Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: marianka » 2009-04-20, 21:23

Baju, baj, baju baj, proszę Pana!
Zbyt długo siedzę w oświacie, aby wierzyć w taką egzotykę jaką zafundowało nam (kolejny raz!) ministerstwo! Od września praktycznie niewiele się zmienia w nauczaniu w-fu. Te nagłośnione fakultety nadal w fazie słodkiej twórczości ludowej.
Pokaż mi taką szkołę, w której możliwe jest zastosowanie wszystkich proponowanych zmian w podstawie programowej w-fu!!! No, może jakieś wielkomiejskie szkoły to i owszem... , wybiórczo, ale ogólnie... :shock:

JankesLee
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-13, 12:53
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: JankesLee » 2009-04-20, 21:51

Artykuł dotyczył Bydgoskich szkół...Nie wiem, jak to będzie... to się okaże... może być tak, że w praktyce za wiele się nie zmieni:] napisałem tą informacje w ramach ciekawostki :D ale to nie jest sedno tego tematu:P Tak jak pisałem powyżej myślę o innych przedmiotach:D Jestem ciekawy co inni forumowicze sądzą o studiach podyplomowych :D

anakuba
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-08, 15:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: wielkopolskie

uprawnienia do nauczania początkowego

Postautor: anakuba » 2009-06-09, 16:05

Jestem nauczycielem przyrody i biologii, ale chcę zrobić podyplomówkę z nauczania początkowego. Czy ktoś orientuję się, gdzie w Poznaniu warto to robić?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: renati23 » 2009-06-10, 18:14

anakuba, a powiedz mi słoneczko jak się ma tytuł twojego postu do treści :evil:

anakuba
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-08, 15:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: wielkopolskie

renati23

Postautor: anakuba » 2009-06-16, 16:54

renati23, a Ty słoneczko moje, powiedz mi jak się ma Twoja odpowiedź do mojego pytania??

:rotfl:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: renati23 » 2009-06-21, 18:09

A czytałaś regulamin forum :lol:

11. Nadawaj tematom tytuły, które krótko i rzeczowo będą odzwierciedlać treść w nich zawartą, po których osoba później szukająca czegoś na forum mogła to odnaleźć. Tematy, których tytuły pisane są wielkimi literami będą kasowane.

olka0207
Posty: 11
Rejestracja: 2009-06-23, 17:23
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: olka0207 » 2009-06-23, 17:46

JankesLee pisze:Artykuł dotyczył Bydgoskich szkół...Nie wiem, jak to będzie... to się okaże... może być tak, że w praktyce za wiele się nie zmieni:] napisałem tą informacje w ramach ciekawostki :D ale to nie jest sedno tego tematu:P Tak jak pisałem powyżej myślę o innych przedmiotach:D Jestem ciekawy co inni forumowicze sądzą o studiach podyplomowych :D


Ja jestem całkowicie przeciwna studiom podyplomowym,no chyba,że ktoś ukończył np.biologię i podyplomowo zrobił chemię - wtedy ok,jest powiązanie i taka osoba jest kompetentna.

Niestety, coraz więcej Pań polonistek,plastyczek,wufeistek czy świetliczanek robi roczne zaoczne kursiki z języków obcych i takie Panie uczą niekiedy nawet w gimnazjach czy,o zgrozo,w szkołach średnich choć wiedzę mają raczej ubogą.
Niestety,przez takie praktyki nie ma w szkołach miejsca dla osób takich jak ja - licencjat (dziennie) na Państwowej uczelni, teraz magisterka z filologii angielskiej i co?
Praktycznie zero szans na pracę czy na odrobienie stażu bo wszędzie "Panie po studiach podyplomowych".Założę się,że takie osoby nie wiedzą wiele więcej ode mnie,czasem wręcz poziom ich "wiedzy" jest tak oszałamiający,że nawet dzieci w podstawówce takich nauczycieli poprawiają... Oto moje zdanie.

Gdzie równe szanse?

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Studia podyplomowe

Postautor: marek474 » 2009-08-06, 17:15

Witam! Zwracam się z pytaniem do forumowiczów, może ktoś jest akurat w temacie.
Mianowicie chodzi mi o podyplomowe studia dla nauczycieli, częściowo finansowane z funduszy Unii (projekty EFS). Czy ktoś ma informacje, czy takie studia są organizowane w najbliższym roku akademickim na uczelniach na terenie Śląska lub Opolszczyzny? Przyznam się, że przeglądając strony sam nic nie znalazłem...

klorom1
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-25, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: opolskie

Studia zaoczne z informatyki pedagogicznej

Postautor: klorom1 » 2009-08-25, 13:16

Poszukuję uczelni, na której mógłbym studiować zaocznie informatykę pedagogiczną tzn. w szkole podstawowej i gimnazjum. Może ktoś mi pomoże?

SiTeK
Posty: 44
Rejestracja: 2007-09-11, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Kurs kwalifikacyjny - informatyka dla SP i Gimn.

Postautor: SiTeK » 2009-08-31, 21:44

Witam !!

Jestem Wychowawca na świetlicy po Lic. POW.
Chciałbym zrobić informatykę żeby mógł legalnie lekcje prowadzić. Nie mogę znaleźć uczelni, firmy która prowadziłaby takie kursy. Wszędzie gdzie kliknąłem, zapukałem, chcieli dyplom po matematyce co najmniej.

Czy ktoś z was wie gdzie na śląsku można zdobyć uprawnienia bez matematyki??
Gdyby każdy myślał o sobie
o każdym by ktoś pomyślał

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: ann » 2009-08-31, 22:12

Podyplomówka z Edukacji Informatyczno-Technicznej (specjalność informatyka oczywiście) na UŚ starczy? Tylko nie wiem, jak z Twoimi uprawnieniami by było, bo koleżance po POW mówili, że nie ma uprawnień pedagogicznych ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

ewagca
Posty: 85
Rejestracja: 2008-09-11, 20:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: ewagca » 2009-09-01, 12:05

ann pisze:koleżance po POW mówili, że nie ma uprawnień pedagogicznych ;)


Jeżeli jest nauczycielem jakiegokolwiek przedmiotu to ma uprawnienia pedagogiczne i na studiach podyplomowych z innego kierunku nie studiuje już pedagogiki tylko metodykę danego przedmiotu.

SiTeK pisze:Czy ktoś z was wie gdzie na śląsku można zdobyć uprawnienia bez matematyki??


http://www.wiinom.us.edu.pl/index.php/s ... auczycieli
Robiłam tam "podyplomówkę" dwa lata temu. Wystarczył dyplom magisterski.

Awatar użytkownika
Hoya
Posty: 36
Rejestracja: 2008-10-31, 20:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: Hoya » 2009-09-01, 13:14

Polecam podyplomówkę na kierunku "Technologia Informacyjna i Informatyka" w stowarzyszeniu Komputer I Sprawy Szkoły (www.kiss.pl). Stowarzyszenie działa pod patronatem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ciekawe zajęcia, bardzo fajna atmosfera, studia skierowane do nauczycieli wszystkich przedmiotów (ja jestem po germanistyce).

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: ann » 2009-09-03, 13:42

ewagca pisze:Jeżeli jest nauczycielem jakiegokolwiek przedmiotu to ma uprawnienia pedagogiczne i na studiach podyplomowych z innego kierunku nie studiuje już pedagogiki tylko metodykę danego przedmiotu.

Po opiekuńczo-wychowawczej pracuje na świetlicy.
ewagca pisze:http://www.wiinom.us.edu....dla-nauczycieli
Robiłam tam "podyplomówkę" dwa lata temu. Wystarczył dyplom magisterski.

ja robiłam tą http://www.wiinom.us.edu.pl/index.php/s ... techniczna (wychodziła chyba taniej ;) )
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

ewagca
Posty: 85
Rejestracja: 2008-09-11, 20:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: ewagca » 2009-09-03, 16:50

ann pisze:Po opiekuńczo-wychowawczej pracuje na świetlicy.


To nie istotne. Ma uprawnienia pedagogiczne i już. U mnie w szkole też nauczycielki ze świetlicy robią "podyplomówk"i z różnych przedmiotów, uczą i nikt nie zakwestionował ich uprawnień pedagogicznych.


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron