Przejście do szkoły niepublicznej - prośba o pomoc.

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Asmio
Posty: 1
Rejestracja: 2017-10-03, 18:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Przejście do szkoły niepublicznej - prośba o pomoc.

Postautor: Asmio » 2018-04-18, 17:15

Witajcie :)
Od razu napiszę, że jeśli temat założyłem w nieodpowiednim dziale to przepraszam i proszę moderatora o ew. przeniesienie.

Mam "mały problem". Otóż w charakterze nauczyciela pracuję od września 2017 (zaraz po mgr) w szkole państwowej, w niepełnym wymiarze godzin (13/18) i kończę staż na nauczyciela kontraktowego. Na przyszły rok w szkole, w której aktualnie pracuję czekało by na mnie jedynie 6h. Po tej informacji od Dyrekcji postanowiłem składać podania do innych szkół.

Uzyskałem odpowiedzi tylko z dwóch placówek (papiery złożyłem do ponad dwudziestu) - jednej państwowej i jednej prywatnej. W państwowej mam zaproponowaną świetlicę jednak prawdopodobnie na ~0.7 etatu, a 100% pewności czy jakikolwiek etat faktycznie będzie dowiem się w czerwcu. Dziś otrzymałem odpowiedź z drugiej szkoły - prywatnej gdzie z tego co się dowiedziałem etat wynosi nie 40h a 30h - zostałem zaproszony na rozmowę. Pytanie jakiego najbardziej się obawiam to "Ile chciałby Pan zarabiać?". Jakiekolwiek "doświadczenie" miałem jedynie w zeszłym roku gdzie byłem na rozmowie w szkole prywatnej, w której wymagania były moim zdaniem mocno wygórowane a płaca to minimalna krajowa, co uważam za nieporozumienie.

Moje pytanie i zarazem prośba do Koleżanek i Kolegów z większym stażem, a może doświadczeniem w placówkach prywatnych - jeżeli takie pytanie padnie - jakie wynagrodzenie uważacie za stosowne? Nie chciałbym wyjść ani na "niewolnika" ani na narcyza, a kompletnie nie mam rozeznania jeśli chodzi o płace w tego typu placówkach.

Jeszcze na koniec - chodzi o posadę jako nauczyciel 1 - 3 :D

Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przejście do szkoły niepublicznej - prośba o pomoc.

Postautor: Michalll_95 » 2018-04-18, 22:37

Ja pracuję w prywatnej szkole podstawowej od niedawna i na pewno nie mogę narzekać :) Pracę dostałem zaraz po skończeniu studiów licencjackich. Jest sporo pracy zwłaszcza różnych dodatkowych zadań nie związanych z planowymi lekcjami, ale za wszystko jest płacone ;)

W mojej szkole pensja jest zbliżona tej w szkole państwowej. Pełen etat u nas to 24 godziny. Pensja zasadnicza jest nie zmienna natomiast do dogadania jest dodatek motywacyjny. Na pewno możesz poprosić o takie wynagrodzenie jakie aktualnie dostajesz. Nikt nie powinien cię pytać ile chcesz zarabiać. Możesz zaproponować wyższy dodatek motywacyjny jeżeli będziesz prowadził atrakcyjne koła zainteresowań dla dzieci uwzględnione w umowie lub innowacje w ramach planowych lekcji. W prywatnych szkołach rodzicom bardzo na tym zależy, a co za tym idzie dyrekcji również. Na pewno na wyższe pieniądze mogą liczyć nauczyciele z interdyscyplinarnym wykształceniem - niekoniecznie trzeba mieć na to papierek, dzieci i ich rodzice to zweryfikują ;)

Jak porównywałem moje zarobki do szkół państwowych to nie ma właściwie różnicy. Plusem prywatnej szkoły jest na pewno możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy np. płatne zastępstwa, mnóstwo różnych wycieczek (gdzie płacone jest za godziny, na których cię nie było, za wyjazd i całe zakwaterowanie + inne dodatki). Małe, fajne klasy. Ogólnie najgorzej nie jest :)


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron