Praca w dwóch szkołach równocześnie

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Kto zna sposób na roztrojenie się?

Postautor: anmar » 2008-01-15, 21:32

Pracuję w 3 placówkach. We wszystkich Rada Pedagogiczna jest w tym samym dniu i o tej sdamej godzinie. Zaden z dyrektorów nie chce m,nie zwolniC. Nie umię się rzotroić.
Co mam zrobić? Może L-4

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: malgala » 2008-01-15, 21:53

anmar pisze:Może L-4

Też wyjście tylko naciągane.
Sposobu innego poza dogadaniem się z dyrektorami nie znam. Gdyby wszyscy zdecydowanie zażyczyli sobie mojej obecności wzięłabym raczej urlop bezpłatny.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Kto zna sposób na roztrojenie się?

Postautor: Jethro Tull » 2008-01-15, 21:53

anmar pisze:Pracuję w 3 placówkach. We wszystkich Rada Pedagogiczna jest w tym samym dniu i o tej sdamej godzinie. Zaden z dyrektorów nie chce m,nie zwolniC. Nie umię się rzotroić.
Co mam zrobić? Może L-4

no niestety takie są czasem sytuacje gdy sie pracuje w kilku placówkach. Któraś z tych placówek jest podstawowym miejscem pracy?

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: anmar » 2008-01-16, 02:30

Chyba faktycznie napiszę o bezpłatny. Problem w tym, że w szkole która nie jest moją macierzystą placówką mam wychowawstwo.

Awatar użytkownika
michalborek
Posty: 4
Rejestracja: 2008-07-04, 09:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: opolskie

Praca w dwóch szkołach - czy można mnie za to zwolnić?

Postautor: michalborek » 2008-07-04, 09:33

Witam serdecznie.
Jestem nauczycielem mianowanym i posiadam umowę na czas nieokreślony na pełny etat. Ostatnio dostałem propozycje podjęcia dodatkowej pracy w innej szkole, w innej gminie i miejscowości. Technicznie jest możliwe, aby te dwie prace (1 cały obeny etat i pół nowego) pogodzić. Jednak mam pytanie - czy dyrektor w obecnej szkole może za to mnie zwolnić np. pod pretekstem, że zabieram pracę komuś, kto jej nie ma w ogóle lub ograniczyć etat do połowy? Czy prawo przewiduje możliwość podjęcia takich działań ze strony dyrekcji lub organu zarządzającego szkołą? Proszę o odpowiedź, gdyż muszę się zdecydować na tę dodatkową pracę już wkrótce.

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: Witold Telus » 2008-07-04, 10:35

Nie może. Takie dodatkowe zatrudnienie osobiście mam już od 12 lat Jedyny problem to zgranie planów zajęć, ale da się to zrobić.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: koma » 2008-07-04, 11:23

Na zatrudnienie dodatkowe w innej szkole musi wyrazić zgode obecny dyrektor. Przecież chodzi również o zgranie planów zajęć.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: Jethro Tull » 2008-07-04, 20:20

koma pisze:Na zatrudnienie dodatkowe w innej szkole musi wyrazić zgode obecny dyrektor. Przecież chodzi również o zgranie planów zajęć.

nie musi wyrażać zgody ale też nie ma obowiązku "dostrajać" planu jeśli uzna, że będzie to godzić w interes jego szkoły i uczniów i wtedy z połówki etatu nici. Najlepiej iść do dyrka i zwyczajnie pogadać zanim podejmiesz te 1/2 etatu

Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 2008-06-27, 23:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: Obywatel » 2008-08-22, 11:04

Szkoła, w której masz tzw. pierwszy etat nie musi dostosowywać planu zajęć do Twoich innych miejsc pracy, choć może to zrobić jeśli dyrektor wykaże dobrą wolę. Formalnie natomiast pracodawca nie może nigdy nikomu zabronić podjęcia dodatkowej pracy, chyba że takie zastrzeżenie figuruje w umowie o pracę lub regulują to odrębne przepisy - np. w przypadku pracowników urzędów skarbowych. Taka świadomość wszechobecnych zakazów i ograniczeń pozostała w nas chyba jeszcze z PRLu. W innym temacie czytam, że nauczycielka poleciała do dyrektora pytać czy może założyć działalność gospodarczą :shock: :crazy: Nauczyciele, więcej odwagi, mniej asekuranctwa :!:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: edzia » 2008-08-22, 12:37

Obywatel pisze: W innym temacie czytam, że nauczycielka poleciała do dyrektora pytać czy może założyć działalność gospodarczą
To się prawie nadaje jako kolejny pomysł do wątku "Legendy oświatowe" :wink:

izaAAAAAA
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-17, 22:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

praca w dwóch szkołach

Postautor: izaAAAAAA » 2010-04-20, 20:42

PROSZĘ O PORADĘ jestem zatrudniona w jeden szkole i mam tam 24 godz, pracuje tam jako pedagog specjalny, a chciałabym dodatkowo zacząć pracę w innej jako nauczyciel mojego przedmiotu... jak to wygląda w praktyce?czy dyrekcja obecnej placówki może się nie zgodzić? bo mam wychowawstwo, więc i tak obowiązuje mnie 5 dni w tygodniu, ale chyba są przypadki, że dyrekcja zmniejsza do 4?

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: agadanuta » 2010-04-20, 20:55

Mnie zmniejszono do 4. Ale tylko pod warunkiem, że da się tak ułożyć plan.

izaAAAAAA
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-17, 22:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: izaAAAAAA » 2010-04-20, 20:58

czyli idą na rękę jak się ładnie poprosi...Zależy mi na obu pracach, bo w każdej robię coś innego. obawiam się tylko, czy liczba godzin nie będzie za duża... żeby dyrekcja się zgodziła.

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: agadanuta » 2010-04-20, 21:13

TAk, rozmawiałam z dyrekcją pierwszej szkoły, czy zgodzi sie zmniejszyć mój etat, abym mogła pracować w drugiej na pół. Zależało mi na nowym doświadczeniu, bo była to szkoła innego typu. Oczywiście zgodzono się z chęcia :)
Natomiast teraz nie do końca fajnie to wygląda, bo niestety wypada nieraz tak, że muszę się z jednej, czy drugiej szoły zwalniać, by zdążyć z jednej do drugiej, gdy np. są gdzieś skrócone lekcje z jakichś ważnych powodów; lub w innych przypadkach. Dyrekcja pierwszej szkoły jest z tego powodu niezadowolona.

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Praca w dwóch szkołach równocześnie

Postautor: Witold Telus » 2010-04-20, 22:58

Niestety skutki uboczne. Wiem coś o tym, sam pracuję w czterech szkołach naraz.


Wróć do „Szkolna codzienność”