E-Dziennik

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Radośnie o statystyce semestralnej

Postautor: agadanuta » 2009-01-18, 22:52

Kontynuuje temat, choć po dluższym czasem (zapomniałam o tym).
Ale....nastało półrocze.

Jestem zachwycona swoim klasowym e-dzennikiem, o którym pisalam wyżej. Pomimo, że nie wpisuje się do niego nieobecności uczniów - godzinnych, usprawiedliwionych czy nieusprawiedliwionych, to pozostale funkcje to rekompensują. (Mówię o ferekwencji, bo byłoby przydatne widzieć, na której lekcji, którego dnia ucznia nie było - w tym płatnym tak jest).
Ale -zachwycona jestem, bo mam wszystko pięknie wyliczone; średnie ocen, statystyki, każdego z osobna i wyszystkich razem; bogate wyduki na wywiadówkę dla rodziców; wydruki zestawień na radę klasyfikacyjną; super - opłacało się siedzieć i wprowadzać; teraz nie muszę ślęczeć dzień przed radą i w pocie czoła liczyć; mam gotowe; klik! drukuję :)

Kemot
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 16:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Dziennik elektroniczny - jaki polecacie?

Postautor: Kemot » 2010-05-19, 07:47

Witam!

Mamy wdrożyć w szkole dziennik elektroniczny, lecz tu od razu pojawił się problem - jaki?
Jesteśmy małą szkołą, ok. 250 uczniów, więc kiedy myśleliśmy o librusie pomysł zupełnie odpadł ponieważ nie wszyscy rodzice zgodzą się płacić za niego, a jeżeli płacić będzie szkoła to koszty są ogromne.
Poszukujemy alternatywy, najlepiej aby dziennik funkcjonalnością nie odbiegał od librusa i miał wszystko co potrzebne, a co najważniejsze - był tańszy.

Za każdą odpowiedź a góry dziękuję.
Pozdrawiam.

bogdanbojarski
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-05, 17:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: E-Dziennik

Postautor: bogdanbojarski » 2010-05-19, 08:43

Kiedyś testowałem dziennik elektroniczny p. Płóciennika. Był bardzo dobry.

xedu
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-19, 11:23
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: E-Dziennik

Postautor: xedu » 2010-05-26, 10:17

Witamy serdecznie,

Jesteśmy firmą zajmującą się dystrybucją serwisu internetowego e-Szkoła, który pełni przede wszystkim funkcję dziennika elektronicznego. (Tak, jesteśmy tańsi niż Librus :)
Współpracujemy zarówno z dużymi zespołami szkół, jak i małymi szkołami, więc Pana szkoła z pewnością znajduje się w kręgu naszych zainteresowań.

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt www.xedu.pl

Pozdrawiamy,
Zespół Xedu

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dziennik elektroniczny - jaki polecacie?

Postautor: agadanuta » 2010-05-27, 08:12

Kemot pisze:Witam!

Mamy wdrożyć w szkole dziennik elektroniczny, lecz tu od razu pojawił się problem - jaki?
Jesteśmy małą szkołą, ok. 250 uczniów, więc kiedy myśleliśmy o librusie pomysł zupełnie odpadł ponieważ nie wszyscy rodzice zgodzą się płacić za niego, a jeżeli płacić będzie szkoła to koszty są ogromne.
Poszukujemy alternatywy, najlepiej aby dziennik funkcjonalnością nie odbiegał od librusa i miał wszystko co potrzebne, a co najważniejsze - był tańszy.

Za każdą odpowiedź a góry dziękuję.
Pozdrawiam.


Polecam ten, z którego sama korzystam w jednej szkole z własnej woli (ale ja w skali tylko jednej klasy). W drugiej korzystamy z z Librusa (ta, na marginesie - ten jest świetny).

O tym pierwszym bezpłatnym pisałam wyżej. Nadal go prowadzę, rodzice są zadowoleni, ja również.

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: E-Dziennik

Postautor: fruzia » 2010-05-27, 17:37

A w praktyce jak to wygląda w szkołach? W każdej klasie jest komputer? Kto administruje tym sprzętem?

efelinaj
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-06, 17:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: pomorskie

idziennik Progmana - wasze doświadczenia

Postautor: efelinaj » 2010-10-16, 21:08

W naszej szkole wprowadziliśmy dziennik elektroniczny - idziennik firmy Progman.
Dziennik ten przysparza nam trochę kłopotów, dlatego poszukuję osób, które z niego korzystają w celu wymiany doświadczeń. Producent dziennika niestety nie prowadzi żadnego forum dla użytkowników, gdzie można zgłaszać problemy i szukać ich rozwiązania. Nawiasem mówiąc, jest to bardzo dziwne, ponieważ praktycznie wszyscy producenci oprogramowania prowadzą fora dla swoich użytkowników.
Nasze problemy to min.
- "znikające" tematy
- praktycznie brak możliwości kontroli dziennika (wszystko trzeba robić ręcznie, np. wyszukiwać niewpisane tematy)
- brak możliwości eksportu kategorii ocen do innych klas (trzeba każdą klasę "otworzyć" i wpisywać ręcznie lub importować z innej)
- nieczytelne dane uczniów na wydrukach (tzw. krzaczki)
- i inne.
Do tego dochodzi całkowita ignorancja ze strony producenta, czyli brak odzewu na zgłaszane uwagi i błędy.
Czy Wasze idzienniki mają podobne problemy?

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: E-Dziennik

Postautor: agadanuta » 2010-10-17, 20:05

Hm. No to niedobrze.
My w Librusie nie mamy żadnych błędów, a gdy czegoś nie wiemy piszemy do SuperAdministratora - zaraz odpowiada. Pełne zadowolenie.

Może trzeba zmienić firmę? Z drugiej strony półtora miesiąca w plecy.

jordan1034
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-22, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Dziennik Internetowy - zbieranie bazy użytkowników

Postautor: jordan1034 » 2011-06-22, 11:13

Witam wszystkich. Załóżmy, że szkoła chce korzystać z dziennika internetowego (moja akurat nie posiada). Czy jest możliwe, aby szkoła od początku działania dziennika, który znajduje się gdzieś tam na dobrze zabezpieczonym serwerze zarejestrowała wszystkich nauczycieli, uczniów i ich opiekunów od razu?? Np. odbywało by się to tak, że sekretariat zebrałby całą bazę uczniów i nauczycieli w jakimś specjalnie do tego zaprojektowanym arkuszu/pliku, wysłał na serwer i po chwili uzyskałby w odpowiedzi plik z loginami i hasłami nauczycieli oraz uczniów. Wystarczyłoby wydrukować, podzielić i te karteczki porozdawać wszystkim. Po tym uczeń/nauczyciel/opiekun logując się do dziennika miałby już wszystko przygotowane. Oczywiście wszyscy by wcześniej podpisali potrzebne papiery (wyrażanie zgody na przetwarzanie danych osobowych).

Pytam ponieważ uważam, że to świetny sposób na zachęcenie wszystkich do korzystania z takich narzędzi. Wiem że wielu z was posiada już dzienniki internetowe w swoich szkołach i fajnie byłoby usłyszeć jak wy to widzicie.

jordan1034
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-22, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: E-Dziennik

Postautor: jordan1034 » 2011-06-23, 18:14

Chyba wszyscy poczuli już wakacje ;-)
Może jednak ktoś może mi coś podpowiedzieć?


Wróć do „Szkolna codzienność”