---Zielona Szkoła ---

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: vuem » 2010-09-01, 07:39

Wrzucaj w google "zielona szkoła" + "zorganizowany czas", czy "gotowy program"

Mnie od razu wyskoczyło np to: http://www.porzecze.pl/


W jaki sposób ten czas organizowano Twojej grupie w zeszłym roku?

Kubrick
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-31, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: Kubrick » 2010-09-01, 14:29

Właśnie na tym polega problem, że ja kompletnie nie wiem jak to działa. Uczę od marca i to są moje pierwsze kroki. Wycieczki, ZSz, wyjscia - nic o tym nie wiem. :)

Tak nie probowalam szukac, zaraz sprawdze. Dzieki. :)
TO co pokazałeś to chyba nad morzem, bo gdzieś mi tam znaczek Gdynia wyskoczyl. :)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: vuem » 2010-09-01, 14:38

W jaki sposób ten czas organizowano Twojej grupie w zeszłym roku?

Zielona szkoła powinna realizować jakieś cele edukacyjne. nie powinny to być "szkolne wczasy". Oznacza to po prostu, że dzieciarnia powinna coś poznać, coś nowego zobaczyć, czegoś się nauczyć.

Masz jakąś choćby mglistą wizję? Spróbuj powiązać to z ich tematami z historii, geografii itd. Trzeba ich tez "rozruszać", więc wycieczki piesze, rowerowe, gry i zabawy.

Tak najogólniej w świecie :wink:

Kubrick
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-31, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: Kubrick » 2010-09-01, 19:32

Pisałam, ze nie było organizacji w mojej grupie w tamtym roku, bo to mój pierwszy wyjazd.
Chcialabym zeby to bylo tak jak tutaj - http://www.dwdz.pl/rozklad-dnia
caly czas zorganizowany.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: vuem » 2010-09-01, 20:44

Kubrick pisze:Pisałam, ze nie było organizacji w mojej grupie w tamtym roku, bo to mój pierwszy wyjazd.


Napisałeś:

Kubrick pisze:Zdaje sie ze oni w tamtym roku byli na takim gotowcu i teraz się to rodzicom spodobało.


Dlatego uznałem, że coś obiło Ci się o uszy. :wink:

Kubrick pisze:Chcialabym zeby to bylo tak jak tutaj - http://www.dwdz.pl/rozklad-dnia
caly czas zorganizowany.


A czy wiesz co konkretnie oferują w ramach zajęć rekreacyjno-sportowych, kulturalno-oświatowych?

Ogólnie rzecz biorąc, to takie zajęcia, to nauczyciele mogą urządzić i zazwyczaj to robią.

Dopóki firma taka nie oferuje czegoś szczególnego, to jest to tylko kupowaniem sobie (nauczycielom) chwili oddechu, choć i tak będziecie obecni tam na okrągło.

Jeśli masz plan (a nie problem go stworzyć, wykorzystać gotowy), to wszelkie zajęcia "niestandardowe" można zamówić osobiście na miejscu.

Nawet jeśli nie czujesz się zbyt pewnie w roli organizatora zielonej szkoły teraz, to z pomocą Internetu, kolegów i koleżanek, czy forum można coś sklecić. :wink:

Nie dziw się, jestem absolutnym przeciwnikiem organizacji zielonej szkoły na zasadzie: dzwonię, zamawiam i przekazuje pieniądze. :wink:
Wy, nauczyciele tych dzieci najlepiej wiecie jakie są ich zainteresowania, potrzeby, znacie dokładnie to, nad czym pracują w danym cyklu edukacyjnym.

Kubrick
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-31, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: Kubrick » 2010-09-01, 23:51

Ok, ale ja nie chcę do tego dorabiać ideologii. Przez czas, który uczę, tak naprawdę nie miałam okazji poznać dzieciaków, dlatego nie wiem, co mogę im zorganizwać żeby polubili. POmyślałam o takim rozwiązaniu, bo tam są różne zajęcia, więc może coś ich zainteresuje. Nie chodzi mi bynajmniej (jak to zdaje się odbierasz :) ) pozbyć się sprawy. Szukam sensownego rozwiązania. Po prostu uwazam, ze na te chwile to jest dobry pomysl. Tyle na moja obrone.
Nie znacie takich miejsc, trudno, bede szukac dalej, zeby miec co Rodzicom zaproponowac. :)

Myslalam po prostu ze ktos z Was byl i moze zaproponowac cos fajnego, zeby nie uderzac calkiem w ciemno.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: vuem » 2010-09-02, 06:46

Kubrick pisze:Tyle na moja obrone.


Obrona niekonieczna, bo nie było ataku :wink:

OK, chyba jarzę coraz lepiej o co Ci chodziło :mrgreen:

Nie uciekaj z forum, wracaj do wątku, coś znajdę. :wink: Kończę kawę i spadam do pracy, więc coś spróbuje zaproponować po południu...a może ktoś inny też ruszy głową i pomoże :roll: :wink:

Kubrick
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-31, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: Kubrick » 2010-09-02, 21:32

Dzięki. Po prostu myślałam, że to prostsza sprawa, znalezienie takiego ośrodka. Nie chcę ich wywozić nad morze (a dziwnym trafem tam znajduje mi wyszukiwarka takie ośrodki), bo to za daleko, i zapewne rodzice nie będą chcieli dodatkowych kosztów ponosić, ani też nie puszczą dzieci z takim młodym n-lem. Dlatego myślałam, że w okolicy Krakowa, jakieś 100, 150 km, na pewno coś się znajdzie. No i się przeliczyłam. Sprawdzam jeszcze biura podróży. Z jednym mam kontakt, może mi coś znajdą. ;) Tylko że zebranie mam w środę i jak nic nie będę miała to lipa. :(

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: malgala » 2010-09-02, 21:58

Zobacz może z tego coś wybierzesz http://www.beta.ecotravel.pl/oferty/zie ... ortuj;cena

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: vuem » 2010-09-03, 07:01

Po pierwsze wybierz miejsce. Historyczne lub ważne pod innym względem. Niechaj będzie w/lub blisko terenów cennych ze względu na przyrodę. W okolicy powinny być też jakieś atrakcje. Dziecko zapamięta muzeum, ale i tak opowiadać w pierwszej kolejności będzie o filmie 3D.

Szkoła w Małopolsce, więc blisko w Tatry, czy inne góry. Pasuje? Bo nie będę klepał przykładowego programu na darmo :wink:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: haLayla » 2010-09-03, 15:52

Skoro już jesteśmy przy Małopolsce, to możecie się wybrać do Dobczyc, nad Zalew Czorsztyński, a stamtąd blisko do Nowego Sącza, gdzie atrakcją z pewnością będzie zamek :)
<3

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: iTulka » 2010-09-03, 16:50

vuem pisze:Dziecko zapamięta muzeum, ale i tak opowiadać w pierwszej kolejności będzie o filmie 3D.

Kiedyś zapytałam moje dzieciaki, co im się najbardziej podobało na wycieczce do kopalni. Otóż nie zjazd windą, nie noszenie górniczego sprzętu, nie zwiedzanie podziemnych tuneli... Największą atrakcją była chwilowa wizyta w "makdonaldzie" :|
To po co w ogóle kombinować i wyjeżdżać na drugi koniec Polski :mrgreen:

Kubrick
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-31, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: Kubrick » 2010-09-09, 16:54

Wracam :)
1. Znalazłam sobie fajną ZS - wojskowy obóz przetrwania. Strzelanki i inne atrakcje.
2. Rodzice chcą jednak w maju, po egzaminach. :D

Paweł H.
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-14, 21:19
Kto: student
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: Paweł H. » 2010-09-14, 21:25

Witam.

Polecam stronę http://www.kortunal.com

Wycieczki i zielone szkoły w Srebrnej Górze, masa punktów do wyboru, możliwość samodzielnego ułożenia programu, świetni instruktorzy i co najważniejsze - rozsądne ceny!

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ---Zielona Szkoła ---

Postautor: vuem » 2010-09-15, 06:50

Pawle,

Gdy zobaczyłem Twój poprzedni post oferujący usługi tej firmy w dziale ogłoszeń, to się ucieszyłem, że wiesz czym się różni zachęcanie ludzi do oferty swojej firmy od chamskiego spamu, który czasem można na forum dostrzec.
Mam nadzieję, że to tu, w tym wątku, jest tylko pomyłką i swoje reklamy umieszczać będziesz jedynie w dziale ogłoszeń.

Bo tu się kurna dyskutuje na tematy wycieczek, a nie wciska ludziom swój produkt.


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron