Rekrutacja nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

doloreska
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-08, 14:16
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Przebieg rozmowy kwalifikacyjnej

Postautor: doloreska » 2009-07-08, 14:29

Witam!
Kto z Państwa podzieli się doświadczeniami z rozmowy kwalifikacyjnej z dyrekcją? Czeka mnie ta przyjemność w piątek i zastanawiam się o co mogę być zapytana. Proszę o rady i wskazówki :)
Pozdrawiam!

lulu00002
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-03, 23:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: zachodniopomorskie

odpowiedz w sprawiem pracy

Postautor: lulu00002 » 2009-07-08, 16:39

Drodzy nauczyciele mam takie, może dosc głupie pytanie ale bardzo sie denerwuję. Byłam dzisiaj na pierwszej rozmowie w sprawie pracy jako nauczyciel biologii. W jakim czasie po podjęciu decyzji zostaje sie poinformowanym o otrzymaniu pracy? strasznie sie denerwuje bo nie wiem jak wypadłam i z tego wszystkiego nie zapytałam sie w jakim czasie mozna spodziewac się odpowiedzi. Z góry bardzo dziekuje za wszelkie odpowiedzi.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: chiczi » 2009-07-08, 19:22

Poczytaj tu:
http://www.45minut.pl/forum/topics29/re ... ifikacyjna

Głowa do góry- będzie dobrze :) :) :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: malgala » 2009-07-08, 20:01

chiczi, scaliłam.
doloreska, poczytaj cały ten wątek.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: Yoka » 2009-07-08, 21:37

nie ma reguły, zależy ilu kandydatów zamierza dyrektor "obejrzeć"

lulu00002
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-03, 23:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: lulu00002 » 2009-07-08, 21:45

Dokładnie było 4 razem ze mną.

doloreska
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-08, 14:16
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: doloreska » 2009-07-11, 08:29

Witam, jestem po rozmowie. Nie wiem po co mnie zaproszono, chyba z braku laku. Dyrektorka pogratulowała mi ukończenia dwóch kierunków studiów z wynikiem bardzo dobrym, ale stwierdziła, że najprawdopodobniej mnie nie zatrudni, bo nie mam doświadczenia i że boi się "linczu" rodziców, którzy na nauczyciela po studiach z pewnością by się nie zgodzili.... Mam już tego szczerze dosyć. Obeszłam 80 szkół w moim mieście i w każdej odsyłano mnie z kwitkiem, ba musiałam się prosić, żeby zostawić swoje CV. Wszędzie tylko słyszę: "niż demograficzny, kryzys, niech się pani przekwalifikuje na przedmiot ścisły, nie potrzebujemy nikogo, dostaliśmy z przydziału nauczyciela mianowanego". Jak to jest możliwe, że w żadnej szkole nie potrzebują pracownika???? Nikt nie odchodzi na emeryturę? Nikt nie idzie na urlop zdrowotny? Nikt nie ma urlopu macirzyńskiego? Nikt nie rezygnuje z zawodu??? Po kiego grzyba było mi kończyć polonistykę??? Gdyby chociaż za to porządnie płacili!!! No coż, bardzo chciałam pracować, ale nie wyszło. W bibliotekach nie ma pracy, w księgarniach też nie, w wydawnictwach nie, w gazetach nie. Pięknie mi się zapowiada przyszłość. Ukończone dwa ciężkie kierunki studiów, 5 na dyplomie, najwyższe kwalifikacje, predyspozycje do zawodu! Do diabła czego jeszcze można chcieć?! Może mi to ktoś wytłumaczyć??????????!!!!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: koma » 2009-07-11, 11:43

A co tu jest do tłumaczenia, doloresko??

