Podręcznik dla nauczyciela

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: Basiek70 » 2008-09-05, 23:56

a tak w ogóle wystarczy się skontaktować z wydawnictwem i przesłać poświadczone przez dyrekcję oświadczenie, ze tyle i tyle klas pracuje na danych podręcznikach - i dostanie nauczyciel materiały i pomoce bez żadnego problemu
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: motylek8 » 2008-09-06, 14:05

renati23 pisze:dziś na radzie dowiedziałam się że w szkole jest zakazany jaki kolwiek handek nowymi książkami, nawet jeśli nie jest nastawiony na zysk, - jest to zapisane w jakiejś ustawie niestety nie zapisałam w jakiej :oops:
w związku z tym dyrekcja zakazała nauczycielom zbiórki pieniędzy od uczniów i zakup podręczników od wydawnictw :twisted:


No właśnie u nas taki zakaz obowiązuje od kilku dobrych lat i teraz mamy problem, bo w księgarni pani piowedziała,że do książek nie sprowadzają już ćwiczeń (chodzi o 2 poziomy), chociaż szperając po internecie widzę, że nie powinno być problemu z zamówieniem (uczę w szkole na wsi, więc większość rodziców kupuje podręczniki w pobliskiej mieścinie i niewielu jeździ w tym celu do większych miast). I teraz chociażby dla świętego spokoju (mojego i rodziców) mogłabym zamówić te ćwiczenia w wydawnictwie, ale nie mogę. :evil:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: malgala » 2008-09-06, 14:10

motylek8 pisze:I teraz chociażby dla świętego spokoju (mojego i rodziców) mogłabym zamówić te ćwiczenia w wydawnictwie, ale nie mogę.

To niech zamówi ktoś z rodziców. Myślę że wśród rodziców znajdzie się jakaś osoba z dostępem do internetu. Rodzice zbiorą pieniądze, zamówią i rozprowadzą. Załatwią to bez pośrednictwa szkoły i będzie dobrze.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: motylek8 » 2008-09-06, 17:09

w sumie dobry pomysł, że też na to nie wpadłam:) Dzięki :mrgreen:

Justyska87
Posty: 5
Rejestracja: 2009-07-28, 15:08
Kto: student
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: dolnośląskie

podręczniki dla nauczyciela

Postautor: Justyska87 » 2009-07-30, 15:54

Witam:)mam pytanie do bardziej doświadczonych nauczycieli:)chciałabym się dowiedzieć, czy podręczniki w klasach, w których będę uczyła zakupuje dyrektor czy muszę je zakupic na własny koszt?Przy czym będę uczyła w kl.4-6 i kwota bedzie dosyć wysoka;/

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: koma » 2009-07-30, 16:40

Niestety, musisz kupić sama.
Przecież to szkoła, a nie inne zakłady pracy - tutaj potrzebne pomoce i przybory kupujemy sami. Nauczyciel tyle zarabia, że może przeciez odciążyc budżet państwa, aby "równiejsi" mogli jeździć limuzynami i zarabiać po 70 tys.

Czasem uczniowie zostawiają w szkole, popytaj u koleżanek, czy nie mają "na zbyciu". Mogą miec uczniowie starszej klasy - odkupisz dużo taniej. W kazdym razie poczekaj, nie szalej - po rozpoczęciu roku się okaże...

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: marianka » 2009-07-30, 16:54

W praktyce najczęściej bywa tak jak pisze Koma, ale nie musi. W planie budżetowym szkoły są pozycje pn. dofinansowanie doskonalenia zawodowego n-li oraz zakup pomocy dydaktycznych. Porozmawiaj z dyrektorem; być może będziesz mogła liczyć chociażby na częściową refundację. (Zachowaj paragony). Satysfakcji z nauczycielskiej doli! :)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: chiczi » 2009-07-30, 17:10

Jest jeszcze możliwość uzyskania podręczników z wydawnictwa ( na pewno WSiP i Nowa Era)- wypełniasz wtedy tzw. deklarację wyboru podręczników, podpisuje ją dyrektor i odsyłasz ją do wydawnictwa.

