Wychowanie komunikacyjne

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Wychowanie komunikacyjne

Postautor: Paweł Ł. » 2009-03-05, 15:36

Mam takie pytanie. Co ja mogę robić po takim kursie? Dyrekcja chce mnie tam skierować. Ja sobie mogę to zrobić, skoro szkoła płaci, to mi jako młodemu papierek sie przyda. Chciałbym tylko wiedzieć co ja po tym mogę?

http://www.odn-lingwista.pl/ofe/brd07.doc
Ostatnio zmieniony 2009-05-16, 09:28 przez Paweł Ł., łącznie zmieniany 1 raz.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wychowanie komunikacyjne

Postautor: edzia » 2009-03-05, 17:57

Paweł Ł., najlepiej zadaj to pytanie dyrektorowi albo organizatorowi kursu. Na pewno żadnych kwalifikacji taki kurs nie daje, jest tylko 20-godzinny. Trudno też przewidzieć program takiego kursu.

Na mój gust, to mógłbyś może prowadzić jakieś zajęcia pozalekcyjne, jakieś może kółko dla interesujących się motoryzacją? Tak mi się skojarzyło.

Może to być też udział w jakimś programie, który jakaś firma sobie wymyśliła i napisała, a teraz potrzebuje w szkołach koordynatorów. Podejrzewam nawet, że to nie szkoła płaci za kurs, tylko właśnie ta firma.

Paweł Ł. pisze:Ja sobie mogę to zrobić, skoro szkoła płaci, to mi jako młodemu papierek sie przyda.
Do czego niby?

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Wychowanie komunikacyjne

Postautor: Paweł Ł. » 2009-03-05, 18:19

edzia pisze:Paweł Ł., najlepiej zadaj to pytanie dyrektorowi albo organizatorowi kursu. Na pewno żadnych kwalifikacji taki kurs nie daje, jest tylko 20-godzinny. Trudno też przewidzieć program takiego kursu.

Na mój gust, to mógłbyś może prowadzić jakieś zajęcia pozalekcyjne, jakieś może kółko dla interesujących się motoryzacją? Tak mi się skojarzyło.

Może to być też udział w jakimś programie, który jakaś firma sobie wymyśliła i napisała, a teraz potrzebuje w szkołach koordynatorów. Podejrzewam nawet, że to nie szkoła płaci za kurs, tylko właśnie ta firma.

Paweł Ł. pisze:Ja sobie mogę to zrobić, skoro szkoła płaci, to mi jako młodemu papierek sie przyda.
Do czego niby?

Do czego, hmmm może do kólka dla interesujących sie motoryzacją....:)
Dzwoniłem, pytałem co mi daje ten kurs. jeżeli tacy ludzie tam pracują, z taka wiedzą to przepraszam za słowo, ale *** to wszystko. Owa pani powiedziała mi, że będę mógł uczyć techniki. Pytam się dalej ( bo o studiach podyplomowych w tym zakresie nawet nic nie mówiłem) a czy jeszcze coś będe mógł po tym robić, ona na to hmm, no juz tu taka pani wyszła, ja nie wiem jutro pan zadzwoni itd. Smiech na sali.
Pytanko. Dyrektor może narzucić z góry taki kurs? Tzn. kazac mi go zrobić?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wychowanie komunikacyjne

Postautor: edzia » 2009-03-05, 18:33

Paweł Ł. pisze:Owa pani powiedziała mi, że będę mógł uczyć techniki.
Po 20-godzinnym kursie? :shock: Dobre!
Paweł Ł. pisze:Pytanko. Dyrektor może narzucić z góry taki kurs? Tzn. kazac mi go zrobić?
Wątpię. Przede wszystkim niech wskaże sens robienia takiego kursu. A jeśli chodzi o pełnienie funkcji koordynatora jakiegoś programu, to nie jest ona obowiązkowa.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Wychowanie komunikacyjne

Postautor: Paweł Ł. » 2009-03-05, 18:36

Myśle, że będzie ona chciała, żebym przygotowywał młodzież do zdania egzaminu na kartę rowerowa.
Jak odbędę ten kurs, przedstawie program dla zainteresowanych <ble>

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wychowanie komunikacyjne

Postautor: marakuja » 2009-03-06, 21:13

edzia pisze:
Paweł Ł. pisze:Ja sobie mogę to zrobić, skoro szkoła płaci, to mi jako młodemu papierek sie przyda.
Do czego niby?

Do stażu- doskonalenie swojego warsztatu pracy :mrgreen:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wychowanie komunikacyjne

Postautor: malgala » 2009-03-06, 21:20

marakuja pisze:edzia napisał/a:

Paweł Ł. napisał/a:
Ja sobie mogę to zrobić, skoro szkoła płaci, to mi jako młodemu papierek sie przyda.
Do czego niby?

Do stażu- doskonalenie swojego warsztatu pracy :mrgreen:

O ile będzie potrafił wykazać jakie ten kurs dał korzyści :mrgreen:

annika916
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-01, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wychowanie komunikacyjne

Postautor: annika916 » 2009-03-30, 13:15

"Egzaminy" na kartę rowerową i motorowerową (przynajmniej jeszcze w tym roku) może przeprowadzać nauczyciel techniki, ale nic mi nie wiadomo, żeby do tego potrzebne było szkolenie, wystarczy, że się ma studia uprawniające do nauczania techniki w szkole, przynajmniej tak mi sie wydaje (żeby być tym koordynatorem). Ostatnio jednak dużo się mówi o koordynatorach różnych dziedzin (nie wiem czy są koordynatorzy jakichś innych działań, nie znam się, przepraszam jeśli palnęłam jakieś głupstwo), chodzi chyba po prostu o to, żeby oficjalnie wyznaczyć osobę odpowiedzialną za konkretny obszar działań. I tak wychowaniem komunikacyjnym zajmują się nauczyciele techniki i to oni przeprowadzają "egzaminy" na kartę rowerową i motorowerową, z tym koordynatorem to jest chyba takie doprecyzowanie. Chociaż nie wiem, czy takim koordynatorem wychowania komunikacyjnego może być ktoś inny niż nauczyciel techniki, nie wiem, może nauczyciel wuefu, i wtedy musiałby zrobić taki kurs, gdyż nie posiada tych uprawnień tak jak nauczyciel techniki. Tylko nie wiem jak to wygląda, czy może być tym koordynatorem ktoś inny niż nauczyciel techniki. A jeśli ten nauczyciel techniki faktycznie się zajmuje wychowaniem komunikacyjnym, to po co mu jeszcze kurs na koordynatora. To chyba kolejny przejaw papierologizacji.

annika916
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-01, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

Technika a wychowanie komunikacyjne (gimnazium)

Postautor: annika916 » 2009-05-12, 13:32

Witam i mam pytanie. Jestem początkującym nauczycielem techniki w szkole podstawowej i w gimnazjum, po studiach podyplomowych z tegoż kierunku (mgr polonistyki) i nie wiem gdzie szukać jakichś wytycznych odnośnie limitu godzin, które mogą być przeznaczone na realizację wychowania komunikacyjnego na lekcjach techniki. Ja w klasie 4 szk. podst.i 1 gimn. realizuję wychowanie komunikacyjne praktycznie cały rok szkolny. Planuję jeszcze po 2 lekcje z tego.

Co mi grozi za przekroczenie limitu godzin przeznaczonych na wych. kom.?
Ostatnio zmieniony 2009-05-16, 09:27 przez annika916, łącznie zmieniany 2 razy.

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wychowanie komunikacyjne

Postautor: maniakos » 2009-05-24, 08:41

Chciałbym się dowiedzieć czy przedmiot "Wychowanie komunikacyjne" jest realizowany w Waszych szkołach. Mam także pytanie odnośnie szkół (podstawowa, gimnazjum) i warunków regulaminowych.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technika a wychowanie komunikacyjne (gimnazium)

Postautor: mateoo » 2009-05-24, 13:03

annika916 pisze:Witam i mam pytanie. Jestem początkującym nauczycielem techniki w szkole podstawowej i w gimnazjum, po studiach podyplomowych z tegoż kierunku (mgr polonistyki) i nie wiem gdzie szukać jakichś wytycznych odnośnie limitu godzin, które mogą być przeznaczone na realizację wychowania komunikacyjnego na lekcjach techniki. Ja w klasie 4 szk. podst.i 1 gimn. realizuję wychowanie komunikacyjne praktycznie cały rok szkolny. Planuję jeszcze po 2 lekcje z tego.

Co mi grozi za przekroczenie limitu godzin przeznaczonych na wych. kom.?


Nie wiem co Ci grozi, ale jeśli realizujesz wych.komunikacyjne cały rok to nie jest to chyba zgodne z programem,bo jest to tylko jeden z modułow. A dlaczego tak czynisz :lol: ?
Sztuka jest pokarmem duszy.


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron