Praca w dwóch szkołach równocześnie

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: Belfrzyca » 2011-08-17, 09:21

To ja się podłączę pod temat i zapytam, co jeśli pracowałabym w dwóch szkołach i pokryłyby mi się terminy rad pedagogicznych?

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: arsandra » 2011-08-17, 09:43

Tak mi przyszło do głowy,...czy muszę pytać obecną Dyrekcję o zgodę?
„Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć”. Albert Einstein

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: malgala » 2011-08-17, 14:50

Przeczytajcie ten wątek od początku.

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: arsandra » 2011-08-17, 22:29

Przepraszam, że założyłam nowy temat, nie udało mi się znaleźć tego, dopiero po napisaniu.
Zanim uzyskałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, byłam na rozmowie w tej drugiej szkole oraz rozmawiałam ze swoją Panią Dyrektor. W drugiej szkole p. Dyrektor obiecała, że plan dopasuje i jest wyrozumiała, jeśli chodzi o ewentualne pokrywające się rady. W macierzystej szkole Pani Dyrektor nie powiedziała nie, nie powiedziała tak. W sumie powiedziała, że lekko nie będę mieć, że z planem może mieć na względzie to, że może będę mieć lekcje tak, żeby wcześniej skoczyć i jechać do tej drugiej szkoły. Mam nadzieję, że uda się to pogodzić.
„Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć”. Albert Einstein

Ewa158
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-27, 13:02
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: Ewa158 » 2012-01-06, 17:02

Witam.Chciałabym podjąć dodatkową pracę jako nauczyciel w innej szkole nie zawiadamiając mojego dyrektora. Wiem ,że prawdopodobnie nie powinno go to interesować ale nie znam dokladnych przepisów.Czy mogłabym otrzymać konkretny przepis, rozporządzenie , ktore o tym mowi?Druga sprawa:jaką umowę powinnam podpisać w szkole , wktorej podejmuje dodatkowa prace, aby liczylo to sie do emerytury. Czy mozna prosic tez o dokladny przepis?Czy w macierzystej szkole moge pracowac np. 4 dni w tygodniu czy obowiazuje nas 5 dniowy tydzien pracy?W ciagu 2 dni musze podjac decyzje. Dziekuje bardzo za pomoc. Ewa.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: koma » 2012-01-06, 18:08

KN nie każe nauczycielowi uzyskiwać zgody dyrekcji na dodatkowe zatrudnienie w innej szkole. Istnieje jednak ryzyko braku takiej zgody, a choćby poinformowania dyrekcji o powyższym. Może sie zdarzyć, że zajęcia będą ze sobą kolidowały - wystarczy czasem mała zmiana planu w szkole macierzystej czy jakies inne zajęcia, w ramach 40 godzin. Zgodnie z KN jesteś zobowiązana do realizacji zadań związanych z powierzonym stanowiskiem oraz funkcjami placówki, w której jesteś zatrudniona.
Uważam więc, że lepiej taką zgodę uzyskać. Może nawet przez kontakt dyrektorów obu placówek.

Odprowadzane składki z tej drugiej szkoły będą oczywiście wpływać na przyszłą emeryturę.

Niestety, nauczyciel zatrudniony na cały etat ma pięciodniowy tydzień pracy.

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: Peonia » 2012-01-06, 18:55

Dzięki porozumieniu miedzy dyrektorami mozna uzyskać zgodę na takie opracowanie planu, aby wszystko pasowało i nie kolodowało ze sobą, nawet 4 dniowy tydzień pracy w jednej placówce, a ten piaty dzień w innej. Warto więc poinformować swojego dyrektora.

Gra?Miel
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-28, 13:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Problem pomozcie

Postautor: Gra?Miel » 2013-08-28, 13:12

Witam,
Jestem tu nowa wiec się ładnie przywitam i przejdę do rzeczy. Jestem nauczycielem 8 rok.. Pracuje w dwóch placówkach gdzie mam etaty, w szkole publicznej i niepublicznej W szkole publicznej pełnie funkcje SiP ( od tego roku jestem nauczycielem mianowanym). Taki stan rzeczy trwa przez 4 lata ( nieukrywałam przed dyrekcją w szkole państwowej ze muszę pracować w dwóch miejscach ( kredyt mieszkaniowe etc). Do tej pory nie było problemów, pełniłem funkcje wychowawcy w jednej szkole i w drugiej ( w jednym roku dwie klasy) , żadnych uwag wręcz pochwały nagrody dyrekcji. W dniu wczorajszym zostałem w trybie pilnym zostalam wezwana do szkoły( mam małe dziecko wiec jest to problem o czym poinformowałam) w celu napisania podania o to ile godzin chce mieć i czego oczekuje. W rozmowie z dyrekcją (bardzo nieprzyjemna) zapowiedziano mi (2 dni przed radą) że nie dostane dnia wolnego, wiec będzie mi trudno połączyć dwie szkoły. Czy jest jakieś wyjście z trej sytuacji czekam właśnie na odpowiedz, trochę zaskoczona całą sytuacją ponieważ praca w dwóch szkołach da się pogodzić( z sukcesem zrealizowałam kilka projektów). Mam wrażenie że poprzez odmowe stawienia sie natychmiast prostu chce mi się zrobić na złość i pokazac (tylko co?) czy jest jakieś wyjście z sytuacji. to nie pierwsze takie zagranie naszej dyrekcji alo ludzie siedza cicho? co moge zrobic?

Poprawiłam post, bo pierwotnie podlinkował mi reklamę. Jest już w orginale.
Ostatnio zmieniony 2013-08-28, 18:31 przez Gra?Miel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: iluka » 2013-08-28, 13:24

Pogubiłam się ...
Która szkoła jest Twoją macierzystą?
W której była ta rozmowa?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: iluka » 2013-08-28, 13:32

Gra?Miel pisze:nie dostane dnia wolnego,

Karta Nauczyciela
Art. 42c.
1. Nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy. Nauczycielom dokształcającym się, wykonującym inne ważne społecznie zadania lub - jeżeli to wynika z organizacji pracy w szkole - dyrektor szkoły może ustalić czterodniowy tydzień pracy.
tzn. NIE MUSI
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Gra?Miel
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-28, 13:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: Gra?Miel » 2013-08-28, 13:40

trudno okreslic ktora jest macierzysta bo w tamtym roku z 20 h w panstwowej polecialo na 15 a teraz ma wrocic etat. czyli dobra wola dyrekcji? w niepublicznej mam od 8 lat etat

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: iluka » 2013-08-28, 13:52

No do odprawy, emerytury, nagrody jubileuszowej musisz to wiedzieć... :D

Do układanie podziału godzin też trzeba, bo to ta dryga , trzecia ma się dostosować do pierwszej a nie odwrotnie :P

W której szkole była ta rozmowa?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Gra?Miel
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-28, 13:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: Gra?Miel » 2013-08-28, 14:29

w panstwowej,

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: iluka » 2013-08-28, 14:39

Gra?Miel pisze:praca w dwóch szkołach da się pogodzić
80 godzin tygodniowo z małym dzieckiem - nawet z boną - nie dałabym rady :x
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Dzikowski
Posty: 1
Rejestracja: 2013-11-06, 14:58
Lokalizacja: mazowieckie

Praca w 2 szkołach

Postautor: Dzikowski » 2013-11-06, 15:05

Witam
Mam nauczyciela który jest zatrudniony w 2 szkołach w mojej i sąsiedniej.
Czy jeśli nauczyciel chce jechać na wycieczkę ze swoją klasą którą ma w szkole podstawowej, a w tym dniu ma lekcje w naszej szkole czyli gimnazjum, to mogę go zatrzymać i nie dać zgody na wyjazd?
Jakie są przepisy w tej sprawie?
Dziękuję za pomoc


Wróć do „Szkolna codzienność”