filmowanie lekcji

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jotkade
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-02, 12:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

filmowanie lekcji

Postautor: jotkade » 2008-12-02, 12:08

Czy uczniowie mogą filmować lekcję którą prowadzę za pomocą telefonu komórkowego. Czy wystarczy, że mnie poinformują czy muszą mieć moja zgodę.

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: filmowanie lekcji

Postautor: fruzia » 2008-12-02, 18:44

Muszą miec Twoją zgodę

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: filmowanie lekcji

Postautor: motylek8 » 2008-12-02, 19:24

a z jakiego powodu uczniowie maja filmowac lekcje?

jotkade
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-02, 12:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: filmowanie lekcji

Postautor: jotkade » 2008-12-02, 20:17

Pan profesor na WOSie poinformował uczniów że w myśl konstytucji filmowanie innych nie wymaga zgody jedynie poinformowania o takim fakcie. Uczniowie bardzo szybko to podchwycili i próbują filmować rózne lekcje nie tylko moją. Nie wiem jak brzmi to w konstytucji?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: filmowanie lekcji

Postautor: edzia » 2008-12-02, 21:07

jotkade pisze:Pan profesor na WOSie poinformował uczniów że w myśl konstytucji filmowanie innych nie wymaga zgody jedynie poinformowania o takim fakcie.
Konstytucja nie zawiera tak szczegółowych rozwiązań, ba, nie wiem, czy jakikolwiek akt prawny je zawiera.

A w ogóle to na czym polega lekcja, że uczniowie filmują, nawet jeśli to jest za zgodą nauczyciela? Zamiast uczyć się tego, co w temacie lekcji? Zamiast wykonywać polecenia nauczyciela?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: filmowanie lekcji

Postautor: edzia » 2008-12-03, 09:47

jotkade, sfilmuj odpowiedź tych uczniów przy tablicy. :wink:

Nie pytaj ich o zgodę, ale koniecznie poinformuj ich o tym. :wink:

jotkade
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-02, 12:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: filmowanie lekcji

Postautor: jotkade » 2008-12-03, 12:37

Dzięki za doskonałe pomysły. Nikomu nie życzę takiego pana od WOSu. Najbardziej podoba mi sie pomysł sfilmowania ucznia przy odpowiedzi!!! :rotfl: nie omieszkam wykorzystać. Pozdrawiam wszystkich dzięki.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: filmowanie lekcji

Postautor: Jolly Roger » 2008-12-06, 08:37

zabroń filmowania, odbieraj komórki, a następnie poproś aby uczniowie z panem od WOSu (koniecznie z nim) napisali skargę w oparciu o konstytucję.
Jak im się uda to wklep na forum ku uciesze zgromadzonych. Koniecznie z imieniem i nazwiskiem profesora od WOSu. Po wsiach będziemy pokazywać nowe dziwo :twisted:

ps. Koniecznie sfilmuj jak ci wręczają "pozew" i na youtube albo inną wrzutę. Jakby się pan od WOSu trochę opierał możesz go sfilmować podczas dyzuru i gdy zabiera głos podczas rady pedagogicznej.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: filmowanie lekcji

Postautor: marianka » 2008-12-06, 20:10

A co na to statut szkoły???
Zgodnie z rozporządzeniem o ramowych statutach, statut szkoły powinien określać obowiązki ucznia, z uwzględnieniem obowiązku:aktywnego udziału w zajęciach, a także niezakłócania przebiegu zajęć przez niewłaściwe zachowanie.
W Waszym statucie powinniście mieć to ujęte i uszczegółowione (sprawdź!) U nas w tym paragrafie wpisaliśmy (m.in.) zakaz używania komórek na lekcjach.
Dla mnie filmowanie lekcji jest zakłócaniem i basta!

wojtas_rzeszow
Posty: 12
Rejestracja: 2009-01-03, 00:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: filmowanie lekcji

Postautor: wojtas_rzeszow » 2009-01-05, 23:24

No nie - ja bardzo przepraszam - o czym wogole my rozprawiamy. Uważam, że jest to osobista sprawa kazdego nauczyciela - i nie sądzę że jest sporo chetnych na swoje lekcje w serwisie youtube - naturalnie po pewnych przeróbkach np. z podlozonym ciekawym " dabingiem" lub z jakims glupawym videomontażem. Szanujmy się sami - bo jak widac społeczenstwo, i zarządzający tym calym cyrkiem nie potrafią okazac szacunku i to w kategoriach czystego czlowieczeństwa.
Osobisie abssolutnie nie pozwolilbym na nagrywanie w szkole. Owszem pozwalam jak jestem na uniwersytecie i studenci prosza o mozliwosc nagrania warsztatów. Sam tez czasami nagrywam swoje lekcje w celach czysto ewaluacyjnych. Pozdrawiam Wojtek .


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron