Nauczyciele pamiętajacy stan wojenny...

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Mooonka
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-05, 22:13

Nauczyciele pamiętajacy stan wojenny...

Postautor: Mooonka » 2007-09-06, 12:04

Mam na imię Monika i jestem studentka czwartego roku etnologii, współpracuje z doktorem Marcinem Kępińskim z łódzkiego Instytutu Antropologii Kultury przy Uniwersytecie Łódzkim...
Poszukujemy nauczycieli chętnych do rozmowy na temat tego jak wyglądało ich życie i praca zawodowa w latach osiemdziesiątych... szczególnie nauczycieli mieszkających w Łodzi (chociaż możliwa jest również rozmowa poprzez internetowy komunikator gadu gadu czy tez Skype). Być może znacie Państwo kogoś, na przykład z rodziny kto byłby chętny o tym porozmawiać. Bez Państwa pomocy prowadzenie takich badań jest niemożliwe... gorące pozdrowienia dla wszystkich... :D

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciele pamiętajacy stan wojenny...

Postautor: malgala » 2007-09-06, 14:47

Mooonka, myślę że jeden post wystarczy. Kto ma chęć odpowie i nie ma potrzeby powtarzania tego samego w różnych miejscach.
A wracając do tematu, to praca wyglądała wtedy tak samo jak i przed stanem wojennym. Lekcje, zajęcia pozalekcyjne, zbiórki harcerskie, a nawet na dalekie kilkudniowe wycieczki uczniowie jeździli.

Mooonka
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-05, 22:13

Re: Nauczyciele pamiętajacy stan wojenny...

Postautor: Mooonka » 2007-09-06, 15:29

Z pewnością ma Pani rację, jednakże każdy pamięta ten okres w inny sposób i informacje które wydają mu się oczywiste i bez znaczenia, są na wagę złota, bo są osobiste i autentyczne... i o to właśnie w tych badaniach chodzi, udowodnić że ludzka pamięć może być źródłem wielu cennych informacji. Jeśli chodzi o sam wywiad pytania dotyczą również uwag co do codziennego Państwa życia i różnych mniej lub bardziej poważnych czy tez zabawnych, a może i niebezpiecznych sytuacji... Pozdrawiam

[ Dodano: 6 Wrzesień 2007, 14:50 ]
Badania te prowadzone są w miesiącu wrześniu dlatego tez zachęcam wszystkich chętnych do skontaktowania sie ze mną... rozumiem że nie każdy lubi rozmawiać z kimś obcym o własnych przeżyciach, nie naciskam więc, zachęcam osoby chętne... :sunny:

[ Dodano: 11 Wrzesień 2007, 21:31 ]
Na podobnym forum znalazłam jednego rozmówcę, który postanowił wspomóc mnie w tej -trudnej jak widać pracy badawczej- jestem mu bardzo wdzięczna...mam nadzieję, że są jeszcze osoby, które mogłyby poświęcić mi godzinkę ze swojego cennego czasu... dziękuje i pozdrawiam


Wróć do „Szkolna codzienność”