Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: synapsa » 2009-10-07, 20:10

Cytryn pisze:Muszę
to słowo powinno zniknąć z Twojego słownika! nie dźwigasz na swoich plecach Twojej szkoły. Moim zdaniem koniecznie powinnaś odpuścić i nie patrzeć na "cudze" dzieci, że je zawiedziesz tylko patrz na swoje bo są ważniejsze!!!! Dobrze widzisz, że ani dyrekcja nie jest Ci wdzięczna za poświęcenie, a wręcz przeciwnie z tego wszystkiego wynika, że "zajeżdża" Cie niemiłosiernie (ale na to pozwoliłaś i przepraszam za wyrażenie), ani dzieciaki Ci nie podziękują, bo to się rzadko zdarza. Moim zdaniem: marsz do lekarza! A zresztą.... zrobisz jak zechcesz, bo dorosła jesteś :)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: dushka » 2009-10-07, 20:37

Cytryn pisze:Nie mogę iść na zwolnienie. Prowadzę chór i zespoły, teraz akurat będę miała trzy koncerty, nie mogę zawieść dzieci...


A to się weź kobieto zastanów, co jest ważniejsze dla Ciebie - dzieci szkolne, czy dzieci prywatne.

Awatar użytkownika
anetakam0
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-08, 08:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: anetakam0 » 2009-10-07, 21:24

Też "musiałam" aż ... zaszłam w ciążę, potem ... no wystarczy powiedzieć, że mimo mojej dwuletniej nieobecności szkoła jakoś funkcjonuje i się nie zawaliła :)
Cytryn - odpuść - najwyżej Cię dyr ochrzani.
Wiem, że łatwo radzić - sama takich rad nie słuchałam tylko harowałam jak wół roboczy :)

Jako matka, zona i nauczycielka wiem, że czasem jak raz pokażesz, że coś potrafisz, to potem będą Tobą orać: mąż, dzieci, szef ... smutne, ale prawdziwe...
Zostawiaj zawsze po drodze to, co najbardziej cenne: okruchy szczęścia w sercach ludzi.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: malgala » 2009-10-07, 21:31

Cytryn pisze:Nie zrobi wielkich oczu tylko mnie ochrzani i wyleje na mnie całą swoją złość.

No to czekaj aż Cię karetka na sygnale odwiezie. I nie zdziwiłabym się, gdyby na dodatek w kaftanie bezpieczeństwa, bo albo zasłabniesz, albo wybuchniesz tak, że staniesz się niebezpieczna dla siebie i innych.
dushka pisze:A to się weź kobieto zastanów, co jest ważniejsze dla Ciebie - dzieci szkolne, czy dzieci prywatne.

Straconych lat nie nadrobisz, zerwanych więzi nie odbudujesz. No ale jeżeli chcesz, aby Twoje własne dzieci powiedziały kiedyś, że nigdy nie liczyły się w Twoim życiu, bo szkolne były ważniejsze i Twój własny mąż trafił na kogoś, kto będzie mógł trochę swego czasu i zainteresowania mu poświęcić, to Twój wybór.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: Cytryn » 2009-10-07, 22:11

Macie rację...Dałam się zajechać. Nie potrafię się postawić, nie potrafię pracować w takiej atmosferze, kiedy ktoś wyładowuje się na mnie...Może zajdę w ciążę...I będę usprawiedliwiona... :crazy:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: dushka » 2009-10-08, 16:47

Szczerze? Po pierwsze wątpię, by nawet ciąża zmotywowała cię do postawienia się dyrekcji i odpuszczenia - bo jak widać, posiadana już rodzina jest na 2 planie. Po drugie - urodzisz dziecko, a potem znów będzie tak, jak teraz. Potrafisz tylko narzekać i harować, harować i narzekać, nic więcej. Szkoda tu czasu i miejsca na jakiekolwiek dyskusje, kolejny temat, w którym przewija się ta sama bajka z Tobą w roli głównej. Nie, to nie jest atak na Ciebie - tylko może, jak ktoś walnie prawdę prosto z mostu - otworzą ci się jakieś klapeczki i przejrzysz na oczy.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: Cytryn » 2009-10-08, 21:19

Dushka- wątek mój, problem mój, to i ja byłam w roli głównej. Bardzo przepraszam, że zajęłam Wam czas.Przestanę już pisać na forum.
Dziękuję wszystkim życzliwym duszom i radom. Trzymajcie się.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: koma » 2009-10-08, 21:22

Cytryn pisze:Przestanę już pisać na forum.

Cytryn, daj spokój...
Tutaj to dushka lubi być w roli głównej, sądząc po ilości postów :wink: :wink:
Zostań i dziel się problemami - po to jest forum.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: malgala » 2009-10-08, 22:21

Cytryn, dushka ma rację. Musisz się otrząsnąć. Dzieci szkołę skończą i nawet nie docenią Twojego wysiłku. Ich rodzice również. Dyrekcja taką harówkę uważa za coś normalnego.
A co z Twoim życiem i rodziną? Poświęcając się tak bardzo szkole stracisz coś bardzo ważnego, czego potem, może nawet nigdy, nie będziesz mogła odzyskać.
I nawet kolejna ciąża nie pomoże, bo znów rzucisz się w wir pracy. Już teraz zaniedbujesz rodzinę. Chcesz taki sam los sprawić następnemu dziecku?
Jesteś dorosła, masz prawo sama podejmować decyzje, ale nie jesteś sama i konsekwencje tych decyzji również rodzina ponosi oraz dzieci szkolne.
dushka pisze:Nie, to nie jest atak na Ciebie - tylko może, jak ktoś walnie prawdę prosto z mostu - otworzą ci się jakieś klapeczki i przejrzysz na oczy.

Jeśli tego nie zrozumiesz, to albo zawał, albo szpital psychiatryczny, albo strata rodziny. Mogą jeszcze wystąpić te trzy elementy razem. Wybór należy do Ciebie.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: Paweł Ł. » 2009-10-08, 22:37

dushka pisze:Szczerze? Po pierwsze wątpię, by nawet ciąża zmotywowała cię do postawienia się dyrekcji i odpuszczenia - bo jak widać, posiadana już rodzina jest na 2 planie. Po drugie - urodzisz dziecko, a potem znów będzie tak, jak teraz. Potrafisz tylko narzekać i harować, harować i narzekać, nic więcej. Szkoda tu czasu i miejsca na jakiekolwiek dyskusje, kolejny temat, w którym przewija się ta sama bajka z Tobą w roli głównej. Nie, to nie jest atak na Ciebie - tylko może, jak ktoś walnie prawdę prosto z mostu - otworzą ci się jakieś klapeczki i przejrzysz na oczy.

Kurdę ---->Potwierdzam. Poleciłbym jakieś ćwiczenia relaksacyjne, ale ty nie masz kiedy...Daje do myślenia?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: dushka » 2009-10-09, 17:26

koma pisze:Tutaj to dushka lubi być w roli głównej, sądząc po ilości postów :wink: :wink:


Koma, odstosunkuj się ode mnie z łaski swojej. Ty chyba również - sądząc po ilości kąśliwych komentarzy do innych userów, czyż nie?

A Cytryn enty raz już pisze, że odchodzi z forum, że więcej pisać nie będzie. Wrażenia to na mnie już nie robi.

A moje wcześniejsze słowa do niej naprawdę nie były złośliwe - ale ileż można czytać w koło Macieju to samo, radzić kobiecie to samo, a ona uparcie narzeka i NIC nie robi ze swym życiem? Ja wiem, że to łatwe nie jest. Ale życie jest jedno, i albo przeżyjemy je w kupie gnoju, albo na pachnącym sianie. Co kto lubi.

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: synapsa » 2009-10-09, 18:48

no to myślę, że już sporo przykrych słów tutaj padło i tyle wystarczy.

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: Witold Telus » 2009-10-09, 21:49

Pax vobiscum.

"Cmentarze pełne są ludzi niezastąpionych."
Georges Clemenceau.

Cytryn - najgorsze dla nas to uwierzyć w to, że jesteśmy nie do zastąpienia.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: koma » 2009-10-10, 19:19

dushka pisze:Koma, odstosunkuj się ode mnie z łaski swojej. Ty chyba również - sądząc po ilości kąśliwych komentarzy


Wyluzuj, grzecznie proszę.
Skupiam się na pomocy ludziom, a nie na ich wiecznym prostowaniu wg własnej miary.

Przecież możesz nie wchodzić na wątki Cytryn, jeżeli Cię wkurzają. Przymusu nie ma. Nie czytasz i po sprawie.

Witold Telus pisze:Pax vobiscum.

Teraz ok :wink:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Czy dyrektor moża nakazać brać udział w szkoleniu

Postautor: dushka » 2009-10-10, 19:28

Sama wyluzuj :] Równie dobrze Ty nie musisz czytać moich wypowiedzi.


Wróć do „Szkolna codzienność”