14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

efka
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-12, 17:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: efka » 2011-02-23, 13:22

Proszę Was o komentarz: wracam do pracy po rocznej nieobecności (L4,macierzyński,urlop zaległy). Dziewczyna, która mnie w tym czasie zastępowała zostaje do czerwca z 2 godzinami + 2 NI, ja mam pozostałe godziny 12+2NI, też na razie do końca roku szkolnego. Otrzymałam informację "a we wrześniu zobaczymy". Czy mogę się spodziewać, że w tak małej szkole jak nasza, przy tej ilości godzin od nowego roku szkolnego p.dyr. zatrudni dwóch anglistów na stałe ? Przed przerwą miałam 15/18 (w tym 1 godz.wych.)
Ktoś z Was spotkał się z taką praktyką ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: 14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: Andulencja » 2011-02-23, 20:44

Możliwe.
U nas tak jest z rusycystami - 2 osoby: 1- 10 godzin, 2 - 8 godzin. Nie wiadomo kogo zwolnić, więc są obie na kawałkach etatu.

efka
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-12, 17:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: 14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: efka » 2011-02-24, 08:11

Tak, rozumiem opisywaną przez Ciebie sytuację. tylko moja jest o tyle inna, że dziewczyna przyszła na zastępstwo za mnie na 1 rok i nagle okazuje się, że zostaje. a ja wracam do mniejszej ilości godzin.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: 14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: koma » 2011-02-26, 17:26

Nie mam pojęcia, jak to wygląda prawnie, ale ja rozumiem dobrze Twoją dyrekcję.

Mała szkoła, prawdopodobnie wiejska, jeden anglista...

U Ciebie małe dziecko, czyli na pewno liczne zwolnienia, no bo dziecko zwykle choruje (moje chorowały bardzo!)
Obecność drugiej anglistki pozwoli dyrektorowo łatać dziury. Nie dziw więc sięc...
Druga sprawa, że masz prawo czuć się trochę wykiwaną.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: 14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: Jolly Roger » 2011-02-27, 09:49

U Ciebie małe dziecko, czyli na pewno liczne zwolnienia, no bo dziecko zwykle choruje (moje chorowały bardzo!)


trochę mną potelepało. Piękna perspektywa dla młodych matek. Zabiorą ci pieniądze, bo masz małe dziecko i już wiadomo, że będziesz nieefektywna zawodowo.

Ja takiej dyrekcji nie rozumiem.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: 14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: Yoka » 2011-02-27, 11:57

jeśli chodzi o szkołę i wszelkie przepisy, to są one wielce "prorodzinne" - aż strach, bo przecież w szkołach pracuje zdecydowana większość kobiet

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: 14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: koma » 2011-02-27, 13:32

Jolly Roger pisze:Ja takiej dyrekcji nie rozumiem.

To nic trudnego...Do szkoły też chodzą dzieci, a ich rodzice też chcą dla nich dobrze, więc często atakują dyrektora, że nie ma lekcji (zwłaszcza ważnej).

efka
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-12, 17:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: 14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: efka » 2011-02-27, 19:17

W naszej szkole będzie to trzecia osoba z uprawnieniami do uczenia j.ang. - polonistka ma ukończone studia fil.

No cóż, jeśli dyrekcja zostawi na kilka godzin jeszcze jednego n-la, to będę musiała się z tym pogodzić. Co do nieobecności z których są niezadowoleni rodzice, to oczywiście Koma masz rację. Robię mianowanie i przez ostatnie dwa lata brałam udział w projekcie szkoleniowym, w którym zjazdy odbywały się raz w miesiącu i wymagały mojej nieobecności w szkole jeden lub dwa dni. Do projektu wytypowała mnie dyrekcja. Wiadomo było, że część lekcji przepadnie po prostu.

Natomiast nie zgodzę się z tezą, że jest to uzasadniony sposób zabezpieczenia się na wypadek moich nieobecności. Wszystkie dzieci chorują, małe, czy duże, my sami chorujemy. Idąc tym tropem, to powinniśmy mieć w szkole ekstra polonistę/stkę, czy matematyka/tyczkę na dłuższe zastępstwa.

Myślałam sobie o tej sytuacji przez ostatnie dni i ponieważ mam 2 dzieci, w tym jedno półroczne, to ta ilość godzin oferowana mi obecnie jest ok - będę miała więcej czasu dla spraw domowych. Pieniądze i etat to nie wszystko ...

Dzięki za wymianę myśli i wszystkie uwagi.
Pozdrawiam wszystkie mamy wracające po macierzyńskim do pracy :)

dim2dm
Posty: 41
Rejestracja: 2010-07-07, 19:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: dim2dm » 2011-03-11, 08:19

efka pisze:(...)Dziewczyna, która mnie w tym czasie zastępowała zostaje do czerwca z 2 godzinami + 2 NI, (...)


Co oznacza symbol 2 NI?
Jeśli dziewczynie zostawiono dwie godziny języka obcego, to znaczy, że musi przychodzić do szkoły dwa razy w tygodniu na jedną godzinę.
No chyba że mieszka naprzeciwko tej szkoły :-|

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: 14 godzin języka angielskiego 2 nauczycieli

Postautor: partita400 » 2011-03-11, 09:47

dim2dm pisze:
efka pisze:(...)Dziewczyna, która mnie w tym czasie zastępowała zostaje do czerwca z 2 godzinami + 2 NI, (...)


Co oznacza symbol 2 NI?
Jeśli dziewczynie zostawiono dwie godziny języka obcego, to znaczy, że musi przychodzić do szkoły dwa razy w tygodniu na jedną godzinę.
No chyba że mieszka naprzeciwko tej szkoły :-|


NI to nauczanie indywidualne ,prawdopodobnie w domu ucznia :)


Wróć do „Szkolna codzienność”