praktyki w szkole

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

justyna89
Posty: 44
Rejestracja: 2010-05-27, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: justyna89 » 2010-08-19, 17:22

z uczelni dostalam pismo z danymi szkoly do ktorej jestem kierowana i terminem praktyk oraz przedmiotem. O tym kto jest moim opiekunem wiem, poniewaz wisiala lista na uczelni z moim nazwiskiem danymi szkoly oraz nazwiskiem nauczyciela.

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: praktyki w szkole

Postautor: arsandra » 2010-08-19, 19:32

Skoro zatem wszystko jest jasne, to zarówno Dyrekcja, jak i ten konkretny nauczyciel na pewno o wszystkim są poinformowani. W takim razie pozostała Ci jedynie część oficjalna- iść do szkoły ze skierowaniem i porozmawiać:) Powodzenia, nie przejmuj się!:)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: praktyki w szkole

Postautor: renati23 » 2010-08-20, 19:35

justyna89, ja na Twoim miejscu udałabym się do szkoły wcześniej po to aby przywitać się z dyrektorem i opiekunem.
justyna89 pisze:z uczelni dostalam pismo z danymi szkoly do ktorej jestem kierowana i terminem praktyk oraz przedmiotem.

A wyobraź sobie sytuację że zgłaszasz się tak jak było ustalone 2 września w szkole o godz. 8.00 a twój opiekun ma lekcje dopiero od 12.00
Poza tym wcale nie musisz obserwować praktyk Twojego opiekuna - ja pamiętam że w ramach "urozmaicenie" w szkole w której odbywałam praktyki obserwowała lekcje 4 nauczycieli :wink:

justyna89
Posty: 44
Rejestracja: 2010-05-27, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: justyna89 » 2010-08-24, 18:39

Tak wiem. Praktyki zaczynam 6, a mam zamiar isc 2go. Jak pojde do sekretariatu i powiem, ze mam miec praktyki u konkretnego nauczyciela, to bedzie ok?
:)

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: motylek8 » 2010-08-24, 20:03

justyna89 pisze:z uczelni dostałam pismo z danymi szkoły do ktorej jestem kierowana i terminem praktyk oraz przedmiotem. O tym kto jest moim opiekunem wiem, poniewaz wisiala lista na uczelni z moim nazwiskiem danymi szkoly oraz nazwiskiem nauczyciela.

Mam nadzieję, że wszystko będzie OK, bo ja też miałam wskazanego nauczyciela, a okazało się, że pani była w stanie błogosławionym i od września miało jej nie być:/ Ja na szczęście zaczęłam wszystko załatwiać jeszcze przed wakacjami, więc dałam radę znaleźć innego opiekuna, ale właśnie w moim kolegium często były sytuacje, że "wszystko załatwione ze szkołą", a potem studenci odchodzili z kwitkiem, bo tu ciąża, tam urlop zdrowotny, a jeszcze gdzie indziej nie ma pełnego etatu i nie można wyrobić godzin. Tak czy inaczej, trzymam kciuki! :)

justyna89
Posty: 44
Rejestracja: 2010-05-27, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: justyna89 » 2010-08-24, 20:51

Stan blogoslawiony raczej tej Pani nie grozi. U nas uczelnia wszystko porzadnie zalatwia, wiec o tego sie nie boje.
:)

allexa
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-19, 18:15
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: allexa » 2010-09-03, 13:26

Witam :) !

Również mam kilka wątpliwości zwiazanych z praktykami i postanowiłam zapytać tutaj.
Otóż mam do wyrobienia łącznie ( praktyka śródroczna+ciągła) 50 lekcji minus przeprowadzone w ciągu semestru (4), a 90 godzin powinnam w ciągu praktyki ciągłej spędzić w szkole, czyli 50 lekcji + 40 godzin przeznaczonych na apele, przygotowanie się do lekcji, zebrania, kółka itp.

Wobec tego mam następujące pytanie: czy te 50 lekcji muszę rzeczywiście przeprowadzić? Czy liczba 50 jest sumą lekcji hospitowanych oraz przeprowadzonych przeze mnie samą?
Moja nauczycielka zasugerowała mi,że mogłabym 'posiedzieć, popatrzeć' , przynajmniej na początku. Jednak praktyka właściwa ( czyli dni robocze w czasie tych 21 dni ) trwa tylko 15 dni, podczas których moja opiekunka ma ok.60 lekcji. Gdybym hospitowała przez choćby kilka dni, tracę szansę na 'wyrobienie' normy zawartej w umowie, a tym samym tracę szansę na zaliczenie praktyki.
Zdziwiło mnie też to, że ( z tego, co mówiła moja opiekunka) dotychczasowe praktykantki nie prowadziły zajęć, tylko je obserwowały..

I jeszcze jedna wątpliwość: data praktyki zawarta w umowie to 6-27.09. Czy w związku z tym mogę wpisać w dziennik praktyk 'Uczestnictwo w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego', który odbywał się 01.09? Moja nauczycielka wyraziła zgodę, jednak nie wiem czy ze względu na datę w umowie zostanie ten wpis uznany..

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam ! :)

Rysiob
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-10, 11:41

Re: praktyki w szkole

Postautor: Rysiob » 2010-09-05, 09:34

No ja zaczynam jutro praktyki w SP. Trzymajcie kciuki, bo trochę uczelnia zawaliła papierkologię i będzie trzeba kombinować, żeby wyrobić godziny :/

justyna89
Posty: 44
Rejestracja: 2010-05-27, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: justyna89 » 2010-09-05, 13:59

ja tez jutro w SP:) wybralam sie w czwaretek do tej szkoly i nie musialam rozmawiac z dyrektorem, a opiekunke mam baaaaardzo mila, przytulila mnie i powiedziala zebym sie nie denerwowala:)

POWODZENIA:)
:)

allexa
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-19, 18:15
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: allexa » 2010-09-05, 15:37

Rysiob i Justyna , ja również zaczynam jutro w SP :)
Ile musicie wyrobić godzin? Czy wszystko już dokładnie wiecie?
Bo ja tak naprawdę wszystkiego dowiem się jutro..
Najbardziej przeraża mnie samodzielne wypełnianie dzienniczka, o lekcjach już nie wspominam, ale od tego są te praktyki, by szlifować umiejętność prowadzenia zajęć :)

Powodzenia i dawajcie znać jak Wam idzie :) !

justyna89
Posty: 44
Rejestracja: 2010-05-27, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: justyna89 » 2010-09-05, 15:44

ja mam wyrobic 47 godzin z matematyki i 15godzin psychologicznych(albo 13, nie wiem jak dokladnie jest bo wszyscy z mojej grupy robia 2przedmioty a ja jedne;/ wyslalam emaila z zapytaniem do opiekuna z ramienia uczelni ale oczywiscie nie dostalam odp) i to wszystko mam wyrobic w ciagu 2tyg. czy wszystko dokladnie wiem-to nie byloby podobne do mojej uczelni gdyby wszystko bylo jasno i klarownie wytlumaczone;)

ja bardziej balam sie tej pierwszej wizyty w celu umowienia sie na jutro, okazalo sie ze moja opiekunka jest super kobieta i juz jutra sie nie boje. Wiem, ze bede miec u niej bardzo duze wsparcie:)
:)

Rysiob
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-10, 11:41

Re: praktyki w szkole

Postautor: Rysiob » 2010-09-05, 15:50

Ja mam 35 h do przeprowadzenia, 15 h do shospitowania i 50 h na zajęcia pozalekcyjne. Tyle teorii. Idę pierwszy raz jutro, mam nadzieję, że wszystkiego się dowiem :)

justyna89
Posty: 44
Rejestracja: 2010-05-27, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: justyna89 » 2010-09-05, 19:00

Bardzo duzo godzin masz ja mam prowadzic co najmniej 12 i hospitowac 12...
:)

Rysiob
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-10, 11:41

Re: praktyki w szkole

Postautor: Rysiob » 2010-09-06, 21:30

No i pierwszy dzień za mną. Nie taki diabeł straszny, jak go malują... Jutro prowadzę jedną lekcję, w środę dwie, potem po jednej. W sobotę na rajd idę jako quasi-opiekun :)

justyna89
Posty: 44
Rejestracja: 2010-05-27, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: praktyki w szkole

Postautor: justyna89 » 2010-09-06, 21:47

Za mna rowniez. Dzisiaj tylko obserwowalam jutro tez, no i jeszcze spotkanie z panem Psychologiem:) prowadzic chyba bede dopiero kolo czwartku. Jutro ide na wywiadowke przygladac sie. Grono pedagogiczne bardzo milo mnie przyjelo:) a od jednej dziewczynki uslyszlam ze jestem bardzo ladna(nie wiem jak to traktowac bo piekna nie jestem ;p??).
Juz mam osobe do projektu psychologicznego:) szybko jak na mnie, bardzo niezdecydowana jestem;p
tylko te sprawozdania z lekcji mnie dobijaja... juz dzis zaleglosci mam. bo za bardzo rozwodzilam sie nad pierwszym i zrobilam tylko 3:( a jeszcze 2... ale noc dluga;p
:)


Wróć do „Szkolna codzienność”