podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Studia

Postautor: Mag » 2009-09-28, 16:36

Czy dyrektor ma jakieś korzyści z tego, iż nauczyciele pracujący w jego szkole dokształcają się?
Czy nauczyciele mają obowiązek informowania dyrektora o podjęciu studiów?

Rozpoczynam właśnie studia na bardzo trudnym i drogim kierunku. Wiedza jaką zdobędę jest bezpośrednio powiązana z moją pracą, ale uprawnienia do jej wykonywania już mam. Chciałabym otrzymać dofinansowanie, ale szanse mam małe, bo u nas w szkole zwykle "nie ma". W związku z tym zastanawiam się, czy w ogóle gra jest warta świeczki, czy w ogóle zwracać się z prośbą o dofinansowanie. Mogę napisać wniosek, dostać decyzję odmowną, ale nie chce służyć jako numerek do statystyk, "jaka to duża liczba nauczycieli studiuje", jeśli nikt nie chce mnie w tym wspomóc. Z drugiej strony rozumię, że jeśli ze studiów nauczyciela dyrektor nie ma bezpośrednich korzyści to po co go dofinansowywać.

Zastanawiam sie więc, czy z samego fakty studiowania nauczycieli dyrektor (jako osoba reprezentująca szkołę) ma jakieś korzyści?
Czy mam obowiązek informować go o podjęciu studiów (podejmuję je głównie po to, aby poszerzyć moją wiedzę)?
I czy jest jeszcze inna możliwość sytarania się o dofinansowanie studiów poza tą, która istnieje w szkole, w której się pracuje?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: koma » 2009-09-28, 16:40

Mag pisze:Czy dyrektor ma jakieś korzyści z tego, iż nauczyciele pracujący w jego szkole dokształcają się?

Chyba żartujesz :shock:
Nie musisz dyrekcji informować o tym, że poszerzasz swoją wiedzę.
Płacimy za to sami, czasem dyrekcja ma jakies pieniądze ...

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: jjolkaa » 2010-07-28, 20:40

Witam,

Ucze przedmiotu, do ktorego kwalifikacje mam na zasadzie uznania (pisemna decyzja dyrektora). Myslalam ze bede nauczala tego przedmiotu tylko przez rok, jednak okazało sie ze dluzej, teraz mam go az 3/4 etatu.

Jako, ze teraz juz nie zatrudnia sie nauczycieli na zasadzie zblizonosci kierunku /uznania kwalifikacji - przezornie podjelam studia podyplomowe z tego przedmiotu. Aktualnie jestem w trakcie awansu na mianowanego. Przede mna egzamin, ale przed tem zdaze ukonczyc studia podyplomowe.

Moje watpliwosci - dolaczyc do teczki awansowej swiadectwo ukonczenia tych studiów czy lepiej nie? Jesli dolacze decyzje uznaniową dyrektora i to swiadectwo, to komisja egzaminacyjna potraktuje moje studia na plus - jako podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych? Czy tez wrecz przeciwnie - uzna mnie za malo kompetentna skoro podjelam studia kwalifik. mimo posiadania kwalifikacji i zacznie dociekac dlaczego dyrektor uznał mi kwalifikacje? Czy powinien, itd. Waszym zdaniem lepiej dolaczyc swiadectwo ukonczenia studiow podyplomowych, czy skoro nauczam tego przedmiotu - lepiej sobie darowac ten papier. Dodam, ze studia podjelam z wlasnej nieprzymuszonej woli.

Pozdrawiam

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej ni

Postautor: edytka.mikulska » 2010-07-29, 11:09

jjolkaa pisze:Witam,

Ucze przedmiotu, do ktorego kwalifikacje mam na zasadzie uznania (pisemna decyzja dyrektora). Myslalam ze bede nauczala tego przedmiotu tylko przez rok, jednak okazało sie ze dluzej, teraz mam go az 3/4 etatu.

Jako, ze teraz juz nie zatrudnia sie nauczycieli na zasadzie zblizonosci kierunku /uznania kwalifikacji - przezornie podjelam studia podyplomowe z tego przedmiotu. Aktualnie jestem w trakcie awansu na mianowanego. Przede mna egzamin, ale przed tem zdaze ukonczyc studia podyplomowe.

Moje watpliwosci - dolaczyc do teczki awansowej swiadectwo ukonczenia tych studiów czy lepiej nie? Jesli dolacze decyzje uznaniową dyrektora i to swiadectwo, to komisja egzaminacyjna potraktuje moje studia na plus - jako podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych? Czy tez wrecz przeciwnie - uzna mnie za malo kompetentna skoro podjelam studia kwalifik. mimo posiadania kwalifikacji i zacznie dociekac dlaczego dyrektor uznał mi kwalifikacje? Czy powinien, itd. Waszym zdaniem lepiej dolaczyc swiadectwo ukonczenia studiow podyplomowych, czy skoro nauczam tego przedmiotu - lepiej sobie darowac ten papier. Dodam, ze studia podjelam z wlasnej nieprzymuszonej woli.

Pozdrawiam


Myslę, ze dobrze zrobiłaś, ze podjęłaś te studia podyplomowe. Przynajmniej nikt sie nie będzie czepiał, ze nie masz kwalifikacji a i tez wskazane byłoby dołączenie świadectwa ukończenia studiów (pokaz je dyrekcji a oni dołącza do óswiaty do Twojej teczki). Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: renati23 » 2010-07-30, 11:58

jjolkaa pisze:Moje watpliwosci - dolaczyc do teczki awansowej swiadectwo ukonczenia tych studiów czy lepiej nie?

edytka.mikulska pisze:wskazane byłoby dołączenie świadectwa ukończenia studiów (pokaz je dyrekcji a oni dołącza do óswiaty do Twojej teczki).

edytka.mikulska, jak nie jesteś czegoś pewna to nie pisz, bo możesz wprowadzić kogoś w błąd.
Teczkę awansową przygotwuje nauczyciel a nie dyrekcja.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: jjolkaa » 2010-07-30, 13:09

Hmm... nie wiem, co myśleć o tym milczeniu? Trudno tutaj doradzić czy lepiej nie dołączać tego świadectwa? Nie chwalić się tymi studiami, skoro kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu mam na innej zasadzie i włożyć do teczki jedynie decyzję dyrektora uznającą kwalifikacje...?

Te studia podjęłam przezornie, jakby nowy dyrektor miał inne zdanie w tym względzie lub gdybym musiała zmienić miejsce pracy ze względu na niż demograficzny...:/

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: vuem » 2010-07-30, 21:41

Czemu zakładasz, że ukończenie takich studiów będzie wzięte za złą monetę? MOim zdaniem absolutnie niepotrzebnie.

Przecież podjęłaś je z własnej inicjatywy, po to, by "legitymować się jeszcze lepszą wiedzą i doskonalić swój warsztat pracy, zaoferować swoim uczniom jeszcze lepsze, ciekawsze i co więcej, to nie jest Twoje ostatnie słowo - wszak człowiek uczy sie całe życie - i w najbliższej przyszłości planujesz podjęcie kolejnych studiów, tym razem na kierunku..."

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: jjolkaa » 2010-08-02, 14:15

Oczytałam sie na forach o różnych problemach z kwalifikacjami i zaczęłam zastanawiać się - czy w tym momencie komisja nie zacznie drążyć wokół moich kwalifikacji? Wiesz, niektórzy są nastawini na szukanie... Oczywiście można wybrnąć z każdej sytuacji jak się ma tzw. "gadane", ale mi trochę tego brakuje...

Napisałam na forum, bo chciałam usłyszeć jak naprawdę wygląda moja sytuacja z zewnątrz.:-)

Pozdrawiam serdecznie i czekam na dalsze wypowiedzi. Może faktycznie moje obawy są niepotrzebne?

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-08-05, 14:05

renati23 pisze:
jjolkaa pisze:Moje watpliwosci - dolaczyc do teczki awansowej swiadectwo ukonczenia tych studiów czy lepiej nie?

edytka.mikulska pisze:wskazane byłoby dołączenie świadectwa ukończenia studiów (pokaz je dyrekcji a oni dołącza do óswiaty do Twojej teczki).

edytka.mikulska, jak nie jesteś czegoś pewna to nie pisz, bo możesz wprowadzić kogoś w błąd.
Teczkę awansową przygotwuje nauczyciel a nie dyrekcja.


Wiem, ze przygotowuje nauczyciel, ale ja miałam na myśli teczkę która jest w oświacie z Twoimi wszystkimi osiągnięciami, dyplomami itp. To tam zostawiasz dyplom ukończenia. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: renati23 » 2010-08-07, 15:00

edytka.mikulska pisze:w oświacie z Twoimi wszystkimi osiągnięciami, dyplomami itp. To tam zostawiasz dyplom ukończenia. pozdrawiam.

takiej teczki w oświacie przekazywanej przez dyrektora nie ma :!: :!: :!: :!:

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-08-17, 16:54

renati23 pisze:
edytka.mikulska pisze:w oświacie z Twoimi wszystkimi osiągnięciami, dyplomami itp. To tam zostawiasz dyplom ukończenia. pozdrawiam.

takiej teczki w oświacie przekazywanej przez dyrektora nie ma :!: :!: :!: :!:


ale w oswiacie maja wszystkie Twoje dokumenty i dyplomy

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: malgala » 2010-08-17, 17:44

edytka.mikulska pisze:ale w oswiacie maja wszystkie Twoje dokumenty i dyplomy

Edytko, teczka osobowa nauczyciela znajduje się w szkole :D

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: renati23 » 2010-08-17, 18:00

ale w oswiacie maja wszystkie Twoje dokumenty i dyplomy

i potem rodzą się legendy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-08-23, 13:00

malgala pisze:
edytka.mikulska pisze:ale w oswiacie maja wszystkie Twoje dokumenty i dyplomy

Edytko, teczka osobowa nauczyciela znajduje się w szkole :D


to u Was jest inaczej

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: podnoszenie kwalifikacji - przyznawac sie, czy lepiej nie?

Postautor: nadia » 2010-08-23, 15:12

Wszędzie tak jest!


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron