wycieczki - gdzie?

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: Yoka » 2013-04-15, 09:17

ja znam. Mogę na maila, napisz mi wiadomość przez to forum, to Ci podam, skoro nie można reklamować

ted_bundy
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-29, 00:04
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: ted_bundy » 2013-06-29, 00:36

A ja myślę, że sposób organizacji jest sprawą indywidualną. Najważniejsze aby te dzieciaki gdzieś zabrać i pokazać coś ciekawego.

kirlan
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-04, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: kirlan » 2013-07-04, 18:58

I żeby to było ciekawe DLA NICH, a nie tylko dla nauczyciela, albo 3 zapaleńców w klasie.
"Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy" - sentencja japońska
"Mądry nauczyciel bardziej dba o postępy ucznia niż o postępy planu" - moja jej interpretacja
I love Wuttke ! - a to powinno być motto MEN

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: linczerka » 2013-07-04, 20:05

kirlan link do bloga daj w swoim profilu proszę. A tu się go pozbądź, jak wszyscy. Tak jest w regulaminie.
PS. ARTYKUŁÓW
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

123olaaa
Posty: 5
Rejestracja: 2013-04-10, 19:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Wycieczka z sukcese,:) Mazowieckie

Postautor: 123olaaa » 2013-10-13, 15:32

Witam!

Zostałam w tym roku po raz pierwszy wychowawcą klasy 4 SP. Gdzie polecacie mogłabym zabrać uczniów na wycieczki?

Co się u Was sprawdziło? (Fabryka bombek w Józefowie - brak miejsc:()

Wycieczka dotyczy i okresu jesiennego i wiosennego.

Pozdrawiam

juliajulia
Posty: 1
Rejestracja: 2013-10-22, 14:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: juliajulia » 2013-10-22, 14:11

Też chciałam zorganizować moim uczniom jakąś ciekawą wycieczkę. Fabryka bombek odpada, bo klasa była tam rok wcześniej. Znalazłam za to tę ofertę: xxxxxxxxxxxxxxx

Usunęłam reklamę.
Ostatnio zmieniony 2013-10-22, 15:47 przez juliajulia, łącznie zmieniany 1 raz.

PawełDichte
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-13, 15:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: pomorskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: PawełDichte » 2013-11-13, 15:44

Zapraszam na Mazury :) ! to jeszcze mało popularna ale bardzo atrakcyjna forma wycieczki w formie rejsu :) informacje znajdziecie na obozyzeglarskie . com w razie pytań pawel@obozyzeglarskie.com :)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: iluka » 2013-11-13, 16:57

:mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
jajunior.pl
Posty: 3
Rejestracja: 2013-11-18, 14:07
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: jajunior.pl » 2014-01-28, 15:17

Proponuję wycieczki patriotyczne np. związane z powstaniami (Warszawskie, Wielkopolskie, Śląskie) w zależności od regionu. W przypadku Powstania Warszawskiego można poruszyć dyskusję nt. zasadności tego zrywu, oczywiście w kontekście tamtych czasów. Ciekawe miejsce to też Sejm, gdzie trudno się dostać, jedynie wycieczka albo zaproszenie posła.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: iluka » 2014-01-28, 17:48

jajunior.pl pisze:Ciekawe miejsce to też Sejm, gdzie trudno się dostać, jedynie wycieczka albo zaproszenie posła.
http://www.senat.edu.pl/zwiedzanie/informacje-o-zwiedzaniu/
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

gobus1
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-18, 13:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: gobus1 » 2014-04-27, 17:54

Beskid Sądecki ;)

tasiorq
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-26, 21:16
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: tasiorq » 2014-11-26, 21:28

Witam. Mam prośbę o pomoc w temacie ale trochę w innej kwestii. Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom nauczycieli którzy muszą zorganizować wycieczkę szkolną postanowiłem ułatwić Państwu takie zadanie. Aby jednak zrealizować to w sposób jak najlepszy chciał bym się zapoznać z problemami z jakimi taka organizacja się wiąze. Chciał bym ten proces uprościć maksymalnie przy jak najlepszym efekcie końcowym. Czyli np. wystarczyło by podać miejsce i cel wycieczki a strona w sposób automatyczny sugerowała by trasę, a jak do tego dodać informację o funduszu na posiłek za osobę również sugerowane restauracje które są w najbliższej okolicy. To tylko część z możliwości.
Ostateczny plan wycieczki moglyby zostac wygenerowany w postaci pliku PDF i wydrukowany.

Czego jeszcze mogli by Państwo oczekiwać i jakie inne wyzwania stoją przed nauczycielem organizującym wycieczkę klasową?

Niczego nie próbuję tu sprzedać ponieważ cala funkcjonalność będzie udostępniona całkowicie za darmo.
Za wszelkie informacje zwrotne z góry serdecznie dziękuję :D

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: linczerka » 2014-11-26, 21:59

tasiorq pisze:Czego jeszcze mogli by Państwo oczekiwać i jakie inne wyzwania stoją przed nauczycielem organizującym wycieczkę klasową?

