Absolwent studiów zaocznych a praca nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

noemi1234
Posty: 2
Rejestracja: 2018-03-08, 14:24
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Absolwent studiów zaocznych a praca nauczyciela

Postautor: noemi1234 » 2018-03-08, 14:40

Kochani, mam dylemat... jestem absolwentką studiów zaocznych, chcę rozpocząć pracę w szkole, myślę, że nie mam dużo mniejszych szans niż osoby po studiach stacjonarnych, ale boję się, że rodzice moich uczniów jeśli się dowiedzą o moich studiach to uznają, że jestem niekompetentna, że będę źle uczyć ich dzieci, bo wiadomo jakie są stereotypy o studiach zaocznych, dużo ludzi jest do nich uprzedzonych...
Czy ja przesadzam i wymyślam jakieś durne problemy czy serio mogę spotkać się z czymś takim? Nie chcę stracić autorytetu przez coś takiego i być uznawana za "gorszego" nauczyciela.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Absolwent studiów zaocznych a praca nauczyciela

Postautor: sharkinator » 2018-03-08, 16:09

Może tak być, ale jak nie będziesz się chwalić co, gdzie i w jaki sposób skończyłaś to nikt nie będzie robił z tego problemu.

noemi1234
Posty: 2
Rejestracja: 2018-03-08, 14:24
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Absolwent studiów zaocznych a praca nauczyciela

Postautor: noemi1234 » 2018-03-09, 16:55

Na prawdę będę musiała się z tym ukrywać? Myślałam, że wyolbrzymiam sobie problem i tak na prawdę to nie mam się czym przejmować. Na serio rzeczywistość jest taka, że nauczyciel po studiach zaocznych jest uznawany za gorszego? Myślałam, że dużo jest takich nauczycieli i że to normalna sprawa :?

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Absolwent studiów zaocznych a praca nauczyciela

Postautor: sharkinator » 2018-03-09, 17:47

Niestety, ale jesteśmy na każdym kroku oceniani przez rodziców. Może im się nie spodobać, że masz niestosowny strój, fryzurę, tatuaż, konkubenta zamiast męża. Choć są to pierdoły, to niestety podlegają niekiedy ocenie, zwłaszcza na wsi.
Nie mówię, że masz ukrywać swoje wykształcenie, ale nie musisz się też tym chwalić. Są słabi nauczyciele po najlepszych uczelniach w Polsce i są również świetni nauczyciele po słabszych uczelniach. Trzeba wypracować sobie uznanie poprzez osiągnięcia i podejście do pracy. Nie masz się czym przejmować, ale jeśli sama czujesz się gorsza z powodu swojej "zaoczności" to będziesz miała problem w tej pracy. Trzeba znać swoją wartość. Dasz radę! 8)

Językowiec, który robi proste błędy ortograficzne nie będzie budził zaufania, choćby ukończył doktorat na UJ-ocie. Naprawdę.


Wróć do „Szkolna codzienność”