poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: grey_wolf2 » 2008-04-10, 14:55

ale to własnie pewien dyrektor doradził mi żeby się zarejestrować w wydziale edukacji

a jako bezrobotna się nie zarejestruje bo pracę mam, tylko że chcę przejśc do innej szkoły
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: otaka » 2008-04-11, 22:28

Przypomniałam sobie, że faktycznie swego czasu w wydziale edukacji informowali o wolnych wakatach, ale o prowadzeniu ewidencji nauczycieli chętnych do pracy nic mi nie wiadomo. Na stronach internetowych organu prowadzącego powinna być informacja, o tym która szkoła poszukuje nauczyciela i na jakich zasadach (np. na zastępstwo). Część dyrektorów nie zgłasza się do urzędu i prowadzi nabór na własną rękę (np. na podstawie składanych podań lub na zasadzie "jedna pani drugiej pani"). Może warto popytać w środowisku?
otaka

marjotek
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-21, 16:00
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

praca w szkole po studiach

Postautor: marjotek » 2008-04-21, 16:18

Witam. Mam na imię Marcin.
Za kilka tygodni kończę studia magisterskie (odpukać w niemalowane) na kierunku Ochrona środowiska. Będę posiadał uprawnienia pedagogiczne do nauczania przyrody i ochrony środowiska. Po praktykach studenckich bardzo spodobała mi się praca z dziećmi i z młodzieżą. Chciałbym zostać nauczycielem. To jest chyba to co chciałbym robić w życiu.

Jednak nie bardzo wiem jak mam zabrać się za poszukiwanie pracy. Kiedy mam zacząć jej szukać? Czy jest jakiś formularz, który muszę wypełnić starając się o taką prace? Jak ma w ogóle wyglądać podanie o prace? Co tam muszę napisać??????

I czy w ogóle mogę już składać jakiekolwiek dokumenty do przyszłej szkoły skoro nie mam jeszcze papierka potwierdzające moje kwalifikacje?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam Marcin

marjotek
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-21, 16:00
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: marjotek » 2008-04-21, 19:47

Dzięki za linka. Trochę mnie uświadomił w tym temacie
Dalej nurtuje mnie jednak sprawa składania samych dokumentów do szkół. Bo do momentu obrony i otrzymania papierka potwierdzającego moje prawo do wykonania zawodu to tak naprawdę pewnie żaden dyrektor nie będzie chciał moich dokumentów przyjąć. A jak ruszę na szkoły dopiero w lipcu czy sierpniu to może być, jak ktoś to ładnie tutaj ujął, już po "faworkach".
I teraz jestem w kropce.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: ann » 2008-04-21, 19:57

marjotek pisze:Bo do momentu obrony i otrzymania papierka potwierdzającego moje prawo do wykonania zawodu to tak naprawdę pewnie żaden dyrektor nie będzie chciał moich dokumentów przyjąć.

Dlaczego tak sądzisz? Nie Ty pierwszy ;)
Składaj, zaznacz, że się bronisz i że papiery pokażesz potem.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: otaka » 2008-04-21, 21:50

Ruch kadrowy trwa do końca sierpnia. Nauczyciele z różnych przyczyn nie podejmują pracy od września, wówczas powstają luki w zatrudnieniu i dyrektorzy poszukują pracowników na tzw. "ostatnią chwilę". Składasz klasyczne podanie o pracę, dołącz CV, najlepiej ze zdjęciem. Możesz zacząć już teraz, zaznaczając, że kończysz studia. Jeśli odbywałeś praktyki w szkole, warto podać jej adres, ewentualnie nazwisko opiekuna praktyk.
otaka

marjotek
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-21, 16:00
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: marjotek » 2008-04-23, 20:37

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi!!

