wycieczki - gdzie?

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Andulencja » 2012-11-27, 21:21

My już trzy razy byliśmy na Farmie Iluzji - dzieciaki wróciły zadowolone, więc mogę polecić.
http://www.farmailuzji.pl/
W grudniu chcą znowu jechać, bo ma być Mikołaj :D

warsztatymostowka
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-04, 14:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: warsztatymostowka » 2013-01-04, 14:28

Dzień dobry!

Pracownia ceramiki w Mostówce to malowniczo położona rodzinna pracownia o ponad trzydziestoletniej tradycji. Zaczynaliśmy od wyrobów użytkowych - doniczek, naczyń, a jednocześnie realizowaliśmy nasze twórcze pasje: w naszej pracowni powstały piękne lampy, świeczniki, biżuteria, naczynia ozdobne. Postanowiliśmy zarazić naszą pasją innych - od kilkunastu lat prowadzimy twórcze Warsztaty Ceramiczne "Mostówka" dla dzieci.

Nasza oferta to różnego rodzaju zajęcia - malowanie ceramiki szkliwami, lepienie z gliny, malowanie witrażowe na szkle, malowanie na drewnie i wiele innych.

W okresie świąt mamy również specjalne zajęcia tematyczne - malowanie bombek na Boże Narodzenie, a na Wielkanoc malowanie ceramicznych jaj i prawdziwych kaczych i gęsich wydmuszek.

Pełna oferta zajęć znajduje się na stronie:

http://warsztatymostowka.blogspot.com/

Zachęcamy do zapoznania się z nami, obejrzenia zdjęć i zapisania do newslettera (a także na zajęcia :) )

Gorąco pozdrawiamy!



Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: linczerka » 2013-01-04, 19:59

Dobrze byłoby napisać, gdzie to jest. Z bloga odszyfrowałam, że to okolice Warszawy. Warto podawać adres. Łatwiej zorganizować.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

warsztatymostowka
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-04, 14:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: warsztatymostowka » 2013-01-04, 22:47

linczerka pisze:Dobrze byłoby napisać, gdzie to jest. Z bloga odszyfrowałam, że to okolice Warszawy. Warto podawać adres. Łatwiej zorganizować.


Racja, przepraszam. Chciałam teraz poprawić, ale już nie mogę edytować.

Mostówka to rzeczywiście okolice Warszawy, około 50 km od stolicy w stronę Wyszkowa. Autokarem to mniej niż godzina jazdy.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Basiek70 » 2013-01-08, 19:29

W pracowni w Mostówce byłam i bardzo gorąco polecam, rewelacyjne zajęcia!
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Malgosiaj
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-02, 21:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Malgosiaj » 2013-01-29, 13:33

A jakie jest wasze zdanie, lepsza wycieczka w PL czy jednak zagraniczna? Teraz coraz bardziej te zagraniczne sa popularne, i młodzież sama naciska na tego typu wyjazdy.
Obrazek

paprotka
Posty: 7
Rejestracja: 2011-01-24, 13:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: paprotka » 2013-01-30, 10:36

Warto poszukać w ofertach biur podróży, które sa organizatorami, a nie pośrednikami, często można u nich stworzyć wycieczkę na miarę swoich potrzeb

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: linczerka » 2013-01-30, 16:54

I w bazie sprawdzić wiarygodność biur i pośredników.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Malgosiaj
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-02, 21:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Malgosiaj » 2013-02-24, 13:41

Przeglądałam ofertę biura BUT z Warszawy. Paru nauczycieli mi polecało. czy ktoś z Was był z nimi gdzieś. mają bardzo bogatą ofertę.. i teraz powstaje kolejny problem.. jaki kierunek wybrać? gdzie ich zabrać?
Obrazek

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Basiek70 » 2013-02-25, 20:48

wycieczkę warto zorganizować samodzielnie, wybrać miejsce, założyć, co by się chciało robić, znaleźć kwaterę
natomiast polecam na wycieczkę wynająć pilota, który nasze założenia ułoży w sensowny plan, pozałatwia rezerwacje, będzie biegał po bilety i w poszukiwaniu zaginionych przewodników lokalnych - koszt relatywnie niewielki (250 zł za dobę, praca "przed" gratis) a pomoc nieoceniona
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: vuem » 2013-02-25, 22:45

Basiek70 pisze:natomiast polecam na wycieczkę wynająć pilota, który nasze założenia ułoży w sensowny plan, pozałatwia rezerwacje, będzie biegał po bilety i w poszukiwaniu zaginionych przewodników lokalnych - koszt relatywnie niewielki (250 zł za dobę, praca "przed" gratis) a pomoc nieoceniona


Nie widzę zupełnie sensu.

Skoro samodzielnie wymyślam wyjazd/miejsce

Skoro samodzielnie znajduję kwaterę - pół godziny szukania + jtelefony + ewentualnie kontakt mailowy + ewentualny przelew.

Skoro samodzielnie wynajmuję autokar - z tym idzie znacznie szybciej niż z kwaterą.

Skoro samodzielnie decyduję, co chciałbym robić, jakie atrakcje i miejsca odwiedzić. Sam planuję zajęcia pozostałe - bo to przecież nietrudne.

To jaki jest sens wynajmować pilota, by:

1. "Ułożył to w sensowny plan - przecież już to zrobiłem, wiele mogą przy okazji podpowiedzieć właściciele kwater, fora internetowe itd.

2. Zakupił nam bilety wstępu - to są 3-4 telefony lub maile przed wyjazdem, a na miejscu tyle czasu ile potrzeba na wydrukowanie faktury.

