przydział zadań

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: przydział zadań

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-01, 21:02

co to znaczy boję się dyrekcji. Gryzie, bije? Lepiej jest porzucić pracę niż porozmawiać?

Ja najpierw bym porozmawiał. Jeśli to nic nie da to poinformował pisemnie o swoim stanowisku (kopia z adnotacją że wpłynęło dla siebie) gdy to nic nie da po prostu robiłbym swoje. rzeczy niezbędne tak, reszta niech leży i kwiczy aż się dyrekcja opamięta, że w szkole jest więcej niż jeden "kumaty" nauczyciel.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: przydział zadań

Postautor: fruzia » 2008-10-01, 21:42

Wydaje mi się, że pracując na pół etatu dyrekcja nie ma prawa zlecac Ci tyle zadań. Oczywiście nie ma żadnych regulacji odnośnie takiej sytuacji ale zdrowy rozsądek podpowiada, że człowiek ma tylko jedno zdrowie i fizyczne i psychiczne. Porozmawiaj z dyrekcją, bądź asertywna, stanowczo, z uzasadnieniem powiedz dlaczego odmawiasz wykonania niektórych zadań. Jeśli tylko Ty umiesz opracowac SIO to przeszkol jakąś osobę do tego.
Ja osobiście do niedawna byłam 3 osobami w jednej, siedziałam w szkole do 19-20, potem pracując jeszcze w domu. Aż wreszcie miarka się przebrała. Oczywiście dostałam niesamowite baty od dyrekcji, że się migam od pracy itd. Poprostu śmiechu warte. Trzeba znac swoją wartośc, miec chwilę odpoczynku, czas dla rodziny. To jest naważniejsze. Nie ta szkoła to inna, gdzie docenią Twoją pracę.

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: przydział zadań

Postautor: agadanuta » 2008-10-01, 22:47

Dziękuję za wypowiedzi. Poczułam się lepiej. I patrzę na to jaśniej.
Jutro porozmawiam z dyrekcją. Tak. To z pismem jest dobrym pomysłem. I z przeszkoleniem innego nauczyciela też. Tylko jakiego? (:P) Kto się da świadomie w to "wrobić"? ALe nic. Pomysł jest dobry i warto spróbować.

CO do takich rozmów z dyrekcją - to zawsze jest stresujace. Nie lubię nieprzyjemnych sytaucji, a to z pewnośćią taka będzie. ALe cóz - takie jest życie :) Sytuacje stresujące też trzeba "zaliczyć".

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: przydział zadań

Postautor: fruzia » 2008-10-01, 23:24

Odnośnie nauczyciela do przeszkolenia, to poprosiłabym o wytypowanie przez dyrekcję najbardziej orientującego się w tych sprawach nauczyciela.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: przydział zadań

Postautor: Cytryn » 2008-10-02, 08:37

Różni są dyrektorzy. Ja też chodziłam rozmawiać i prosiłam o mniejszy przydział zadań. Arugmentowałam najlepiej jak umiałam. I zawsze słyszałam "Oczywiscie, rozumiem panią, tak, tak...ale panią dzieci lubią, jest pani w tym i w tym dobra, no przecież nie jest tak źle...ale będę pamiętać, żebyć coś tam"...po czym tak samo było, jak wcześniej.

Moja rada jest taka- jeśli rozmowy i argumetny nie skutkują, należy wprost powiedzieć
( jak radzi July) - "tego nie biorę, to biorę". Po prostu.
Dyrektor tak od razu nie zwolni, jakie zreszta będzie miał do tego podstawy? Pijesz w pracy? Opuszczasz lekcje? Rodzice organizują przeciwko tobie krucjaty?

Pomarudzi co najwyżej, niemiły będzie, dodatkowe dyżury ci wlepi, więcej ci hospitacji zorganizuje( jeśli jest złośliwy), krzywo będzie patrzył, dogryzie nieraz...Uwierz mi- to można znieść. Ja to po prostu puszczałam mimo uszu i swoje robiłam. Osiągnęłam już taki stan, że patrzyłam, jak rusza ustami, ale n i e słyszałam , co mówi i osiągałam stan "nirwany" :mrgreen:

Życzę więcej odwagi, determinacji i spokoju ducha. Bo wiesz, co...? w każdej szkole będzie Ci źle, jeśli czegoś ze sobą nie zrobisz. Są takie osoby, które wręcz na czole mają napisane: "wykorzystaj mnie" :P i tak się zachowują.

A przede wszystkim przestań się bać. Nie taki diabeł straszny, jak go malują! :twisted:
Trzymaj się :*

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: przydział zadań

Postautor: agadanuta » 2008-10-02, 19:41

Dzięki :)


Wróć do „Szkolna codzienność”