Czy nauczyciel korzystający z laptopa to rzadkość ?

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy nauczyciel korzystający z laptopa to rzadkość ?

Postautor: Andulencja » 2008-12-01, 22:27

Dla mnie założenia założeniami, a rzeczywistość rzeczywistością. Nie ma pieniędzy na "głupią" kredę, a co z oprogramowaniem, serwisowaniem i stałymi opłatami?
A poza tym szlag mnie trafia, gdy widzę jak z naszych dzieci robimy kaleki. Przykład: mam za zadanie ułożyć test przy użyciu (nie powiem - fajnego) programu. Dzieciaki siadają z laptopem przed oczami, zaznaczają odpowiedzi, od razu otrzymują wynik - wszystko pięknie. Tylko nasze dzieciątka kochane już dzisiaj mają problem z pisaniem (kaligrafia, ortografia - wszystko leży :cry: "i kwiczy" :ble: ).
Dzieciaki :D - gimnazjaliści już teraz mają problem z działaniami manualnymi, więc czy dobrym pomysłem jest jeszcze częstsze unikanie tych działań?

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy nauczyciel korzystający z laptopa to rzadkość ?

Postautor: Jedliński » 2009-02-15, 22:40

Ale co jak nauczyciel przyniesie swój prywatny laptop i dziecko mu np. ten laptop potrąci z stołu (laptop spadnie i się popsuje) ? ;) Chyba zero szans na odszkodowanie ?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy nauczyciel korzystający z laptopa to rzadkość ?

Postautor: malgala » 2009-02-15, 22:46

Własnego się jeszcze nie dorobiłam.
Szkolny jak mam okazję i jest taka potrzeba, to na lekcję biorę razem z rzutnikiem. Uczniowie po klasie mi się nie kręcą więc i potrącić szans nie mają :mrgreen:

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Czy nauczyciel korzystający z laptopa to rzadkość ?

Postautor: agadanuta » 2009-02-15, 23:52

Ja na lekcjach często korzystam z laptopa - czasem przynoszę własny, a czasem biorę szkolnego (mamy w szkole dwa do użytku nauczycieli i sieć bezprzewodową, więc jest fajnie - w szkole średniej, bo uczę jeszcze w innej - ale tam bym się swojego laptopa bała zabrać). Biorę też czasami projektor i głośniczki, jeśli mam większy zespół klasowy - mniejszy gromadzi się koło mnie i patrzy mi przez ramię. Dzięki temu mogę na lekcjach korzystać z zasobów Internetu - a i z przygotowanych przeze mnie materiałów, czy fragmentów filmów,kóre to filmy tnę sobie na scenki, dzieki miłych programom komputerowym :). TAkich nauczycieli noszących swoje laptopy jest w szkole kilku. Reszta bierze szkolne. Laptop plus projektor jest także wykorzystywany na imprezach szkolnych - np. do wyświetlania ilustrujacych akademię prezentacji multimedialnych.
I git.
Generalnie duże ułatwienie i urozmaicenie (tym bardziej się przydaje, że mamy interentowy system oceniania i frekwencji -zatem na lekcji można od razu uzupełnić).

zaq123
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-20, 23:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy nauczyciel korzystający z laptopa to rzadkość ?

Postautor: zaq123 » 2009-02-17, 11:28

U nas w szkole jest laptop dla nauczycieli i niby dyrekcja patrzy przychylnym okiem na korzystanie z niego ale jak przyjdzie co do czego to jest wielki problem a to nie ma kabelka, a to właśnie dyr z niego korzysta itp.;-)

Majrzena
Posty: 88
Rejestracja: 2008-12-08, 19:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Czy nauczyciel korzystający z laptopa to rzadkość ?

Postautor: Majrzena » 2009-02-18, 19:31

Jakiś tam laptop w szkole jest do dyspozycji, ale wolę swój - przynajmniej wiem, gdzie co jest. Nie gubię się. Nie korzystam jednak z niego zbyt często na zajęciach.

Moraw
Posty: 101
Rejestracja: 2011-04-12, 17:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czy nauczyciel korzystający z laptopa to rzadkość ?

Postautor: Moraw » 2011-04-13, 16:13

Ciągle korzystam z laptopa, często swojego, ale zdarza się też, że ze szkolnego. Jednak w szkole nie jest to takie popularne, jestem chyba jednym z trzech nauczycieli, który właściwie wszystko co możliwe robią z pomocą komputera.
[center]Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae- Marcus Tullius Cicero [/center]

brynika
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-09, 20:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czy nauczyciel korzystający z laptopa to rzadkość ?

Postautor: brynika » 2011-04-22, 10:29

korzystam z laptopa, rzutnika, tablicy multimedialnej. z wszystkiego i robi to tez wiekszość nauczycieli z mojej szkoły. w kilku salach- moze 10 na stale są laptopu i rzutniki, w 1 tablica multi. ponadto na stanie szkoły 1 rzutnik "przenośny" i dwa laptopy do dyspozycji każdego. Ale na niepylącą kredę i białe tablice nie ma, więc pewnie wszystko szlag trafi :D


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron