Podwyżka, ale za to jaka?

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: malgala » 2009-08-08, 09:48

Paweł Ł., przytaczając na forum fragment jakiegoś artykułu proszę podawać jego źródło.
Nawet nie zaznaczyłeś, że cytujesz. Takie postępowanie jest naruszeniem praw autorskich.
Proszę edytować swój post, wskazać źródło informacji, z którego je przytaczasz i wstawić link do całego artykułu.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: dushka » 2009-08-08, 10:19

1%? Boże, widzisz i nie grzmisz!

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: Yoka » 2009-08-08, 10:22

aż całe 18zł brutto, chyba zaszaleję!

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: dushka » 2009-08-08, 10:39

Mniej, niż wynosi inflacja chyba...

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: Paweł Ł. » 2009-08-09, 20:11

malgala pisze:Paweł Ł., przytaczając na forum fragment jakiegoś artykułu proszę podawać jego źródło.
Nawet nie zaznaczyłeś, że cytujesz. Takie postępowanie jest naruszeniem praw autorskich.
Proszę edytować swój post, wskazać źródło informacji, z którego je przytaczasz i wstawić link do całego artykułu.

Napisz do ZNP, że naruszam ich prawa autorskie. Twojej prośby nie spełnię. W regulaminie nie ma mowy o tym, że musi być tak jak prosiłaś...Zresztą nawet jakby była, to i tak dałaś popis jak należy przestrzegać regulamin...
"...21. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian do regulaminu zgodnie z zapotrzebowaniem i kierunkiem rozwoju forum. O wprowadzeniu zmian użytkownicy będą poinformowani."
Niech administracja, głównie ty malgalo, zajmie się poprawkami. Jak będzie jasno i klarownie napisane, nie będziesz musiała spamować co drugiego tematu.

Stąd jest to, co wcześniej ctrl+c ctrl+v

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: dushka » 2009-08-09, 20:15

Bo nikt nie sądził, iż nauczycielowi należy przypominać o konieczności podawania autora cytatu 8)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: malgala » 2009-08-09, 20:39

Paweł Ł. pisze:Niech administracja, głównie ty malgalo, zajmie się poprawkami. Jak będzie jasno i klarownie napisane, nie będziesz musiała spamować co drugiego tematu.

Regulamin:
7. WĄTKI z "wycieczkami osobistymi", krytyką i złośliwościami będą kasowane, a autorzy takich postów otrzymają ostrzeżenia łącznie z możliwością zbanowania.


a to już któryś z kolei raz złośliwości pod moim adresem piszesz, nie bądź śmieszny

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: Paweł Ł. » 2009-08-09, 22:05

dushka pisze:Bo nikt nie sądził, iż nauczycielowi należy przypominać o konieczności podawania autora cytatu 8)


Nie tylko nauczyciele są na tym forum:)




malgala pisze:
Paweł Ł. pisze:Niech administracja, głównie ty malgalo, zajmie się poprawkami. Jak będzie jasno i klarownie napisane, nie będziesz musiała spamować co drugiego tematu.

Regulamin:
7. WĄTKI z "wycieczkami osobistymi", krytyką i złośliwościami będą kasowane, a autorzy takich postów otrzymają ostrzeżenia łącznie z możliwością zbanowania.


a to już któryś z kolei raz złośliwości pod moim adresem piszesz, nie bądź śmieszny


Poruszasz raz po raz kwestię regulaminu...wycieczek osobistych itd. Przypomnę ci tylko TEN temat. Tak nawiasem. Czemu on dalej ma racje bytu, kiedy nijak jest zgodny z działem WF?
Oczywiście ze złośliwościami to nie ja zacząłem. Kończę :wink: to pisanie, bo twoje ad vocem malgala jest nie na miejscu...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: dushka » 2009-08-09, 22:31

Paweł Ł. pisze:Nie tylko nauczyciele są na tym forum:)


Ale TY się do nich zaliczasz.

Ale - byś nie mógł doczepić się, że rozwalam wątek 8)

Szczerze mówiąc wolałabym, by nie było żadnej podwyżki, niż tak ŻENUJĄCA. Bo zgoda na takie pieniądze to ośmieszenie się.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: Jedliński » 2009-08-09, 22:41

Myślę,że będzie wyższa i ZNP wywalczy więcej ,a Boni (rząd) rzucił to jako początek do negocjacji....

PS
Ja liczę ,ze malgala ,Paweł i apolonia (wszystkie wymienione osoby uważam za wartościowe dla forum) jakoś w dojrzały i kulturalny sposób i po ludzku dogadają się i wyjdą wyjście z tych konfliktów interpersonalnych.Z korzyścią dla forum.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: Jolly Roger » 2009-08-10, 12:46

nie będzie dodatku do pensji nie będziemy rozliczać dodatkowych godzin do pensum.
Koniec tematu.

Przespaliśy koniunkturę, daliśmy sie nabrać z tym planem trzyletnim (3 lata po 10% podwyżki) i teraz zbierzemy owoce.

Z drugiej strony jestem przeciwny podwyżkom w taki sposób jak tyo jest teraz robione. Wszystkim po równo czyli g...
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

konris
Posty: 120
Rejestracja: 2009-02-24, 21:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Hall obiecuje podwyzki

Postautor: konris » 2009-11-24, 15:26

Hall: Zmienimy system awansu zawodowego nauczycieli
Zmiany w systemie awansu zawodowego nauczycieli zapowiedziała minister edukacji Katarzyna Hall w opublikowanym przez siebie w „Dzienniku Gazecie Prawnej” tekście podsumowującym dwa lata w MEN.

Według Katarzyny Hall, „rząd zdecydował o istotnym podniesieniu wynagrodzeń nauczycieli. Dzięki temu przeciętne wynagrodzenie nauczycieli we wrześniu 2010 roku będzie wyższe o 30 proc. od wynagrodzenia z roku 2007, a najmłodsi nauczyciele otrzymywać będą o prawie 60 proc. wyższe wynagrodzenie”. Na nauczycieli nie można jednak patrzeć wyłącznie przez pryzmat zarobków. Dlatego minister edukacji chce zmienić system awansu.

„Prowadzenie prac nad nowelizacją ustawy Karta Nauczyciela powinno iść w kierunku wzmocnienia prestiżu zawodu oraz poszerzenia możliwości awansowania, motywowania, lepszego wynagradzania i wyróżniania najlepiej pracujących. Szczególnie, że oczekiwania wobec nauczycieli rosną. Stali się oni wyraźnie odpowiedzialni za to, czego i jak uczą, stoi przed nimi konieczność osiągnięcia wymagań zdefiniowanych w podstawie programowej, ale programy nauczania oraz pomoce i materiały dydaktyczne mogą być przez nich swobodnie dobierane i tworzone” – czytamy w tekście Katarzyny Hall.

Za największe sukcesy swojego resortu w ciągu ostatnich dwóch lat minister edukacji uważa upowszechnienie wychowania przedszkolnego, obniżenie wieku szkolnego i reformę programową.


No to teraz młodzi nauczyciele na taczkach wywiozą starych nauczycieli?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: koma » 2009-11-24, 16:45

konris pisze:„rząd zdecydował o istotnym podniesieniu wynagrodzeń nauczycieli

Niech oni już przestaną kłamać! Dwa lata temu Tusk obiecywał podnieść zdecydowanie pensje i prestiż nauczyciela - a co zrobili?? Dali jakies grosze, dołożyli po godzinie lub dwie zajęć obowiązkowych i zmniejszyli kwoty na kółka płatne.
konris pisze:wzmocnienia prestiżu zawodu oraz poszerzenia możliwości awansowania, motywowania, lepszego wynagradzania i wyróżniania najlepiej pracujących.


Ogólniki!
konris pisze:Stali się oni wyraźnie odpowiedzialni za to, czego i jak uczą, stoi przed nimi konieczność osiągnięcia wymagań zdefiniowanych w podstawie programowej, ale programy nauczania oraz pomoce i materiały dydaktyczne mogą być przez nich swobodnie dobierane i tworzone”

A było kiedyś inaczej???? Ale farmazony!
konris pisze:Za największe sukcesy swojego resortu w ciągu ostatnich dwóch lat minister edukacji uważa....reformę programową.

Tym to akurat bym sie nie chwaliła...
konris pisze:No to teraz młodzi nauczyciele na taczkach wywiozą starych nauczycieli?

Najpierw muszą sie od nich nauczyć, bo wiemy, z jaką wiedzą metodyczna przychodzą... :lol:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: dushka » 2009-11-25, 09:58

A czy doczekamy się w końcu podwyżek dla tych, którzy się dokształcają?

Dlaczego, skoro rozwijam swą wiedzę i umiejętności, mam dostawać tylko tyle, ile koleżanka, która skończyła wyłącznie studia mgr z jednego przedmiotu, nie szkoli się nic a nic i ma to w nosie?

Normalny pracownik, który dba o rozwój własny (a tym samym - o rozwój w tym przypadku dzieci) jest motywowany finansowo.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Podwyżka, ale za to jaka?

Postautor: Cytryn » 2009-11-25, 10:23

No i dlatego przestałam się szkolić , wydawać na to własne pieniądze, tracić czas. Mam zerową motywację. Jeśli się szkoliłam, to tylko dlatego, że zostałam już zmuszona ewidentnie przez dyrekcję i nie mam się jak wywinąć :twisted: co zdarza się na szczęście stosunkowo rzadko. Lepiej śpię, mam lepszy humor i więcej czasu dla rodziny. A w kieszeni- tyle samo!:mrgreen:


Wróć do „Szkolna codzienność”