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: akinomka » 2009-07-31, 12:27

chiczi pisze:Jest jeszcze możliwość uzyskania podręczników z wydawnictwa ( na pewno WSiP i Nowa Era)- wypełniasz wtedy tzw. deklarację wyboru podręczników, podpisuje ją dyrektor i odsyłasz ją do wydawnictwa.


Można wysłać ją nawet faxem z sekretariatu szkolnego. Później wystarczy Twój jeden telefon do bazy i już masz podręczniki w następnym roku.

Można się też zorientować, czy nauczyciele Twojego przedmiotu nie złożyli grupowego zamówienia. I podręczniki będą dla Ciebie przygotowane w szkole. Chociaż myślę, że deklaracja to najlepsze rozwiązanie. I radzę to zrobić teraz, bo oczekiwanie na książki może trwać nawet 3 tygodnie. Jeśli się spóźniają, to dzwoń do wydawnictwa i poganiaj ich, bo często mają tam straszny bałagan :!:
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

pandonapandona
Posty: 25
Rejestracja: 2009-06-24, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Jak to jest z załatwianiem sobie książek do pracy w szkole?

Postautor: pandonapandona » 2009-08-21, 20:57

Będę uczyła w podstawówce. Czy dostane książki do nauczania języka, czy musze sobie sama je kupic i zapłacic? Jak to jest? Czy otrzymuje sie ksiązki plus ksiazka dla nauczyciela, testy itd czy tylko ksiazke jaka maja dzieci a reszte trzeba dokupic?

Z tego co wdoslyszalam gdzies to ksiazki mozna zaowic w wydawnictwie a oni przesylaja nauczycielowi za darmo? Jak to jest?

Bardzo proszę o odpowiedz, bo jestem troszke przerazona ze nie mam ksiazek jeszcze, a juz niedlugo przeciez zaczyna sie praca.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: chiczi » 2009-08-21, 21:10

pandonapandona pisze:Z tego co wdoslyszalam gdzies to ksiazki mozna zaowic w wydawnictwie a oni przesylaja nauczycielowi za darmo? Jak to jest?


Wchodzisz na stronę internetową wydawnictwa. Jeżeli jest taka możliwość, to drukujesz deklarację wyboru podręczników. Podpisuje ją dyrektor, wysyłasz ją faxem, pocztą i otrzymujesz zestaw książek :) .
P.S. Popraw wiek w profilu :)

pandonapandona
Posty: 25
Rejestracja: 2009-06-24, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: pandonapandona » 2009-08-21, 21:12

Ale ja nie chce zamówic ksiązek dla dzieci tylko dla siebie. Dzieci prawdopodobnie juz te ksiazki maja. Co w przypadku kiedy potrzebuje ksiazki tylko dla siebie do nauczania tych dzieci?

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: chiczi » 2009-08-21, 21:13

Ja właśnie piszę o książkach dla Ciebie :)

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: elizabethj » 2009-08-21, 21:14

Wszystko zależy od wydawnictwa - gdy pracowałam na książkach Oxfordu dostawałam podręcznik , czasami ćwiczenia i książkę nauczyciela, nie pamiętam abym kiedykolwiek dostała od nich kasety. Obecnie pracuję na książkach Macmillana i tu nie mam problemu - dostaję wszystko od przedstawiciela a także inni nauczyciele w mojej szkole (angliści) też dostają wszystko bez problemu.

pandonapandona
Posty: 25
Rejestracja: 2009-06-24, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik dla nauczyciela

Postautor: pandonapandona » 2009-08-21, 21:39

Elizabeth bede wlasnie pracowała na ksiazkach Macmilliana. Co mam wiec zrobic zeby te ksiazki i inne pomoce uzyskac? Kurcze ale mam stresa. Czy musi wydawnioctwo miec jakies potwierdzenie ze ksiazki z ich wydawnictwa zostaly kupione przez moich przyszlych uczniow czy wystarczy ze napisze maila ze bede uczyla na ich podrecznikach?


Wróć do „Szkolna codzienność”