Podręcznik dla nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: lieblingin » 2007-08-29, 15:58

:D hej, zaczynam za parę dni prace w gimnazjum, zastawiam sie czy podręczniki nauczyciel musi kupić sobie sam?? do tego jeszcze kasety, płyty....

:x



P.S. poprawiłam tytuł wątku- renati23
Ostatnio zmieniony 2009-07-30, 19:41 przez lieblingin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Katja
Posty: 67
Rejestracja: 2007-07-28, 16:00

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: Katja » 2007-08-29, 16:35

Nie wiem czy ta zasada obowiązuje w każdej szkole, ale większość podręczników należy kupić w księgarni na fakturę, później otrzyma się zwrot. Podręczniki metodyczne, dodatkowe materiały, czasopisma naukowe, przedmiotowe i metodyczne kupuję z własnej kieszeni. Trzeba wybrać się do dyrekcji lub sekretariatu własnej szkoły i zapytać, to nie grzech dbać o własne sprawy 8)

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: daughter » 2007-08-29, 18:06

Zalezy to też od wydawnictwa, z którego podręczników będziesz korzystać. Ostatnio zrobił się wokół tego szum, ale jeszcze rok temu niektóre wydawnictwa oferowały promocje dla nauczycieli. Jeśli np. zbierzesz 15 dzieciaków, które zakupiły nowe podręczniki w tym roku, to dyrektor wysyłał faksem do tego wydawnictwa poświadczone pismo o ilości nowych książek, a wydawnictwo przysyłało zestaw dla nauczyciela gratis- podr., ćw., książka nauczyciela i płyty. Ale jak mówię, pod koniec roku szkolnego kujawsko- pomorski kurator oświaty stwierdził, że takie coś zakrawa na łapówkarstwo (!!!) i praktycznie zabronił chyba czegoś takiego. Możesz się też skontaktować z reprezentantem tego wydawnictwa i powiedzieć, że szkoła pracuje na ich podręcznikach i czy mogłabyś otrzymać zestaw dla siebie? Ale jak pisze Katja- pogadaj z dyrektorem.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: renati23 » 2007-08-29, 18:30

dziś na radzie dowiedziałam się że w szkole jest zakazany jaki kolwiek handek nowymi książkami, nawet jeśli nie jest nastawiony na zysk, - jest to zapisane w jakiejś ustawie niestety nie zapisałam w jakiej :oops:
w związku z tym dyrekcja zakazała nauczycielom zbiórki pieniędzy od uczniów i zakup podręczników od wydawnictw :twisted:

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: lieblingin » 2007-08-29, 18:54

ok, dziekuje Wam,
najlepiej osobiście i wprost zapytam jednak dyrektora:)

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: Oinone81 » 2007-08-29, 21:33

qrczę...
to pewnie jesli rozdam uczniom karnety rabatowe na podręcznik,który chcę wprowadzić, to też komuś będzie to problem sprawiało...

ehh...komplikowac sprawy to urzędasy uwielbiają...w końcu na czymś trzeba pracować-czy nie lepiej jesli uczniowie będą mogli kupić OBOWIĄZKOWE W KOŃCU podręczniki za niższą cenę a nauczyciel dzięki WŁASNEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI dostanie dodatkowe materiały by lekcje były bardziej urozmaicone??

the rest is silence...

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: Monita83 » 2007-08-31, 21:22

chiczi! Ja dziś otrzymałam tytuły podręczników, na których mam pracować- taka polonistka pożyczyła mi egzemplarze na 2 tyg. póki swoich nie kupię, udalo mi się je dziś zdobyć na mieście, jednak nigdzie nie mogę dostać podr. dla nauczyciela :( Chyba będę musiała zamówić przez internet... A jutro, korzystając z ost. wolnego weekendu- idę ze znajomymi na imprezkę :jupi: ale to taka mała dygresja... :lol: Pozdrawiam serdecznie!!!

