wycieczki - gdzie?

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Foxer
Posty: 29
Rejestracja: 2007-05-23, 21:17

Wycieczka szkolna.

Postautor: Foxer » 2007-09-15, 17:53

Witam!
Mam pytanie. Jakie miejsca polecacie, w kraju lub za granicą, na 3-dniową wycieczkę klasową? Poza tym może znacie jakieś dobre biuro podróży z okolic Bielska - B., Pszczyny lub Czechowic - Dz., które zajmuje się organizacją wycieczek szkolnych.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Foxer
Posty: 29
Rejestracja: 2007-05-23, 21:17

Wycieczka.

Postautor: Foxer » 2007-09-22, 10:36

Witam serdecznie!
Mam do Was gorącą prośbę. Uczniowie z mojej klasy zdecydowali, że w tym roku chcieliby pojechać na wycieczkę do Pragi lub na Słowację. Czy znacie jakieś atrakcyjne oferty do w/w miejsc z renomowanych biur podróży?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Basiek70 » 2007-09-22, 18:54

renomowane biuro podróży to spore koszty. Czy nie lepiej samemu zorganizować wycieczkę? Owszem, sporo pracy, ale w moim odczuciu warto.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

polecam wycieczkę!

Postautor: Basiek70 » 2007-09-24, 18:45

Centrum Edukacji Drewna, Słomczyn koło Konstancina-Jeziornej. Rewelacyjnie spędzone 4 godziny, wspaniale zorganizowane zajęcia o wysokiej różnorodności. Opowieść o lesie, pokaz działania różnych narzędzi w stolarni, urządzenia tartakowe, wykonanie obrazka i ramki do niego, a to wszystko przeplatane zabawami ruchowymi i edukacyjnymi oraz ogniskiem z kiełbaskami. Wysokiej klasy prowadzacy, całość przemyślana od początku do końca. Naprawdę i panie i dzieci były zachwycone.

Awatar użytkownika
AMER-TOUR
Posty: 9
Rejestracja: 2007-10-03, 15:03

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: AMER-TOUR » 2007-10-04, 11:15

Witam!

Wczoraj dołączyliśmy do grona forumowiczów, więc dopiero teraz możemy dołączyć się do dyskusji :| Temat wycieczek szkolnych jest nam bliski- sami organizujemy wycieczki dla szkół z regionu Kujaw i z całej Polski.

Zapewne klasa Foxer`a już wróciła z wycieczki- jesteśmy ciekawi jaka zapadła decyzja: organizacja przez szkołę czy przez biuro podróży? I jaki był ostatecznie wybór trasy? Jakie wrażenia? :)


Nie chcemy, żeby funkcjonowało w społeczeństwie wyobrażenie biura podróży jako pazernego tworu, który zarabia na dzieciach. My rozumiemy, że różne są zasoby finansowe- dlatego proponujemy różne programy i różne atrakcje. Nie negujemy, że pobieramy za naszą pracę wynagrodzenie, ale to jest chyba oczywiste- ponosimy koszty, wykorzystujemy naszą wiedzę i kontakty, negocjujemy, uruchamiamy nasze znajomości i jesteśmy w stanie otrzymać dogodniejsze warunki rezerwacji.

A jeśli do tego dołożyć:
- spokój nauczyciela o przygotowanie wycieczki (sami pewnie wiecie ile to zachodu) i
- wygodę podczas jej trwania (to pilot czy rezydent gania z dokumentami, płaci w kasie, pilnuje realizacji programu, w razie niepogody organizuje zastępczy program, a nauczyciel ma możliwość odpoczynku i skupieniu się na swoich wychowankach)
to wydaje się nam, że warto zainwestować w wycieczkę, aby otrzymać lepszy standard.

Udana wycieczka to coś więcej niż bezpieczny autobus, dobry przewodnik i super nocleg. To zmiana środowiska, odpoczynek, poznanie i "naładowanie akumulatorów" na dalszą część roku szkolnego :mrgreen:

Właśnie dla poznania opinii nauczycieli założyliśmy topic w dziale Nauczycielem być :arrow: szkolna codzienność :arrow: ZAPYTANIE OD BIURA PODRÓŻY.
Zapraszamy do dyskusji!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: malgala » 2007-10-25, 20:01

Basiek, napisz coś więcej na temat. Jaki wiek dzieci i jakieś namiary bliższe. Od nas ze szkoły nie tak znów bardzo daleko, może się wybierzemy.
Ja mam dwie sprawdzone wycieczki. Z obu dzieciaki wróciły zachwycone.
http://www.kraina-westernu.com/p.php?po ... ki_szkolne
http://www.dino-park.pl/index.html
Zdjęcia z obu tych wycieczek są tu http://picasaweb.google.pl/magorzata/Wy ... oDinoparku
http://picasaweb.google.pl/magorzata/Wy ... Westernu02

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Basiek70 » 2007-10-25, 22:56

A proszę bardzo: http://spchotomow.republika.pl/index800.html zakladka Aktualności, notka druga od góry (na dole notki odnośnik do zdjęć)
i ich strona: http://www.pinokio.edu.pl/
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: malgala » 2007-10-26, 15:39

Obejrzałam, zaproponuję koleżankom bo u nas w podstwówce klasy niezbyt liczne więc najlepiej jak dwie lub trzy klasy zdecydują się na wspólny wyjazd.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Basiek70 » 2007-10-26, 15:41

My byłyśmy w 50 osób, klasy mialy zajęcia naprzemiennie i nikt się ani chwili nie nudził.
Zachęcam, ale na wiosnę, jak będzie cieplutko już. Warto jednak rezerwować już.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: malgala » 2007-10-26, 16:20

Też pomyślałam o wiośnie. Mam ochotę i swoich ancymonków tam zabrać, tylko czy szóstoklasiści nudzić się nie będą.
A na tych dwóch, które poleciłam byłam i wiem, że warto. Do krainy westernu taka bardziej rekreacyjna, ale dzieciaki zachwycone. Mnóstwo zabaw sprawnościowych, szeryf i jego pomocnicy potrafią nawiązać świetny kontakt z dzieciakami, wspaniale się nimi zajmują. Opiekunowie również doskonale się bawią.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Basiek70 » 2007-10-26, 17:03

A jaka cena w tej Krainie Westernu, bo nie mogę znaleźć...
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: malgala » 2007-10-26, 17:30

Na miejscu zapłaciliśmy 1700 zł za 30-osobową grupę. Do tego doszedł jeszcze koszt wynajmu autokaru. Najlepiej jednak się z nimi skontaktować na podany w kontakcie adres. Też polecam wiosnę chociaż na zimę też szykowali jakieś atrakcje.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: renati23 » 2008-01-07, 19:55

Czy ktoś wie czy są jakieś przepisy które regulują rozmieszczenie opiekunów w autokarze?
Podobno powinni siedzieć: opiekun na początku, w środku i na końcu - a nie wszyscy na początku autobusu :oops:

katee
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-16, 17:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: katee » 2008-01-16, 17:53

Polecam zorganizowanie samemu takiej wycieczki, koszty są wtedy o wiele niższe :)
Zwykle najdroższa jest podróż, więc trzeba się rozejrzeć za dobrymi przewoźnikami i koniecznie sprawdzić przed wyjazdem autobus - podesłać policję :)

Pamiętam, jak jeden z przewoźników w ferie zimowe dostarczył autobus z "gołymi" oponami, a wyjeżdżaliśmy w góry. Czekaliśmy ponad 2 godziny na inny autobus.
Damy radę :)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Jednodniowa wycieczka

Postautor: dushka » 2008-09-09, 19:37

Szukam ciekawego miejsca na wycieczkę jednodniową, miejsca, gdzie mogłabym pojechać z uczniem na wózku (który może przejść za rękę po schodach). Start - Siemianowice. Ktoś coś może podpowiedzieć?


Wróć do „Szkolna codzienność”