Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mika
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-21, 00:20

szkola panstwowa czy prywatna?

Postautor: mika » 2007-08-27, 22:48

Witajcie:D
Skonczywszy studia licencjackie (NKJO), wybieram sie teraz na magisterskie II stopnia zaoczne, z tego wzgledu ze od wrzesnia zaczynam prace. Mam tylko dylemat... jestem juz przjeta do szkoly prywatnej w W-wie(to jest taka pewna opcja, cos na wszelki wypadek, zeby nie zostac na lodzie, ale musze przyznac ze szkola mi sie bardzo podoba) i zastanawiam sie nad zdawaniem na UJ. I tutaj moje pytania --> jak odbierane jest ukonczenie szkoly prywatnej? Czy dyr. przywiazuja duza wage do miejsca otrzymania mgr? Czy zwracaja uwage na to czy to byla panstwowa uczelnia czy prywatna?
Bylabym bardzo wdzieczna za podzielenie sie Waszymi opiniami na ten temat:D Dzieki:D

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: nadia » 2007-08-27, 23:22

Myślę,że większość dyrektorów nie zwraca na to zbytniej uwagi, ale może się mylę? Moja dyrekcja przynajmniej nie przywiązuje do tego uwagi.Powodzenia!

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: Oinone81 » 2007-08-28, 08:13

:-)

To,jaką szkołę skończysz nie ma najmniejzego znaczenia-prawda jest taka, że dla dyrektorów szkoł państwowych(zwłaszcza podstawówek i gimnazjów) prawdziwym problemem jest utrzymanie anglisty, w rzeczywistości więc bardzo często zatrudniają nawet studentów...Jak na razie,anglista może znaleźć pracę właściwie o każdej porze roku (oby tak dalej :wink:

Pracuję również w szkołach językowych i z tego co wiem,nikt nie patrzy na szkołę jaką skończyłaś-ważne byś była mgr/lic i władała językiem-w takich szkołach nikt nie przyjmuje 'na buzię' jak w państwowych, dlatego będą mieli możliwośc zweryfikowania Twojej wiedzy w czasie rozmowy.

Powodzenia-jesteś na dobrej drodze ;D

whiteeye
Posty: 74
Rejestracja: 2007-05-11, 22:01

Kurs kwalifikacyjny z przedmiotu sztuka

Postautor: whiteeye » 2008-04-15, 23:10

Może orientujecie się gdzie w Warszawie można zrobić kurs kwalifikacyjny z przedmiotu sztuka?? Będę wdzięczna za informacje.

MoGabi
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-07, 09:59
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Witam :) szukam informacji...

Postautor: MoGabi » 2008-09-07, 10:23

Dzien dobry mam pytanie, byc moze tutaj ktos bedzie umial mi odpowiedziec. Chcialabym studiowac anglistyke w krakowie, czy sa takie studia w systemie zaocznym?? gdzie szukac takich uczelni?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: dushka » 2008-09-07, 10:26

Ale to nie jest forum uczelniane.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Witam :) szukam informacji...

Postautor: ann » 2008-09-07, 18:11

MoGabi pisze:Dzien dobry mam pytanie, byc moze tutaj ktos bedzie umial mi odpowiedziec. Chcialabym studiowac anglistyke w krakowie, czy sa takie studia w systemie zaocznym?? gdzie szukac takich uczelni?

Powinny być - zobacz na UJ albo AP.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

SiTeK
Posty: 44
Rejestracja: 2007-09-11, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Pomocy - Studia, kursy, doszkolenie - Informatyka

Postautor: SiTeK » 2008-09-12, 08:34

Witam!!!

Jestem nauczycielem w szkole podstawowej z ukończonymi studiami licencjat pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.
Szukam studiów/kursów (zaocznych) gdzie mógłbym nabyć uprawnienia do nauczania informatyki.

Mam wiedzę i umiejętności, nieformalnie serwisuje pracownie komputerowa w szkole ale i nie tylko. Dyrektor zalecił żebym zrobił sobie uprawnienia do nauczania informy a ja nie wiem gdzie. Mieszkam na śląsku.

Znacie jakiś adres, kontakt itd, gdzie mógłbym zrealizować to.
Gdyby każdy myślał o sobie
o każdym by ktoś pomyślał

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: ann » 2008-09-12, 19:25

Uniwersytet Śląski, Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach, Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne - Edukacja Informatyczno-Techniczna, specjalność Informatyka i Technologia Informacyjna. Polecam ;)
Adres: Sosnowiec, ul. Będzińska 39.
tel. (032) 3689-752
Więcej informacji tutaj: http://zksb.tech.us.edu.pl/menu10/index ... anguage=pl (otwórz w IE, w innych przeglądrkach nie działa ;) ). Od razu uprzedzam, że studiów w specjalności Informatyka i Technika raczej nie ma (za mało godzin, by dać uprawnienia do dwóch przedmiotów)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

gosik
Posty: 8
Rejestracja: 2007-12-16, 22:16

studia podyplomowe

Postautor: gosik » 2009-04-14, 13:54

Co radzicie germaniście na podyplomówkę w liceum?
Lubię wszelkie dziedziny nauk human. Interesuję się też turystyką, więc może geografia, może biologia. Czy ktoś słyszał o nowej formie przedmiotu przyroda i w jakich szkołach on będzie wprowadzany.
Poradźcie? Może ktoś jest w podobnej sytuacji.
Gosik
kasik

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: nadia » 2009-04-14, 17:22

Moim zdaniem to chyba sama musisz podjąć decyzję co tak naprawdę Cię interesuje i jakiego ewentualnie przedmiotu chciałabyś nauczać. Może weź pod uwagę czy z tego drugiego przedmiotu będziesz mieć godziny.
P.s. A tak na marginesie to jesteś germanistą czy anglistą ;) ?

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: mateoo » 2009-04-14, 18:10

Przyroda pojawi się w liceach ogólnokształcących i uczyć się jej będą klasy humanistyczne, które nie mają rozszerzonych przedmiotów przyrodniczych (biologia, geografia, chemia, fizyka) już za 4 lata. Gdybyś skończyła geografię (jest jej 3 godziny na cykl i zazwyczaj jest to etat dla 1 n-la) to i tak za kilka lat zabraliby Ci godziny, bo nazwyczajniej by ich nie było - wejdzie przyroda, więc znowu musiałabyś kończyć podyplomowe... Nie lepiej jakiś język polski ? Kiedyś były podyplomówki z tzw. bloku humanistycznego, po których można było uczyć polskiego, historii, plastyki i sztuki i sam żałuję, że się nie wziąłem za nie ;)
Sztuka jest pokarmem duszy.

JankesLee
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-13, 12:53
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

studia podyplomowe

Postautor: JankesLee » 2009-04-20, 19:28

Witam!
Piszę tutaj, chociaż mam już założony temat w dziale : "wychowanie fizyczne"- to z tego powodu, że tu jest większe zainteresowanie tematami i liczę na więcej różnych opinii. Skończyłem studia mgr pedagogiczne spec. przysposobienie obronne, ale jak wiadomo od przyszłego roku mój przedmiot ulega reformie (będzie tak : 1 godzina w gimnazjum i 1 w szkole średniej), więc o wyrobienie pensum będzie ciężko... dlatego myślę o studiach podyplomowych (jeszcze niedawno myślałem o w-fie, lecz teraz skłaniam się ku geografii bądź historii). PO, a raczej edukacje dla bezpieczeństwa planuję uczyć gdy już skończę podyplomówkę tylko dodatkowo na 1/2 lub 1/3 etatu, a drugi przedmiot uczyć jako podstawowy najlepiej na cały etat...
Moje pytanie brzmi: jakie są szanse nauczania po studiach podyplomowych? Czy osoby po takich studiach są przyjmowane do pracy w szkole? Jak to może wyglądać w mojej sytuacji?
Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :D

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: marianka » 2009-04-20, 20:02

Polityka kadrowa zwykle wygląda tak: przy większej liczbie kandydatów wygrywa ten, który ma studia magisterskie, a nie tylko podyplomówkę. Argument: (potencjalnie) większe prawdopodobieństwo ugruntownej wiedzy merytorycznej. Tyle od strony pracodawcy.
Od strony nauczyciela: Łatwiej złapać etat wuefiście aniżeli innym przedmiotowcom; w gimnazjum 4 godz. w-fu, a historii 2 godz.
Podyplomówka z w-fu + kwalifikacje do ed. dla bezp. to dobry i łakomy kąsek dla wielu gimnazjów.

JankesLee
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-13, 12:53
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: JankesLee » 2009-04-20, 21:07

Dzięki za odpowiedz :] hmm... większa ilość kandydatów...zgadzam się... ale czy faktycznie kandydatów jest tak dużo?
Z w-fem to może być problem... bodajże od września ma być reforma w-f - jednak faktycznie lepiej będzie skończyć 5 letnie studia...

"Dwie godziny tygodniowo to zajęcia w systemie klasowo-lekcyjnym, czyli takie, jak dotychczas. Drugie dwie - to fakultety. Dyrekcja w porozumieniu z nauczycielami wybierze ich profil, uwzględniając kwalifikacje nauczycieli, szkolną bazę i zainteresowania uczniów: sportowy, rekreacyjno-zdrowotny i taneczny lub turystyczny".

"Nowy program zakłada, że uczniowie będą uprawiać dyscypliny sportu, które po prostu lubią, np. taniec czy kajakarstwo. Jeśli ktoś woli maszerować - wybierze się z wuefistą na sobotnią wycieczkę".

"Jeśli na jeden fakultet we wrześniu zgłosi się 26 uczniów, część mojej kadry będzie zbędna"


Wróć do „Szkolna codzienność”