Rada Pedagogiczna

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ewagca
Posty: 85
Rejestracja: 2008-09-11, 20:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: ewagca » 2009-08-05, 19:19

Renati, a jak przeprowadzacie klasyfikację?

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: chiczi » 2009-08-05, 19:55

Ewagca, Renati pewno pisze o tym , że nie ma konferencji, a są rady pedagogiczne :)

ewagca
Posty: 85
Rejestracja: 2008-09-11, 20:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: ewagca » 2009-08-06, 16:57

U nas stosuje się te dwie nazwy zamiennie.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: chiczi » 2009-08-06, 18:30

U mnie również, ale u Renati chyba nie :)

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-12, 11:13

U mnie dość często dochodzi nawet do kłótni.Zawsze między chemiczką a wicedyrektor:)

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: pilot Pirx » 2009-08-12, 12:01

Na tych konferencjach to powinie być obecny psychiatra i dwóch rosłych "opiekunów" :wink:
A ja lecę i lecę .... od lat

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-12, 14:26

Dokładnie :)

torunianka84
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-16, 22:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

ważne pytanko ;)

Postautor: torunianka84 » 2009-08-16, 22:08

mam pytanko do wszystkich wychowawców świetlic szkolnych... czy wychowawca swietlicy uczestniczy w radzie pedagogicznej?? czy ma taki obowiazek??

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: malgala » 2009-08-16, 22:17

Uczestniczy. Podobnie bibliotekarz, pedagog, ...

świetliczanka
Posty: 152
Rejestracja: 2007-10-11, 21:00

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: świetliczanka » 2009-08-19, 08:05

niestety...musimy odsiedzieć

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: Andulencja » 2009-11-30, 19:56

Przeczytałam wątek, ale właściwie nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie -
czy nauczyciel ma obowiązek uczestniczyć w każdej radzie pedagogicznej?
Dziś w szkole pojawiła się na tablicy ogłoszeń informacja, że w piątek jest Rada pedagogiczna. pojawiła się też lista rzeczy do przygotowania na radę przez nauczycieli.
Oprócz pracy w gimnazjum (etat), pracuję dodatkowo w szkole językowej i w piątki mam tam zajęcia. Mam 30 minut na przejazd i nie mogę nawet na chwilę pojawić się na radzie. bo tak się składa, że w piątki nie istnieje możliwość zorganizowania zastępstwa.
Rozmawiałam z dyrekcją, powiedziałam, ze przygotuję wszystkie zlecone materiały i przekażę na Radę. Usłyszałam, że z językowcami tylko kłopoty, bo tylko latają za chałturami. Po czym ze złością w głosie usłyszałam, że no dobrze, mogę nie przychodzić, ale żeby to się nie powtórzyło. Czuję niesmak i nie wiem, czy następnym razem, jeśli rada zostanie wyznaczona znowu na piątek, mam znowu się tłumaczyć, czy po prostu nie przyjść?

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: partita400 » 2009-11-30, 20:20

Andulencja pisze:Przeczytałam wątek, ale właściwie nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie -
czy nauczyciel ma obowiązek uczestniczyć w każdej radzie pedagogicznej?
Dziś w szkole pojawiła się na tablicy ogłoszeń informacja, że w piątek jest Rada pedagogiczna. pojawiła się też lista rzeczy do przygotowania na radę przez nauczycieli.
Oprócz pracy w gimnazjum (etat), pracuję dodatkowo w szkole językowej i w piątki mam tam zajęcia. Mam 30 minut na przejazd i nie mogę nawet na chwilę pojawić się na radzie. bo tak się składa, że w piątki nie istnieje możliwość zorganizowania zastępstwa.
Rozmawiałam z dyrekcją, powiedziałam, ze przygotuję wszystkie zlecone materiały i przekażę na Radę. Usłyszałam, że z językowcami tylko kłopoty, bo tylko latają za chałturami. Po czym ze złością w głosie usłyszałam, że no dobrze, mogę nie przychodzić, ale żeby to się nie powtórzyło. Czuję niesmak i nie wiem, czy następnym razem, jeśli rada zostanie wyznaczona znowu na piątek, mam znowu się tłumaczyć, czy po prostu nie przyjść?

Niemożliwe,że dziś dowiedziałaś się o Radzie piątkowej.Czy termin uległ zmianie ?W każdej szkole jest terminarz posiedzeń Rady Pedagogicznej zatwierdzony przez nią na sierpniowym lub wrześniowym spotkaniu.Jest jeszcze jedna opcja .Rada jest nadzwyczajna.Wtedy może się odbyć natychmiast po podjęciu przez dyrektora szkoły decyzji o jej zwołaniu.
A co do złości czy inaczej łaski miłościwie nam panującej dyrekcji trzeba się przyzwyczaić i już :wink:
Ale nie przyjść nie możesz ot tak sobie, bo za to grozi upomnienie lub nagana z wpisem do akt :(
A te slowa :"...ale żeby się to nie powtórzyło" to brzmią dziwnie znajomo :lol:

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: Andulencja » 2009-11-30, 22:05

partita400 pisze:W każdej szkole jest terminarz posiedzeń Rady Pedagogicznej zatwierdzony przez nią na sierpniowym lub wrześniowym spotkaniu.J
Pierwszy raz słyszę o takim terminarzu. We wrześniu poprosiliśmy tylko, żeby rady odbywały się za każdym razem innego dnia (jest wielu nauczycieli uczących w kilku szkołach), ale na prośbach się skończyło.
A tak przy okazji - czy muszę informować dyrekcję gdzie jeszcze pracuję, ile, kiedy?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: edzia » 2009-11-30, 22:20

partita400 pisze:W każdej szkole jest terminarz posiedzeń Rady Pedagogicznej zatwierdzony przez nią na sierpniowym lub wrześniowym spotkaniu.
Nie ma takiej potrzeby, by już w sierpniu planować sztywno ilość rad i ich terminy. Dyrektor ma prawo zwołać radę w każdym czasie, jeśli zajdzie taka potrzeba i wcale nie musi to być jakaś nadzwyczajna rada. Trzeba tylko poinformować członków rady o tym, ale to chyba oczywiste.

A więc dyrektor Andulencji miał prawo zwołać radę. Obecność członków rady jest zawsze obowiązkowa, co nie znaczy, że nie można jej usprawiedliwić z ważnych powodów.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: Andulencja » 2009-11-30, 22:49

edzia pisze:Obecność członków rady jest zawsze obowiązkowa, co nie znaczy, że nie można jej usprawiedliwić z ważnych powodów.
A czy zajęcia w innej szkole jest ważnym powodem? Mam stały plan - harmonogram i zajęcia mam tylko 2 razy w tygodniu (po zajęciach w moim gimnazjum). To będzie pierwsza rada na której nie będę, więc nie można mi zarzucić że się migam od tych spotkań.


Wróć do „Szkolna codzienność”