1.Atrakcje turystyczne (do wyboru)
2.Noclegi -miejsca, cennik, wyżywienie
3.Czasami konieczny jest przewodnik
4.Oferta zajęć edukacyjnych
5.Trzeba wziąć pod uwagę wiek uczestników wycieczki
6.Olbrzymi nacisk na bezpieczeństwo -np. pobyt nad wodami/basenie koniecznie pod okiem ratownika, miejsce najbliższego punktu udzielającego pomocy medycznej (telefon?)
Wycieczki organizujemy różne. Od jednodniowych do kilkudniowych.

Tyle mi się nasunęło :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

tasiorq
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-26, 21:16
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: tasiorq » 2014-11-26, 22:25

Bardzo dziękuję za informację :idea:

linczerka pisze:
tasiorq pisze:Czego jeszcze mogli by Państwo oczekiwać i jakie inne wyzwania stoją przed nauczycielem organizującym wycieczkę klasową?

1.Atrakcje turystyczne (do wyboru)

Będzie do wyboru po kategoriach np. zabytki, muzea, rozrywka wówczas będzie sugerowana trasa po najciekawszych wybranych w danym miejscu; czy obszerne opisy są wymagane czy raczej skupić się na praktycznych poradach jak godziny otwarcia, ewentualnie kiedy przyjść by uniknąć kolejek do atrakcji?
2.Noclegi -miejsca, cennik, wyżywienie

Będzie informacja na ten temat
3.Czasami konieczny jest przewodnik

Z tym może być problem na początkowym etapie, ale może uda się zamieścić informacja o wycieczkach organizowanych na miejscu czy innych wydarzeniach kulturalnych.
4.Oferta zajęć edukacyjnych

...a mógł bym prosić o trochę więcej informacji w tym temacie? Jaki rodzaj zajęć, jak by to miało wyglądać?
5.Trzeba wziąć pod uwagę wiek uczestników wycieczki

To można by było wprowadzić, bo zdaję sobie sprawę ze jest to istotna kwestia tym nie mniej nie obiecuje tego w pierwszej wersji, ale jak będzie zapotrzebowanie to i taka opcja się pojawi :)
6.Olbrzymi nacisk na bezpieczeństwo -np. pobyt nad wodami/basenie koniecznie pod okiem ratownika, miejsce najbliższego punktu udzielającego pomocy medycznej (telefon?)

Tutaj już chyba nie wiele pomogę. Nalezalo by to organizować w konkretnym miejscu, do którego telefon znajdą Panstwo na stronie projektu :)
Wycieczki organizujemy różne. Od jednodniowych do kilkudniowych.

Zarówno krótkie jak i te dłuższe, w kraju i za granica będzie można zaplanować. Nie obiecuje ze od razu wszystko, ale na początek chce skupić się na najbardziej kłopotliwych problemach.

Jak już wspomniałem interesuje mnie również to jak obecnie jest to przez Państwa organizowane? Z czego (jakich źródeł) korzysta obecnie nauczyciel organizujący wycieczkę?

...i jeszcze jedno ile wycieczek przypada w roku szkolnym na jedną klasę i ile osób w niej bierze udział wliczając w to opiekunów, bo to tez będzie miało znaczenie w przypadku np. restauracji?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: wycieczki - gdzie?

Postautor: linczerka » 2014-11-26, 22:44

tasiorq pisze:czy obszerne opisy są wymagane

Nie, czytamy w Internecie. Bardziej wskazane są praktyczne porady, np. czy wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
tasiorq pisze: Jaki rodzaj zajęć, jak by to miało wyglądać?

Np. zakłąd bombek na choinkę i zajęcia warsztatowe (dzieci same robią bombki. kopalnia soli - zajęcia ze Skarbnikiem - poszukiwanie skarbu). Prozaiczne przykłady, ale chodzi o zamieszczenie informacji, czy takowe gdzieś są organizowane i podanie ceny zajęć edukacyjnych czy warsztatów. Takie informacje znajdujemy bezpośrednio na stronach obiektów zwiedzających, ale nie zawsze są uaktualniane.
tasiorq pisze:Z czego (jakich źródeł) korzysta obecnie nauczyciel organizujący wycieczkę?

Przewodniki, Internet, oferty przychodzące do szkół, informacje od znajomych.
tasiorq pisze:le wycieczek przypada w roku szkolnym na jedną klasę

Nie ma takiej liczby określającej. Może być i tak, że wycieczka do muzeum, kina i koniec.
tasiorq pisze:ile osób w niej bierze udział wliczając w to opiekunów

Żeby była wycieczka klasowa, to większość uczniów musi w niej uczestniczyć. Też nie ma określonej liczby. Szacuję minimum 15 osób. A bywają i takie wycieczki, gdzie jedzie kilka klas lub tzw. "zbieraninka". Jeśli transportem jest autokar, to ekonomicznie wychodzi, by był zapełniony. W sumie u nas to jest dość istotne.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron