Obowiązkowy strój sportowy nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Miłka
Posty: 14
Rejestracja: 2009-03-02, 15:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Obowiązkowy strój sportowy nauczyciela

Postautor: Miłka » 2009-10-21, 14:55

W naszej szkole dyrektor wydał zarządzenie nakazujace nauczycielkom kształcenia zintegrowanego zakup sprtowego stroju na lekcje wychowania fizycznego. Oczywiście, nie ma mowy o tym, z jakich środków, bo każdy wie! Dawno nie nauczałam tego przedmiotu i takiego stroju nie mam i coś mnie bierze na samą myśl, że znowu muszę wydać swoje pieniądze i do tego ktoś mi jeszcze każe to zrobić, bo troszczy się o bezpieczeństwo dzieci. Niedługo każe nam za własne pieniądze wymienić śliską podłogę na korytarzu, gdzie mamy lekcje w.f. No cóż, nauczyciele tyle zarabiają! Co wy na to?

Miłka
Posty: 14
Rejestracja: 2009-03-02, 15:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Obowiązkowy strój sportowy nauczyciela

Postautor: Miłka » 2009-10-21, 16:11

Tak. Każda z nas musiała podpisać.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Obowiązkowy strój sportowy nauczyciela

Postautor: koma » 2009-10-21, 16:18

Skoro "nakazał", to musi dac pieniądze. Jak wuefistom ;D

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Obowiązkowy strój sportowy nauczyciela

Postautor: Ewryl » 2009-10-21, 18:06

W mojej szkole kiedyś też dyrekcja wydała takie zarządzenie, ale wszystkie panie nauczania zintegrowanego dostały pieniądze na zakup stroju.
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Obowiązkowy strój sportowy nauczyciela

Postautor: krg54 » 2009-10-22, 01:01

I bardzo dobrze, że dyrektor wydał takie zarządzenie! Czasami można było pękać ze śmiechu lub płakać z rozpaczy, gdy widziało się panią z maluchami na boisku - szpilki, spódnica albo krótka, że .... widać, albo długa ograniczająca ruchy. Dla mnie to była żenada! Skoro mogą uczyć tego przedmiotu, to uważam, że powinny ich obowiązywać te same wymagania, co innych n-li wf. Nie ma zmiłuj! U nas takie zalecenie istnieje już od kilku lat i powinno obowiązywać wszędzie.

Miłka
Posty: 14
Rejestracja: 2009-03-02, 15:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Obowiązkowy strój sportowy nauczyciela

Postautor: Miłka » 2009-10-22, 09:28

Krg54, nie chodzi o przebieranie się w strój, tylko o to, że dyrektor nakazał wydanie pieniędzy MOICH, przeze mnie zarobionych! Dla mnie to ubezwłasnowolnienie! Jakoś nie słyszałam, aby sekretarka kupowała za swoje pieniądze materiały biurowe, pielęgniarka nie idzie do szpitala z zakupionymi przez siebie strzykawkami. Przykłady można mnożyć. Mam dość tego, że kupuję za własne pieniądze przewodniki, książki, brystol, mazaki, szkolę się. Ale przynajmniej nie mam nakazu na piśmie! Tego typu zarządzenie OBRAŻA mnie!!! Twoja wypowiedź również!


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron