Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mr_pl
Posty: 236
Rejestracja: 2010-05-27, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: mr_pl » 2010-05-30, 16:17

Sporo ofert pojawia się nawet we wrześniu - głównie zastępstwa, ale z możliwością przedłużenia (gdy osoba, którą zastępujemy, nie wróci do pracy, co często się zdarza).

Aczkolwiek zaraz wejdzie vuem i powie, że nie mówię prawdy i że w ogóle nie istnieję, więc się nie sugeruj.

Do mnie do szkoły CV zaczęły napływać końcem kwietnia.
Cokolwiek napisałem powyżej na pewno nie jest prawdą. Młodzi ludzie nigdy nie mają racji.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: vuem » 2010-05-30, 16:37

Pojawiam się wedle życzenia i potwierdzam, u mnie też zdarza się, że godziny "do wzięcia" pojawiają się we wrześniu...czy jest ich sporo? zależy jak rozumieć to słowo.
Wiele osób przychodzi z CV w drugim semestrze, kwiecień, maj wydają się być bardzo aktywnymi miesiącami.

Co do zaprzeczania Twej egzystencji, to nieprawda. Z nieistniejącą istotą nie rozmawiałbym przecież.

Nie sądzę, by był jakikolwiek nieodpowiedni czas na składanie podań, zawsze można je złożyć, wszak lądują w tej samej szufladzie. Na pewno warto spróbować przed wakacjami, nie zwlekać zbyt długo, a jeśli - odpukać - nie uda się, to próbować do końca, nawet we wrześniu.

aniabra
Posty: 174
Rejestracja: 2010-05-29, 08:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: aniabra » 2010-05-30, 19:57

Czy sekretariat ma obowiązek przyjąć i zachować te dokumenty na jakiś czas?
W szkole prywatnej mówili mi, że trzymają je w archiwum rok.
Zastanawiam się jaka jest ilość osób, które chodzą i zostawiają dokumenty w szkołach. Nie wiem czemu, na początku miałam błędne pojęcie na ten temat i myślałam, że nikt nie chodzi po szkołach, nikt nie szuka (bo wszyscy moi znajomi ze studiów OFICJALNIE twierdzą, że nie chcą pracować w szkole). Ale po kilku tygodniach widzę, że jest odwrotnie. Może dlatego panie sekretarki są tak znudzone, bo dziennie X osób przychodzi do sekretariatu w tej sprawie.
I w ogóle zastanawiam się czy sekretariat jest najlepszym miejscem na zostawianie dokumentów, dopytywanie się. Wydaje mi się że tak. Kilka razy zostałam odesłana do kadrowej. No i moja koleżanka twierdziła, że powinnam nalegać na spotkanie z dyrektorem. Ale w sumie skoro on nikogo nie szuka "oficjalnie" czy zawracanie mu głowy jest szczęśliwym pomysłem.
Aha, no i .... mam kilka koleżanek, które wysyłają dokumenty pocztą a nawet mejlem. No nie wiem, czy to najlepszy pomysł...

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: vuem » 2010-05-30, 20:05

Nie mam bladego pojęcia jak długo trzymane są takie "niewykorzystane" podania.

Na pewno osobiście próbowałbym się przypominać i raczej osobiście składać...a nóż widelec trafi się na dyrekcję, może uda się zrobić dobre wrażenie. Poczta, ta tradycyjna, jak i elektroniczna, jest regularnie sprawdzana, ale chyba to nie to samo, co pofatygowanie się. Wiele osób pozostaje tradycjonalistami w tej dziedzinie, a nawet jeśli dyrektor jest zakochany w komputerowych gadżetach, to i tak za złe osobistego doręczenia nie weźmie.

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: Roxi » 2010-05-31, 16:49

Swego czasu,jak szukalam pracy w szkole..,zobaczylam ogloszenie w wyborczej,ze potrzeba nauczyciela niemieckiego w gimnazjum,zadzwonilam pdo wskazany nr z zapytaniem,czy oferta jest jeszcze aktualna,Pani sekretarka odpowiedziala,ze tak,jak najbardziej i kazala majlem przeszlac aplikacje..,a po zapoznaniu sie,oddzwonia lub tez nie. :wink:

fistaszek
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-18, 10:53
Lokalizacja: dolnośląskie

pytanie o odwolanie

Postautor: fistaszek » 2010-06-18, 10:57

Dzien dobry
Ja jakis czas temu bylam na rozmowie o prace w szkole publicznej. Pani Dyrektor powiedziala mi, ze jest to praca na trzy miesiące. Poniewaz byla to praca tylko na trzy miesiace i jak dala mi odczc Pani Dyrektor, bez szans na jej przedluzenie napisalam stowoswne swiadczenie, ze nie przyjmje tej pracy gdyz jest to praca tylko na trzy miesiace. Osoba ktora zostala przyjeta jest bez kwalifikacji pracuje juz 6 miesiac i prawdopodobnie zostanie w tej szkole i po wakacjach. Czy w zwiazku z tym istnieje jakas forma odwlawcza dla mnie??
dziekuje za odpwiedz

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: vuem » 2010-06-18, 11:26

Jesteś nauczycielem czy starałaś się o pracę np. w administracji?

fistaszek
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-18, 10:53
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: fistaszek » 2010-06-18, 12:38

staralam sie o prace na swietlicy szkolnej

agnieszka_w
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-26, 12:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: agnieszka_w » 2010-08-27, 12:38

Mam pytanie odnośnie składania dokumentów podczas ubiegania się o pracę. Jak wyczytałam na forum dobrze jest złożyć CV + list motywacyjny. I tak właśnie robię. Zastanawia mnie jedna kwestia, dotycząca doświadczenia zawodowego, którego nie posiadam (jestem świeżo po studiach). Podczas studiów odbyłam praktyki w gimnazjum (1 miesiąc), w liceum ogólnokształcącym (2 tygodnie) i w szkole podstawowej (2 tygodnie). I teraz pytanie: czy lepiej ująć te praktyki (wraz z zakresem obowiązków) w CV w punkcie doświadczenie zawodowe, czy może rozsądniej będzie (i mniej śmiesznie), wspomnieć o nich tylko w liście motywacyjnym? Czy CV, w którym nie ma "rubryki" doświadczenie zawodowe z góry skazane jest na porażkę? Chciałabym wiedzieć jak na tę kwestię zapatrują się dyrektorzy.

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: arsandra » 2010-08-27, 16:08

Ja również jestem świeżo po studiach, po licencjacie i pracy w szkole szukałam mniej więcej od marca. Wysyłałam CV+list motywacyjny (czasem zdarzało się, że samo CV) i zawsze ujmowałam również tam, że odbyłam praktyki (jakiego rodzaju, w jakiej szkole i na jaką ocenę). Moim zdaniem warto. Sądzę, że każdy (nieważne, gdzie się studiuje) ma takie praktyki obowiązkowo do odbycia w trakcie studiów, no ale jeśli nie mamy żadnego doświadczenia, bynajmniej związanego z nauczaniem, (czasem może jakaś szkoła językowa, jak to na przykład w moim przypadku było) ale warto podkreślić chociaż tyle.:) Poza tym podczas rozmowy z panią dyrektor również byłam pytana o praktyki, więc na pewno warto o tym wspomnieć samemu:)

W moim przypadku było tak, że CV wysyłałam mailem, kilka zaniosłam osobiście, ale uznałam, że to wcale nie był dobry pomysł, bo odsyłano mnie z sekretariatu do kadrowej i ogólnie dziwnie się na mnie patrzyli:) wysłałam mnóstwo CV do szkół, które nie poszukiwały nauczycieli, ale też regularnie z banku ofert pracy dla nauczycieli i w końcu się udało:)))

zuza13
Posty: 7
Rejestracja: 2009-12-29, 11:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: zuza13 » 2010-08-27, 17:30

Ja również uważam, że powinnaś umieścić praktyki w CV. To w końcu jest jakieś doświadczenie, bo prowadziłaś lekcje itp. Mnie również pytano o praktyki podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

agnieszka_w
Posty: 5
Rejestracja: 2010-05-26, 12:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: agnieszka_w » 2010-08-27, 17:42

Dzięki dziewczyny za radę :)

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: arsandra » 2010-08-27, 19:00

Nie ma za co:))

Lucass2011
Posty: 12
Rejestracja: 2011-02-13, 16:43
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Gimnazjum wymagania...

Postautor: Lucass2011 » 2011-03-23, 21:56

Witam. Znalazłem ofertę pracy w gimnazjum publicznym (nie integracyjnym i nie specjalnym), gdzie wymagają również pedagogikę specjalną w zakresie oligofrenopedagogiki. Jak myślicie, skąd takie wymagania?

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Poszukiwanie Pracy - dylematy małe i duże

Postautor: Afroditte » 2011-03-23, 22:28

Być może brakuje takiego specjalisty w szkole a uczniów z orzeczeniem może być tam co najmniej kilku. Osoby z takim wykształceniem najprawdopodobniej poszukiwane są do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych z takimi uczniami bądź do tworzenia kartotek takich uczniów (od przyszłego roku szkolnego)
"My wish is world's command"


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron