sklepiki szkolne

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

sklepiki szkolne

Postautor: Nosferata » 2006-10-20, 15:29

zastanawiam sie nad ideą ...tejze instytucji ....

napewno - jeśli to uczniowe sie nim zajmuja , promuej idee samorzadnosci gospodarczej, zacheca to przyszłych dzialań w tym zakresie ....

ale ,ale to co mnie martwi ....to produkty tam sprzedawane , szkola jako instytucja winna promować rownież zdrowy sposób odżywianai ..a tam ..cóż same prdukty, ktore do zdrowych napewno nie należa ...rozmaitej maści słodkości, chrupki, lody idp. - brak choćby kanapek, drobnych owoców ....

jakie jest Wasze zadanie w tmacie "sklepiki szkolne"

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: sklepiki szkolne

Postautor: chiczi » 2006-10-20, 16:23

Oczywiście mała "dawka magnezu" przydać się może każdemu, ale oczywiście z umiarem...Oprócz słodkości powinny też być dostępne kanapki-dla zapominalskich to chyba świetne rozwiązanie :grin: . Ale z drugiej strony...kto te kanapki będzie kupował, skoro na półkach mnóstwo lepszych rzeczy :wink: . I kółeczko się zamyka :roll:

[ Dodano: 2006-10-20, 16:25 ]
Chyba, żeby np zorganizować pewne akcje- "Owocowy tydzień" albo coś w tym rodzaju?!

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: sklepiki szkolne

Postautor: Onak » 2007-02-25, 20:41

Hm. to prawda, w sklepikach szkolnych królują chipsy, batoniki, słodkości, napoje gazowane i niegazowane, kawa, herbata ( o tak! Kawa). Tudzież kubusie, owoców nie ma. Są za to knysze, frytki, pity, hamburgery,pączki, słodkie bułki, mini pizze odgrzewane - więc jak ktoś jest głodny, to kupuje.
Jest wybór - ale za to jakie są ceny - hhmm.. kosmiczne.

Jak jest w innych szkołach? Też tak? Podobnie? To chyba zależny od inwencji właściciela sklepiku.. :lol:

Rysiob
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-10, 11:41

Re: sklepiki szkolne

Postautor: Rysiob » 2007-04-10, 11:58

chiczi pisze:Oprócz słodkości powinny też być dostępne kanapki-dla zapominalskich to chyba świetne rozwiązanie :grin:


U mnie w LO są dostępne kanapki i sprzedają się świetnie. Cena dość wysoka (około 2,50 zł), ale za to są oooogromne i z wszystkim co się może w nich zmieścić :lol:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

sklepiki

Postautor: renati23 » 2007-06-18, 22:21

Tak tylko w większości są to sklepiki, które zamiast prowadzić uczniowie prowadzone przez prywtnych przedsiębiorców, którym nie zależy na zdowym jedzeniu tylko na tych produktach które się sprzedają. A najlepiej się sprzedają wszelkiego rodzaju słodkości, chipsy itd.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: sklepiki szkolne

Postautor: haLayla » 2008-09-18, 18:37

Odkopuję.

U nas sklepik szkolny funkcjonuje, jednakże ceny nie są z nieba, ponieważ większość uczniów wychodzi na przerwach do sklepu osiedlowego, gdzie jest nieporównywalnie taniej. W dodatku w naszym sklepiku można kupić bułki (kanapki) owoce i sałatki i nawet nieźle się sprzedają. Co zabawniejsze - chipsów w ogóle nie ma w ofercie.
<3

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: sklepiki szkolne

Postautor: renati23 » 2008-09-18, 20:02

haLayla pisze:Co zabawniejsze - chipsów w ogóle nie ma w ofercie.

i bardzo dobrze :mrgreen:

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: sklepiki szkolne

Postautor: karaeska » 2008-09-18, 20:54

U nas sklepik szkolny prowadzą uczniowie. Asortyment składa się z następujących towarów: batony, wafle, kubusie, pysie i liptony. :)

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: sklepiki szkolne

Postautor: Basiek70 » 2008-09-18, 21:03

u mnie prywatny
sa kanapki, drozdzowki, napoje (niegazowane tylko), slodycze, artykuly papiernicze
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: sklepiki szkolne

Postautor: ann » 2008-09-18, 22:01

W Sosnowcu miasto wymyśliło, że jeśli osoba prowadząca sklepik szkolny wprowadzi do sprzedaży coś zdrowszego niż chipsy czy cole, będzie mieć obniżony czynsz za sklepik o 30-50% (różnicę szkole dopłaca miasto). Z tego, co słyszałam - w niektórych szkołach pomysł chwycił :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: sklepiki szkolne

Postautor: Ingeborga » 2008-09-18, 22:33

ann pisze:jeśli osoba prowadząca sklepik szkolny wprowadzi do sprzedaży coś zdrowszego niż chipsy czy cole, będzie mieć obniżony czynsz za sklepik o 30-50% (różnicę szkole dopłaca miasto). Z tego, co słyszałam - w niektórych szkołach pomysł chwycił
Świetny pomysł :)
W gimnazjum był sklepik szkolny prowadzony przez uczniów pod kierownictwem jakiegoś n-la, artykuły - napoje kolorowe, słodycze i uwielbiane przez rzesze uczniów chipsy. I drożdżówki wypiekane przez szkolne kucharki.
Tutaj na to mówi się bufet tudzież barek. Osobiście tam nie dotarłam, ale jak widzę, co inni przynoszą do klasy i mówią, że tam kupili, to przypuszczam, że ich asortyment nie różni się wiele od tamtego.
...

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: sklepiki szkolne

Postautor: relicher » 2008-09-18, 23:40

karaeska pisze:U nas sklepik szkolny prowadzą uczniowie. Asortyment składa się z następujących towarów: batony, wafle, kubusie, pysie i liptony. :)

U nas jest tego pełno, prowadzą uczniowie. A ja kupowałem tylko pepse dla kolegi, więc reszty nie znam :devil:
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: sklepiki szkolne

Postautor: haLayla » 2008-09-19, 14:51

U nas prowadzi ajent (to tylko ma lepiej brzmieć - pozdrawiam zorientowanych :D) - ale w ofercie nie ma rzeczy niezdrowych. Są za to możliwe do kupienia ciepłe posiłki, lub śniadania. Jednakże po tym, jak zobaczyłem jak wygląda "białe szaleństwo" i po spróbowaniu kanapki z jajkiem (smakowało jakby kucharka sama je zniosła) w bufecie kupuję tylko napoje.
<3

SiTeK
Posty: 44
Rejestracja: 2007-09-11, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Jak wyeliminować "złe" jedzenie ze szkoły ???

Postautor: SiTeK » 2009-03-11, 11:20

Witam!!

Mamy z koleżankami ostatnio "problem".

W naszej szkole jest sklepik, w którym sprzedawane sa chipsy, chrupki, batoniki, cukierki i inne produkty z całą masą Exxx i tłuszczu. Oprócz tego jest tez automat w którym są podobne rzeczy.

Nie jestem przesadnie "zdrowym" człowiekiem ale chciałbym żeby zamaiast chipsów i innego śmiecia w sklepiku sprzedawali normalne rzezcy: jabłka, może marchewki, może kanapeczki. Czy znacie jakomś zgodna z prawem i rozsądkiem metode pozbycia się śmiecia.
Gdyby każdy myślał o sobie
o każdym by ktoś pomyślał

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: sklepiki szkolne

Postautor: bzyk » 2009-03-12, 14:56

Znam szkołę, która pormuje zdrową żywność. Sami sobie napisali plan, tzn dwie nauczycielki to zrobiły, a panią w sklepiku poprosiły, żeby takich świństw nie sprzedawała i rodzicom na zebraniu też się o tym mówi cały czas...
Może spróbujcie z rodzicami ustalić, myślę, że bedą chętni na taką współpracę.


Wróć do „Szkolna codzienność”