Co pomoże mi utrzymać się w szkole?

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Hermiona007
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-07, 20:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Co pomoże mi utrzymać się w szkole?

Postautor: Hermiona007 » 2015-03-08, 08:02

Witam,

proszę o radę bardziej doświadczone koleżanki.
Zastanawiam się nad kolejnymi studiami podyplomowymi, bo jak wiadomo w dzisiejszych czasach nigdy nie wiesz, który wrzesień w danej placówce będzie ostatnim...

Jestem w okolicach trzydziestki - obecnie jestem zatrudniona jako wychowawca świetlicy w SP. Skończyłam (studia, kursy kwalifikacyjne, podyplomowe): nauczanie języka polskiego (ale nie chce tego robić, bardziej czuje się pedagogiem niż nauczycielem),terapię pedagogiczną/rewalidację, pedagogikę opiekuńcza, oligofrenopedagogikę, jestem w trakcie p. przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Jak na swój wiek mam spore doświadczenie w różnych placówkach. Najlepiej czuje się w szkole podstawowej, ale z racji ogromnego bezrobocia nie da się "wybrzydzać". Zastanawiam się nad wczesnym wspomaganiem rozwoju, logopedią lub socjoterapią. Co według Was jest najbardziej wartościowe? Co pomoże mi utrzymać ciągłość pracy? Jeden cały rok spędziłam już na bezrobociu :(
Ostatnio zmieniony 2015-03-14, 21:52 przez Hermiona007, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Co pomoże mi utrzymać się w szkole?

Postautor: dushka » 2015-03-08, 08:50

Logopedia wg mnie. Aczkolwiek... masz już tyle, że...

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Co pomoże mi utrzymać się w szkole?

Postautor: lenaskaw » 2015-03-08, 09:52

Praca w szkole i utrzymanie w niej etatu to w dzisiejszych czasach "loteria", też bym radziła logopedię - trudna, ale patrząc z perspektywy pesymistycznej gdybyś straciła pracę zawsze możesz otworzyć własny gabinet logopedyczny i tu pojawia się element "optymistyczny".

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Co pomoże mi utrzymać się w szkole?

Postautor: linczerka » 2015-03-08, 10:38

lenaskaw pisze:gdybyś straciła pracę zawsze możesz otworzyć własny gabinet logopedyczny

Nie jest to łatwe. Możesz prowadzić terapię, ale u nas nie honoruje się diagnozy logopedycznej z takich poradni. W dodatku w szkołach często są takowe zajęcia, toteż utrzymanie gabinetu to wielkie wyzwanie.
Przemyśl neurologopedię. Jest duże zapotrzebowanie, przynajmniej na naszym terenie.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Hermiona007
Posty: 7
Rejestracja: 2015-03-07, 20:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Co pomoże mi utrzymać się w szkole?

Postautor: Hermiona007 » 2015-03-08, 10:54

dushka pisze:Logopedia wg mnie. Aczkolwiek... masz już tyle, że...

Wiem, że mam tego dużo i umowy na rok, bo nie wiadomo ile będzie dzieci w przyszłym mnie dobijają :(

Podyplomówek z nie wiem, wf czy przyrody nie planuje bo według mnie nauczyciel od wszystkiego to od niczego i zdecydowanie lepiej czuje się jako pedagog - duża ilość kursów pomaga mi patrzeć na dziecko z różnych perspektyw i niezależnie od tego czy trafia mi się dziecko z adhd, zaburzeniami zachowania czy niedostosowane daje sobie radę, a przynajmniej mam jakieś podstawy i pomysły na pracę z nim - bo nikt nie jest w stanie zapewnić, że da sobie radę w 100% przypadków.

Kiedyś marzyłam o wspomagającym w integracji, ale teraz najchętniej pracowałabym w klasach i-iii - praca idealna - ok. 25 dzieci z którymi można pracować różnymi metodami według własnej inwencji, wspierać ich rozwój i dawać sobie radę niezależnie czy dziecko z cechami autystycznymi, rodziny patologicznej czy będące daleko "w tyle" za grupą. Logopedia wydaje się spójna z moją wizją, bo zawsze mogłabym pomagać też dziecku ćwiczyć w tym zakresie. Zostaje po godzinach nadrabiać braki z dziećmi charytatywnie już teraz, więc pewnie w przypadku wychowawstwa w i-iii byłoby podobnie.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Co pomoże mi utrzymać się w szkole?

Postautor: qjaf » 2015-03-17, 23:02

Podyplomówek z nie wiem, wf czy przyrody nie planuje bo według mnie nauczyciel od wszystkiego to od niczego
Jesli zalezy Ci na pracy w szkole to zagryz zeby i rob podyplomowki. Co Ci po szlachetnym podejsciu do zawodu, jak nie bedziesz miala w ogole mozliwosci pracowac w oswiacie?


Wróć do „Szkolna codzienność”