Jeśli pozwolicie mam jeszcze jedną sprawę.
Chodzi mi mianowicie o kwestię związaną z otrzymaniem mieszkania służbowego/socjalnego (nie wiem jak to sie nazywa). Ponieważ nie jestem związany aż tak bardzo ze swoim obecnym miejscem zamieszkania i zamierzam przeprowadzić się tam gdzie będzie ta praca, bardzo właśnie interesuje mnie sprawa mieszkaniowa. Możecie mi trochę przybliżyć na jakich warunkach mieszkania te przyznawane są nauczycielom? I czy lepiej, starając się o prace w szkole, mieć własne lokum, czy powiedzieć dyrektorowi - chce u Pana/Pani pracować ale nie mam gdzie mieszkać.
Pozdrawiam Marcin

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: otaka » 2008-04-23, 21:17

Z tym mieszkaniem to bywa różnie, rzadko który dyrektor ma do dyspozycji wolne lokum, chyba że na wsi. Można w bezpośredniej rozmowie z zainteresowanym dyrektorem poruszyć ten wątek, czemu nie. W podaniu bym o tym nie pisała. Tak naprawdę, to dyrektorzy wolą, gdy mieszkanie służbowe zajmuje para małżeńska- oboje nauczyciele, w dodatku różnych przedmiotów. Tak jest najpraktyczniej.
otaka

marjotek
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-21, 16:00
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: marjotek » 2008-05-04, 14:25

Witajcie
Chciałbym podzielić się z Wami moimi efektami poszukiwania pracy. Znalazłem szkołę podstawową, w której wolny jest etat nauczyciela przyrody, a mówiąc dokładniej jest to tylko pół etatu (9 godzin). Rozmawiałem już wstępnie z Panią dyrektor i myślę, że mógłbym liczyć na zatrudnienie.
Jednak trochę przeraża mnie to, że jest to tylko pół etatu. Chodzi mi tu o kwestie finansowe bo jeżeli nie znajdę jakiegoś innego dodatkowego zajęcia to ciężko będzie przeżyć za te 500 zł. Mam dać odpowiedz do końca maja czy się decyduje czy nie i powiem szczerze, że mam wątpliwości czy to ma jakiś sens. Ideałami przecież brzucha nie napełnię. Wykształcenie będzie najwyższe a zarobki najniższe.

Mam do Was jeszcze jedną sprawę. 10 lat temu (miałem wtedy 16 lat) chodziłem na dodatkowe prywatne lekcje języka angielskiego. Z zajęć tych posiadam certyfikat Centrum Nauczania Języka Angielskiego. I tak sie teraz zastanawiam czy to świadectwo kwalifikacyjne jest nadal aktualne tzn czy mogę o nim wspomnieć w swoim CV???? Do tej pory składając podanie o pracę o tym certyfikacie nie wspominałem.

Pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Jolly Roger » 2008-05-04, 15:46

CNJA możę być ciekawym dodatkiem w CV do prywatnej firmy dla publicznej szkoły jest niewiele wartym świstkiem
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: otaka » 2008-05-05, 22:05

marjotek pisze:czy mogę o nim wspomnieć w swoim CV?

Wspomnieć nawet wypada, jest szansa że właśnie to zwróci uwagę dyrektora. Równocześnie możesz zaznaczyć, że planujesz poszerzać swoje kompetencje w tym zakresie, robiąc tym samym nadzieję, że chcesz uczyć języka - ci nauczyciele najbardziej są poszukiwani (plany zawsze mogą się zmienić, a dobre wrażenie pozostaje). :D
otaka

marjotek
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-21, 16:00
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: marjotek » 2008-05-06, 10:51

hehehehe A więc tak zrobię :)) Dzięki :*

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Roxi » 2008-05-13, 12:13

chcialam spytac,co powinnam napisac w podaniu o przyjecie do szkoly?Czy oprocz CV i listu mot.musze od razu dolaczac kserokopie dyplomu itd? Mam do obejscia ok 100 szkol,wiec czy wystarczy,jesli zloze cv+list i ew podanie,a dyplom i inne takie pokaze dopiero na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Basiek70 » 2008-05-13, 17:20

Do szkół złóż podanie i CV.
W podaniu zawrzyj dwa, trzy zdania, kluczowe jeśli chodzi o to, dlaczego chcesz tą prace dostać.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: ann » 2008-05-13, 17:48

Ja daję tylko list i cv, z tym że zaznaczam w liście od razu, że resztę papierów pokażę w trakcie ewentualnej rozmowy.
BTW - obecnie pracuję (na dwa miesiące) w szkole, w której - z różnych przyczyn - zostawiłam tylko CV
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Szkolna codzienność”