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: chiczi » 2007-08-31, 21:26

No widzisz, a ja nawet nie mam podręczników :lol2: I już mi dyrektor zapowiedział, że będzie mnie wizytował conajmniej raz w miesiącu :roll: :shock: , ale DAMY RADĘ :!:
Wszystko da się przeżyć :lol: , nawet trzecie klasy :*
Udanej imprezki życzę :lol:

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: Basiek70 » 2008-08-27, 01:12

a podręczniki dla nauczycieli to się w wydawnictwie dostaje kochani, jak się okazuje, mnóstwo nauczycieli tego nie wie. Wystarczy się zgłosić i oświadczyć, że pracuje się na danych książkach, oni mają pakiety dla nauczycieli i je dają gratis, a jak się w wydawnictwie zamaweia książki dla klasy to prócz prowizji dostaje się jeszce różne gratisy w postaci pomocy, dodatków
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: renati23 » 2008-08-27, 08:33

Basiek70 pisze:a jak się w wydawnictwie zamaweia książki dla klasy to prócz prowizji dostaje się jeszce różne gratisy w postaci pomocy, dodatków

nam dyrekcja na początku poprzedniego roku powiedziała że w żadnym (ale to w żadnym) wypadku nie mamy zamawiać książek dla klas (uczniów) przytoczyła nam jakiś przepis (ale go nie pamiętam , bo mnie nie dotyczył)
Ostatnio zmieniony 2008-08-27, 10:55 przez renati23, łącznie zmieniany 1 raz.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: motylek8 » 2008-08-27, 10:03

Ale można zaprosić przedstawicieli wydawnictwa do szkoły i zrobić kiermasz - wtedy też się otrzymuje gratisy (tylko nie wiem jak to wygląda we wrześniu, kiedy to większość dzieci już ma podręczniki i raczej chyba sie taki kiermasz już nie opłaca)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: edzia » 2008-08-27, 13:13

renati23 pisze:nam dyrekcja na początku poprzedniego roku powiedziała że w żadnym (ale to w żadnym) wypadku nie mamy zamawiać książek dla klas (uczniów) przytoczyła nam jakiś przepis (ale go nie pamiętam , bo mnie nie dotyczył)


Prawdopodobnie chodzi o akcję Izby Księgarstwa Polskiego skierowaną dyrektorów i nauczycieli za pośrednictwem kuratorów oświaty.
Jak dla mnie to była wyraźna próba zastraszenia dyrektorów i nauczycieli izbą skarbową. Rzekomo za nielegalny obrót podręcznikami (bez zarejestrowanej działalności gospodarczej). Też mi działalność! I jeszcze jaka dochodowa!

Ilekroć zamawiałam w wydawnictwie podręczniki dla uczniów, zawsze rozliczałam się z tego co do grosza. I zamierzam nadal zamawiać. Podręczniki do przedmiotów zawodowych i tak są rzadko dostępne w księgarniach, a jeśli już to na zamówienie, więc jaki to miałoby sens? I jeszcze taka sprawa: w wydawnictwie niby nie mogę zamówić, a u księgarzy mogę?

Martuska11
Posty: 33
Rejestracja: 2008-08-20, 13:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: Martuska11 » 2008-08-27, 16:48

a podręczniki dla nauczycieli to się w wydawnictwie dostaje kochani, jak się okazuje, mnóstwo nauczycieli tego nie wie. Wystarczy się zgłosić i oświadczyć, że pracuje się na danych książkach, oni mają pakiety dla nauczycieli i je dają gratis, a jak się w wydawnictwie zamaweia książki dla klasy to prócz prowizji dostaje się jeszce różne gratisy w postaci pomocy, dodatków

A można zamówić przez internet?? Ja mam "Matematyka wokól nas" WSiP to jak to się zamawia?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: Basiek70 » 2008-08-28, 16:23

skontaktuj się ze WSiPem
zamawiam i zamawiać będę i nikomu nic do tego zamawiam na adres domowy to prywatna sprawa ja-rodzice i nikomu nic do tego
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

maja75
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-25, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podlaskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: maja75 » 2008-09-04, 13:49

hejciu lieblingin skontaktuj się z przedstawicielem Wsip'u, oni za darmo prześlą na adres szkoły poradniki dla nauczycieli oraz podręczniki: http://www.wsip.com.pl/index.php/wsip_s ... stawiciele
Poproś o książkę do egzaminu gimnazjlnego z języka niemieckiego, też mogą bezpłatnie przysłaś.

pozdrówka


Wróć do „Szkolna codzienność”