posiedzenie zespołu klasyfikacyjnego

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: posiedzenie zespołu klasyfikacyjnego

Postautor: renati23 » 2011-02-03, 23:17

u mnie w szkole jest tak samo jak u malgali

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: posiedzenie zespołu klasyfikacyjnego

Postautor: vuem » 2011-02-04, 07:21

U mnie też.

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: posiedzenie zespołu klasyfikacyjnego

Postautor: magdak3 » 2011-02-04, 17:06

U mnie jest po prostu rada klasyfikacyjna. Każdy wychowawca czyta co i ile chce - haha. Co bardziej ogarnięci robią to szybko - średnia klasy, wymieniają najlepszych, ew. najsłabszych, frekwencja, jedynki, ustalamy terminy egzaminów klasyfikacyjnych, glosujemy. Trwa to na klasę 4 minuty. Co mnie rozgarnięci czytają każdego ucznia po kolei: średnia, frekwencja, ocena zachowania itp. Reszta śpi... Na szczęście klas mamy tylko 10.

Uwielbiam te wszystkie rady... U nas to tak. Godzina rozpoczęcia, w sali mniej więcej 1/3 nauczycieli, dochodzą kolejni, niektórzy z fotelami przyniesionymi z pracowni, siadają pod ścianą i śpią, inni wypelniają dzienniki, sprawdzają klasówki, piszą sms'y, ba, nawet paznokcie piłują :P. Kawkę popijają, czekoladki rozdają, wychowawcy biegają z dziennikami, żeby tematy uzupełniać, dzieci na radach się zdarzają (ostatnio nauczyciel z synkiem - żeby się nie nudził - w szachy grał ;-)) no i... wszyscy na zegarek patrzą.

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: posiedzenie zespołu klasyfikacyjnego

Postautor: magdak3 » 2011-02-04, 17:08

Zapomniałam dodać, że jeden z wychowawców nie czyta średnich, tylko "przeciętne" - i tak na każdej radzie ;-).

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: posiedzenie zespołu klasyfikacyjnego

Postautor: Cytryn » 2011-02-04, 19:43

Macie luz :faja:
U nas jest sztywno, ponuro, drętwo, strach oddychać. Dyrekcja nerwowa, wybucha z byle powodu, to reszta siedzi cicho i ...też patrzy na zegarek. Dla rozrywki wychodzimy do toalety. Ci, co siedzą nieco dalej i są mniej widoczni też znajdują ciekawsze zajęcia- sprawdzają klasówki, czytają gazety...Dlatego na początku każdy biegnie zająć miejsce :twisted:


Wróć do „Szkolna codzienność”