Niepełnosprawni

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Niepełnosprawni

Postautor: haLayla » 2008-10-15, 15:52

To jest z mojej strony szczerość - doceń to, że jestem z tobą szczery i otwarcie mówię, co mi nie pasuje i co mnie irytuje. Chyba nie liczyłaś, że po serii ataków na moją osobę, które starałem się zignorować, będę cię głaskał po główce i częstował cukierkami?
<3

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Niepełnosprawni

Postautor: malgala » 2008-10-15, 16:12

haLayla, nie po raz pierwszy negujesz wypowiedzi innych użytkowników forum.
Za wszelką cenę w każdym temacie próbujesz przeforsować na siłę własne poglądy i to często w sposób, którego od osoby inteligentnej, a za takiego przecież sam się uważasz, oczekiwać nie można.
Mam nadzieję, że upomnienie ostudzi nieco te zapędy.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Niepełnosprawni

Postautor: haLayla » 2008-10-15, 16:18

Uwielbiam moralność Kalego.
Dushka oczywiście upomnienia nie otrzymała, prawda? ;]
<3

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Niepełnosprawni

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-17, 12:13

Co z tego artykułu wynika??

Znowu w imie poprawności politycznej i sprawiedliwości społecznej powinno się wyrównywac szanse. tyle, ze to sa puste frazesy. Jutro sie zgłoszę do Gazety, może ze mna pojeżdża po okolicy w poszukiwaniu pracy. Jak jej nie znajdę (ciekawe czemu w październiku) to zwalę wszystko na dyskryminację ludzi z nadwagą.

Dyrektor ma prawo oczekiwać, że nauczyciel podoła wszystkim potencjalnym obowiązkom. rozumiem, ze Marta Sikorska może być osoba sympatyczną, z olbrzymią wiedzą teoretyczną, z wielkim sercem i zapałem do pracy. Rozumiem, że w pewnych sytuacjach jej inwalidztwo mogłoby być atutem w pracy wychowawczej. Niestety dostrzegam też potencjalne minusy.
Nie chciałbym być dyrektorem, bo mając do wyboru niepełnosprawną Martę i blondynkę Ewę wybór mam straszny. Wybiorę Ewę to dyskryminuję niepełnosprawnych, a jak Martę to dyskryminuję blondynki.

Robienie z tego atutu do walki z dyrektorami to nieuczciwa i cyniczna gra redakcji. Jestem zniesmaczony jak wykorzystano tą dziewczynę.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Niepełnosprawni

Postautor: dushka » 2008-10-17, 19:13

A może ta dziewczyna świadomie wybrała taką rolę?

Ja daleka jestem od takiego podejścia "celowe granie na uczuciach".

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Niepełnosprawni

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-18, 09:38

Jesli ona świadomie wybrała taką rolę to albo jest sama zepsuta albo głupia. Cóż za perfidia by swą ułomnością szantażować otoczenie. Panience w połowie roku ubzdurało się że chce pracować w warszawskiej szkole. Nie przyjęli, więc na pewno spisek przeciw niepełnosprawnym. Przecież to poziom uczniaków co mędrkują na temat swoich praw mając o prawie blade pojęcie.

Ja wczoraj miałem 4 lekcje na I pietrze. To na pewno spisek, żebym musiał trząść brzuch po schodach.
Chciałem kupić sobie czarne spodnie sztruksowe, ale w sklepie X nie było rozmiaru. Świństwo i spisek
W autobusie były tak wąskie krzesełka, ze się połowa mnie obsuwała. Świństwo i spisek.
A jakieś dzieciaki się chichrały w kącie. Pewnie ze mnie. Byłem szykanowany. Napisze do GW, ale będzie materiał.

Przecież to kupa śmiechu z przewagą tego pierwszego.


Rok temu czytałem w tym samym tytule o panience co skończyła prowincjonalny uniwersytet i w swoim prowincjonalnym mieście nie może znaleźć pracy. nie ważne, że kierunek żaden. Ona skończyła i rynek powinien sie nia zainteresować, a tu pracy atrakcyjnej nie ma. Za tysiąc złoty nie chce się wstawać z łóżka. Wina regionu, miasta. Pewnie znowu spisek. Gazeta współcierpiała z głupia gęsią, która w pogoni za stypendium na uczelni zupełnie straciła (jeśli kiedykolwiek miała) poczucie rzeczywistości. Na końcu był szantaż. jak nie znajdzie pracy to ona magister pojedzie za granicę. Bon voyage! Durniów ci u nas dostatek.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Niepełnosprawni

Postautor: dushka » 2008-10-18, 20:10

Jolly, a ja dam ci przykład: nauczycielka jest bez ręki. Straciła rękę w trakcie pracy, uczyła polskiego. Z roku na rok dostawała mniej godzin, w końcu wylądowała na świetlicy na pół etatu. W pewnym momencie zrezygnowała, pomijana przy jakichkolwiek dodatkach, bez szans na dalszy rozwój, na docenienie - a uwierz, robiła wiele. Aktualnie jest rzecznikiem osób niepełnosprawnych w mieście.

Takie szykany się zdarzają.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Niepełnosprawni

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-20, 15:58

dushka twój przykład potraktowania nauczyciela to takie samo draństwo jak próba wyłudzenia pracy przez tą dziewczynę na wózku. Nie wiem czym zawiniła nauczycielka bez ręki, ale jeśli tylko ten defekt spowodował jej zwolnienie (w co trochę wątpię) to jest to draństwo. Jednak nie widzę znaku równości między utratą pracy bo... z niemożnością znalezienia pracy bo...
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron