosi35
Posty: 126
Rejestracja: 2007-05-23, 17:51

Re: Ściąganie.

Postautor: malgosi35 » 2007-11-26, 22:32

Czasami zdarzają się prace zlepione z kilku prac z internetu i nawet nie zmieniają czcionki.
Ja też podaję adres strony internetowej i piszę ,,prawa autorskie zastrzeżone''. Pozwalam jednak poprawić pracę bez ndst. Już coraz rzadziej stosują sztuczki bo wiedzą, że ,,zna się na internecie''. :rotfl:
Małgorzata

Awatar użytkownika
Misiek1
Posty: 39
Rejestracja: 2007-12-22, 02:47

Re: Ściąganie.

Postautor: Misiek1 » 2007-12-24, 00:51

Basiek70 pisze:jest swiatowa tendencja do dużo ostrzejszych kar za sciąganie - jest traktowane jako oszustwo i releguje się za nie ze szkoły


Jestem za tym, choć wiem, że to obecnie w Polsce nierealne. Dokąd takich uczniów odsyłać? Tym bardziej, że "za uczniem idą pieniądze" :rotfl:
Spuścić ucznia z łańcucha!

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Ściąganie.

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-25, 16:14

Mój sposób na ściąganie jest taki, że daje ściągać. :mrgreen:


tzn tak układam sprawdziany, że mogą korzystać z wszelkich pomocy. Nie robią ściąg skoro można korzystać z podręcznika. Nie zawsze sie tak da.
Kartkówki sprawdzające słownictwo to raczej zabawa na zrobienie statystyki w dzienniku. Tu decyduje czas. Jest go tyle, że na zastanowienie nie ma zbyt wiele, a co dopiero na ściąganie.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: Ściąganie.

Postautor: wrotkap » 2007-12-27, 15:13

Jolly Roger pisze:tzn tak układam sprawdziany, że mogą korzystać z wszelkich pomocy

Też tak robię na matematyce. Bardzo dobra metoda. Uczy korzystania ze źródeł. Obecna szkoła chyba powinna rozwijać tę umiejętność w uczniach/
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.

Buahaha

Re: Ściąganie.

Postautor: Buahaha » 2008-01-03, 22:19

hafilip84 pisze:Ja tam dla każdego ucznia w klasie robię inny sprawdzian. :twisted:
Zmieniam kolejność poleceń i dane w nich.


Co za ***...
Myslisz ,ze jak zmienisz polecenia to nie sciagamy?
Bede glupi mowiac Ci to ale naprawde zal mi twojej pracy...
Robisz powtorke uczniom to oni SAMI SOBIE pisza sciagi na malych kartkach i jak nie patrzysz to sciagaja..Gdzie je maja a szczegolnie dziewczyny :P to niepowiem...

Hmm...Moim zdaniem zeby temu zapobieac za przylapanie za sciaganie pala bez mozliwosci poprawy ;]

SCIAGANIE BYLO JEST I BEDZIE PAMIETAJCIE NOOBKI!

Uprzejmie Przepraszam za wulgaryzm <lol>

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ściąganie.

Postautor: malgala » 2008-01-03, 22:38

Zmień ton wypowiedzi, bo takich tu nie tolerujemy.

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: Ściąganie.

Postautor: wrotkap » 2008-01-03, 22:43

Buahaha pisze:Uprzejmie Przepraszam za wulgaryzm

Nie przepraszaj, nie rób źle!!!
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.

Buahaha

Re: Ściąganie.

Postautor: Buahaha » 2008-01-03, 22:47

wrotkap pisze:
Buahaha pisze:Uprzejmie Przepraszam za wulgaryzm

Nie przepraszaj, nie rób źle!!!


Napisalem to dla beki ale dobra ;]

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Ściąganie.

Postautor: renati23 » 2008-01-03, 23:20

Buahaha pisze:Moim zdaniem zeby temu zapobieac za przylapanie za sciaganie pala bez mozliwosci poprawy ;]

u mnie w szkole większość nauczycieli stosuje taką metodę - skutkuje :twisted:


Wróć do „Szkolna codzienność”