Po prostu mamy bezrobocie czyli nie ma wolnych etatów. I tyle!
No i kogo to obchodzi, że masz dwa kierunki studiów zaliczone na piątki? Przecież w naszej kochanej Polsce zmieniły się standardy-studia mogą mieć wszyscy, jeżeli tylko zapłacą w terminie czesne, prace magisterskie to kopiuj - wklej, szef resortu może nie mieć matury a członek parlamentu europejskiego mówić tylko jedno słowo po angielsku. "Hello". Takie czasy niestety, mamy...TKM!
Ludzie nie odchodzą na jakieś emerytury czy urlopy, bo kazdy grosz ważny w normalnych rodzinach. A jeżeli nawet zwalnia sie jakies miejsce, to już leży kilka/kilkanaście podań o pracę. W pierwszej kolejności dyrektor przyjmuje nauczyciela mianowanego, bo co ma przyuczać stażystę i liczyc na efekty jego pracy po kilku latach.
Polityka oświatowa zmierza do ograniczania wydatków na szkoły, wobec czego ogranicza się godziny, odbiera zajęcia dodatkowe, łączy klasy...niż demograficzny też robi swoje...Mniej etatów.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie i serdecznie wspłczuję

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: Jolly Roger » 2009-07-15, 09:14

doloreska

gratuluję dyplomów, ale koma ma rację. Nieważne jest wynik na dyplomie, ale z czego ten dyplom masz. Masz natomiast piękny dyplom, który możesz sobie powiesić na ścianie, bo chleba z niego nie będzie, o czym powinnaś wiedzieć gdy zaczynałaś studia.

Niemniej po kilku tygodniach nie trać nadziei. Co prawda o kiepskiej sytuacji nauczycieli w łódzkim pisał Chętkowski to jednak może się coś trafi. Na zatrudnienie w szkole można liczyć i w połowie września. Przetasowania bywają pod koniec sierpnia, a i w trakcie roku szkolnego szukają nauczycieli, bo paniom się udaje zajść w ciążę.

Poza tym szukałbym zatrudnienia poza oświatą. Głowa do góry
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
agappe86
Posty: 40
Rejestracja: 2008-08-28, 14:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: agappe86 » 2009-07-16, 14:44

a z tego co ja wiem, to jeżeli dyrektor ma wybór zatrudnić stażystę lub mianowanego to ma przykaz z kuratorium aby zatrudnił stażystę <oszczędniej> Jak ja w zeszłym roku szukałam pracy to dopiero w sierpniu znalazłam już myślałam, że będę musiała iść na kasę do biedronki, ale na szczęście się załapałam dojeżdżam 52 km codziennie w jedną str ale jestem wniebowzięta bo w tym roku dalej mam pracę :)

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: marianka » 2009-07-16, 16:10

To nie tak! Kuratorium nie wywiera w tej materii żadnych nacisków! Nauczycieli opłaca Organ Prowadzący nie kuratorium.

Awatar użytkownika
agappe86
Posty: 40
Rejestracja: 2008-08-28, 14:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: agappe86 » 2009-07-16, 16:44

no ok u nas w szkole powiedziano, ze dyrektor ma zatrudniać młodych nauczycieli boto oszczędniej, nie wiem czy to wyszło z kuratorium czy ze starostwa ale tak w regionie naszym jest

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: motylek8 » 2009-07-16, 16:57

U nas najwięcej nadgodzin maja właśnie stażyści - z tych samych względów... :?

iskra
Posty: 81
Rejestracja: 2009-05-24, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

od kiedy przyjmuja nauczyciela stażyste??

Postautor: iskra » 2009-08-13, 21:20

witam,
szukam pracy jako pedagod lub nauczyciel w świetlicy, jestem ciekawa od kiedy mozna sie spodziewac jakichs odpowiedzi na aplikacje?
z gory dziekuje.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rekrutacja nauczyciela

Postautor: ann » 2009-08-13, 21:24

iskra pisze:od kiedy mozna sie spodziewac jakichs odpowiedzi na aplikacje?

Jak będą potrzebować - taka jest smutna prawda. Mogą się odezwać właściwie w każdej chwili - nawet ostatniego sierpnia albo na początku września. A czasem i w trakcie roku szkolnego.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron