wos i wychowanie do życia w rodzinie

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

iwona517
Posty: 14
Rejestracja: 2007-06-11, 21:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

wos i wychowanie do życia w rodzinie

Postautor: iwona517 » 2007-06-28, 12:29

Proszę o informacje, jak jest w waszych szkołach. Czy lekcje wosu są prowadzone razem z zajęciami wdż czy też osobno. Nauczyciele po jakich studiach uczą wosu. Czy jeśli jest nauczanie razem tych przedmiotów i przeznacza się na nie jedną godz tygodniowo, to czy może uczyć nauczyciel który skończył wos z przedsiębiorczością- podyplomówkę, czy musi koniecznie kończyć kolejne studia. Ja mam już cztery kierunki skończone i nie mam nawet etatu. Tragedia normalnie.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: wos i wychowanie do życia w rodzinie

Postautor: renati23 » 2007-06-28, 14:29

u nas w szkole (liceum) osobno jest wos - 2 godziny tygodniowo przez jeden rok - zwłaszcza że młodzież może zdawać maturę z tego przedmiotu :smile:
natomiast wdż jest 30 godz. w trakcie roku szkolnego w pierwszej i drugiej klasie z puli godzin dyrektorskich :lol:
i nie przepadają jak jest wolny dzień :lol:

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

nieszczęśliwy ożenek wosu z wdżwr

Postautor: marianka » 2008-08-26, 14:17

Nauczyciele z gimnazjum, proszę, podzielcie się doświadczeniem; jak w Waszej szkole rozwiązany jest problem nauczania tego nieszczęsnego tworu. :wink: :wink: Pewnie mniejszy problem, gdy wosowiec ma uprawnienia do wdżwr-u, ale u nas niestety tak nie jest. Przyjmując, że zgodnie z przepisami wdżwr ma być realizowane w układzie: 9 lekcji cała klasa + 5 lekcji chłopcy + 5 lekcji dziewczynki = 19 godzin dla nauczyciela ale tylko 14 dla ucznia. Czyli teoretycznie zajęty cały semestr. Co z pozostałą cześcią klasy, gdy jedna grupa ma przez 5 tygodni ( po jednej godz. tyg) wdżwr? Świetlica? Równolegle Wos -też w grupie? Jak to ugryźć w arkuszu organizacyjnym aby jedemu i drugiemu n-lowi zapłacić?

iwona517
Posty: 14
Rejestracja: 2007-06-11, 21:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: wos i wychowanie do życia w rodzinie

Postautor: iwona517 » 2008-09-23, 16:40

u nas w szkole przez pierwszy semestr jest wos i uczy jeden nauczyciel, a drugi semestr wdż i znów uczy inny nauczyciel, ponieważ są klasy a i b, wić w zasadzie można powiedzieć, że na jednego belfra przypadają 3 godz.

Nusia
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-27, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Religia
Lokalizacja: małopolskie

WDŻ

Postautor: Nusia » 2009-01-30, 07:04

Jak to jest z nauczaniem tego przedmiotu w gimnazjum. Popzrednia dyr. pozwoliła mi uczyć WDZ mam podyplomowe 2 letnie studia, a obecna powiedziała, ze musze jeszcze zrobić WOS. Nie mam ochoty. Czy w przyszlym roku te "przedmioty"będą osobno funkcjonować w gimnazjum?

MonikaT
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-20, 14:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wos i wychowanie do życia w rodzinie

Postautor: MonikaT » 2010-02-20, 15:01

Witam!
Nauczycielem wdżwr jestem od 7 lat. Moje doświadczenie pokazuje, że uczniowie bardzo lubią i chętnie korzystają z anonimowej formy zadawania pytań tzw. skrzynki pytań.
Zgromadziłam i uporządkowałam najczęściej zadawane pytania uczniów ze szkoły podstawowej na stronie http://xn--wd-xva.pl/ Gdyby, ktoś z Państwa zechciał skorzystać lub podzielić się swoimi doświadczeniami to zapraszam i dziękuję.
Monika
True challenge knows no limits

http://xn--wd-xva.pl/

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: wos i wychowanie do życia w rodzinie

Postautor: Jolly Roger » 2010-02-22, 11:49

MonikaT,
Dzięki. Może być pomocne.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free


Wróć do „Szkolna codzienność”