3. Bieganie w poszukiwaniu zaginionych przewodników? Tego nie rozumiem zupełnie.
Przewodnika znajdujesz w Internecie, kontaktujesz się, umawiasz i ON CZEKA W WYZNACZONYM MIEJSCU O WYZNACZONEJ PORZE GOTOWY DO PRACY!

Pomoc moim zdaniem zupełnie nieprzydatna albo po prostu zbędna, a koszt STRASZLIWIE WYSOKI.
Jadąc na 4-5 mam wydać 1000 - 1250 PLN by zaoszczędzić sobie 30 minut wysiłku dziennie???
Praca "przed" jak sama napisałaś to usiąść przy kawie i wymyślić trasę i kolejność zajęć.



Ja wyjazd planuję i uzgadniam "mimochodem", "przy okazji", podczas przerw itp.
Kontakty z w/w zajmują mi w sumie może godzinę.
Wizyta w banku lub czas przy komputerze, by dokonać przelewu - o ile zaliczka jest wymagana - góra 30 minut.
Kontakt z administratorami obiektów lub organizatorami imprez to kolejne kilkadziesiąt minut.

W czasie wyjazdu wizyta u powyższych w celu dokonania reszty płatności kwadrans.

Gdzie tu potrzeba wynajęcia pilota?

A nawiązując do Twojej drugiej wypowiedzi, w temacie zielonych szkół, to moje 5 dni, w odległości 250-300 km od miejsca zamieszkania łącznie z wynajęciem jakichś "integracyjnych zabaw" czy sportów wymagających asysty i organizacji zmieścił się w 370 PLN. w grupie 37-osobowej jeśli dobrze pamiętam....

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Basiek70 » 2013-03-26, 23:58

37 osób w wieku? plus ilu nauczycieli?
te zabawy integracyjne i inne zajęcia odbywały się na miejscu?
bo ja codziennie byłam w 3-4 miejscach, gdzie nie tylko był konieczny przewodnik, ale również bilet wstępu, tudzież materiały warsztatowe
a co do czekających przewodników i biletów w tym samym miejscu - no niestety nie tam gdzie byłam
ja sobie ułożyłam co bym chciała zobaczyć - pilotka mi wskazała inne propozycje zasugerowała różne połączenia i dopiero wtedy opracowałyśmy cały program
Ty sensu nie widzisz, ja widzę, byłam z 25 trzecioklasistów i mając jednego nauczyciela do pomocy, miałam bardzo ciekawie zapełniony czas, dzieciaki mnóstwo przeżyły i wciąż wspominają wyjazd
ja uważam, że zdecydowanie było warto i że pilotka wniosła mnóstwo w cały ten czas
każdy może uważać jak uważa, ja również :)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: vuem » 2013-03-27, 12:32

Basiek70 pisze:37 osób w wieku? plus ilu nauczycieli?
te zabawy integracyjne i inne zajęcia odbywały się na miejscu?
bo ja codziennie byłam w 3-4 miejscach, gdzie nie tylko był konieczny przewodnik, ale również bilet wstępu, tudzież materiały warsztatowe


Grupa nastolatków, imprezy i wizyty w promieniu do 50 km.

Fakt faktem, że nie płaciłem 3-4 razy dziennie biletów za wstęp, raczej raz dziennie. To Park narodowy, muzeum itp.
Przewodnik też nie był konieczny 3-4 razy dziennie, a raptem 1 raz w ciągu całego pobytu.

Realizacja planu nie wymagała ciągłej asysty przewodników, czy pilotów.
Wiele rzeczy można zrobić samodzielnie.

Basiek70 pisze:a co do czekających przewodników i biletów w tym samym miejscu - no niestety nie tam gdzie byłam
ja sobie ułożyłam co bym chciała zobaczyć - pilotka mi wskazała inne propozycje zasugerowała różne połączenia i dopiero wtedy opracowałyśmy cały program


Wynajęłaś pilotkę a la 250 PLN dziennie, by poprawiła Ci plan wycieczki?

Basiek70 pisze:Ty sensu nie widzisz, ja widzę, byłam z 25 trzecioklasistów i mając jednego nauczyciela do pomocy, miałam bardzo ciekawie zapełniony czas, dzieciaki mnóstwo przeżyły i wciąż wspominają wyjazd
ja uważam, że zdecydowanie było warto i że pilotka wniosła mnóstwo w cały ten czas
każdy może uważać jak uważa, ja również :)


Jadąc z taka grupą, mogłaś mieć np. 2 nauczycieli do pomocy, zamiast 1 + pilotki a la 250 PLN dziennie;)

Nie wątpię, że dzieci miło wspominają ten czas, jedynie twierdzę, że mogłyby tak samo go wspominać, gdybyś nie wynajmowała pilotki.
Przecież jedynie poprawiła Ci plan wycieczki.
Wystarczyło skonsultować sie z kimś, przejrzeć oferty miejscowych biur, strony internetowe i bez konieczności opłacania drogiej usługi konsultacyjnej.
I to tylko uważam za bez sensu.

No ale Twój wybór był inny, OK.

m.c.bartoszek
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-14, 21:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

poszukuję biura podróż do wycieczki szkolnej WROCŁAW

Postautor: m.c.bartoszek » 2013-04-14, 21:56

Witam,
chcę zorganizować wyjazd na wycieczkę z moją klasą jednak nie mogę znaleźć sensownej firmy organizującej wycieczki. Czy ma ktoś sprawdzone biuro/firmę? Proszę o wskazówki.
Maciek
Maciek

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: iluka » 2013-04-14, 22:09

To chyba tylko na priva, bo tu reklamować firm nie będziemy - prawda :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Szkolna codzienność”